Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 SD 96] szarpanie podczas jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 17:48
[R220 SD 96] szarpanie podczas jazdy
Autor Wiadomość
Lukasz00 



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Łowicz



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 14:20   [R220 SD 96] szarpanie podczas jazdy

Tak jak w temacie, podczas jazdy ze stałą prędkością zaczyna szarpać samochodem, cała sytuacja ustępuje w momencie dodania lub puszczenia pedału gazu. Zastanawia mnie czy nie będzie to wina poduszki silnika znajdującej się przy skrzyni biegów (oznaczona jako nr 14 na zdjęciu). Szarpnięcie i metaliczny stukot występuje także w momencie każdorazowej zmiany biegów, jak włączę bieg i puszcze sprzęgło.
Czy ktoś miał podobny problem?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 03, 2010 14:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 21:29   

U mnie stukała ona przy ruszaniu przód-tył np na parkingu. ALe podczas jazdy nic nie szarpało.
Zobacz pod auto czy jest luźna a jeśli tak to zklinuj ją czymś jeśli ma luzy i sprawdź czy przestało szarpać. Tylko nie za ciasko bo ogólnie ona powinna być dośc mięka by nie przenosiło wibracji na budę.

Może to przegub walnięty ? Opisz dokładniej jak szarpie
 
 
Lukasz00 



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Łowicz



Wysłany: Sob Lip 03, 2010 22:26   

Dzięki za odpowiedź Chudson

Generalnie oprócz tego szarpania co opisałem przy stałej jeździe, występuje także szarpanie, np. jak włączam jedynkę i puszczam sprzęgło to jest takie puknięcie jakby gdzieś był luz i coś o coś uderzało i wydaje mi się, że to jest na tej poduszce ale nie dam sobie ręki odciąć. To samo występuje na każdym innym biegu. Poza tymi objawami występuje coś takiego jak np. jadę sobie stałą prędkością, załóżmy 90 km/h na godzinę i dodaje gazu to jest to puknięcie znowu, jak puszczam gwałtownie nogę z gazu także to puknięcie, tak jakby któryś z elementów trzymających silnik (tak mi się wydaje) był wyrobiony. Co do oglądania tej poduszki to dzisiaj zajrzałem pod samochód i to co wydało mi się dziwne to to, że poduszka z boków jest luźna, to znaczy można tam spokojnie włożyć tam kawałek np. śrubokręta. W załączeniu przesyłam oryginalne zdjęcie tej poduszki którą podejrzewam o te wszystkie stuki w moim Roverku :) i tam widać, że poduszka z boków jest pełna a u mnie już tak nie jest :)
A co do Twojej sugestii o przegubie, jak mogę sprawdzić czy jest walnięty czy nie? Może głupie pytanie ale jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę :)
 
 
 
Torturnik 



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: Krosno



Wysłany: Sro Lip 07, 2010 22:36   

siema, mam ten sam problem te same objawy tak samo mi moj R400 stuka, nadal nie wiem co to jest a ty moze wyczailes co bylo powodem??? jakis mechanik mi powiedzial ze takie szarpanie moze byc spowodowane zbyz zurzytym sprzeglem a zwlaszcze te sprezyny na tarczy sa mocno wybite i dlatego jest luz ale cos mi sie nie chce wierzyc za bardzo.....
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Lip 07, 2010 23:59   

Lukasz00 napisał/a:
A co do Twojej sugestii o przegubie, jak mogę sprawdzić czy jest walnięty czy nie

skręć koła w w lewo albo w prawo i rusz do przodu ,do tyłu jak będzie chroborać to przegub ale nie jedno pukniecie tylko pare ale ja też stawiam na poduszkę wsadz kogoś ogarnietego za kiere zaciągnie ręczny i niech buja silnikiem tak jak by chcial ruszyć a Ty patrz na silnik i usłyszysz gdzie puka tylko żeby Cię nie rozjechał ;)
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
Lukasz00 



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Łowicz



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 07:03   

Sprzęgło to nie jest na pewno, bo około dwóch miesięcy temu wymieniałem kompletne sprzęgło na nowe. :) Dzisiaj faktycznie posadzę kogoś za kierownicą i przyjże się dokładnie skąd dochodzą te stuki, z której poduszki.
 
 
 
Torturnik 



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Lip 09, 2010 13:01   

Lukasz00, powiem ci tak, ja wymienilem swiece na nowe i samochod calkiem inaczej sie zachowuje , sprawdz.......... nie moge zagwarantowac 100%-go efektu ale u mnie po zmianie na nowe NGK to szarpanie zminimalizowalo sie w duzym stopniu.

Niestety, ta wymiana niczemu nie pomogla a ja bylem dobrej mysli. Nadal mam luz tak ze wymiana swiec nie pomogla. Musze szukac przyczyny gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony przez Torturnik Pon Lip 12, 2010 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Lip 09, 2010 13:12   

Torturnik napisał/a:
ja wymienilem swiece na nowe i samochod calkiem inaczej sie zachowuje


Torturnik, temat dotyczy R z silnikiem diesla :>
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
Torturnik 



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Lip 09, 2010 14:18   

no to sie wykazalem, :D :D:D:D:d niedoczytalem :)
 
 
Lukasz00 



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Łowicz



Wysłany: Pią Lip 09, 2010 20:53   

Dzisiaj autko spędziło trochę czasu w warsztacie i mechanik orzekł, że winnym całego zajścia u mnie jest przegub lewy. Faktycznie jak podniósł samochód na podnośniku i złapała za koło i nim poruszał był duży luz na przegubie i to on powodował te stuki. Być może poduszka silnika też jest do wymiana ale z tym kazał na razie się wstrzymać aż wymienimy przegub i dopiero zobaczymy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SDI] Regularne szarpanie podczas jazdy - sugestie?
walki ciag dalszy...
nicco_nuwai Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Wto Maj 26, 2009 11:33
MONISIA11133
Brak nowych postów [R25] 2.0i DT szarpanie podczas jazdy
benek86 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Lut 05, 2014 20:43
benek86
Brak nowych postów [MG ZR] Szarpanie podczas jazdy 20-30kmh
j0zek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Wrz 03, 2013 15:11
j0zek
Brak nowych postów [r200] szarpanie podczas jazdy autem
seba1x Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Sro Mar 12, 2014 19:50
seba1x
Brak nowych postów [Rover 214i] szarpanie podczas jazdy
matiss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Lip 12, 2014 16:01
matiss



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink