Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 97r.] nie świeci sie wsteczny / problem ze stopami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 09:53
[R200 97r.] nie świeci sie wsteczny / problem ze stopami
Autor Wiadomość
adamch 



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Niemcy



Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 12:46   [R200 97r.] nie świeci sie wsteczny / problem ze stopami

Witam, mam problem nastepujacy:
zauwazylem, ze nie swiecił mi sie wsteczny ani światła stopu.
Sprawdziłem bezpiecznik - przepalony. Zmieniłem, i światła stopu już się świecą, ale cofania nadal nie działają.
Sprawdziłem obie żarówki - nieprzepalone. A w tej wiązce słynnej z tyłu po prawej przy otwieraniu bagażnika jest w prawdzie przerwany 1 kabel, ale z tego co widziałem to od wycieraczki (tyla wycieraczka mi nie działa także od początku jak go mam).
Co może być problemem? Jakaś wiązka tam z tyłu czy może gdzieś czujnik przy gałce biegów?
Ostatnio zmieniony przez adamch Sro Wrz 15, 2010 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 12:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 16:17   

ten "czujnik " a raczej włącznik prawdopodobnie masz wkręcany w skrzynię biegów - wygląda jak zwykła wkręcona śruba tylko posiada z góry gniazdo elektryczna - z tego co pamiętam na dwa piny i kabelki z tego wystają. Może te właśnie kabelki zostały uszkodzone lub cały przełącznik - wymiana banalna wystarczy odkręcić i wkręcić nowy.
Na twoim miejscu zrobiłbym też porządek z tą wiązką z tyłu - bo nie wiadomo kiedy coś kolejne się ci odłączy lub spowoduje zwarcie, a i tak przyjemnie jak wszystkie przełączniki działają.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
adamch 



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Niemcy



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 16:12   

Ok, a jak się tam dostać? Z kabiny (demontując skórę na dźwigni biegów)?
A poprzerywane kabelki we wiązce już zaizolowałem.
 
 
Mario_paco 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: śląsk/Bytom



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 18:01   

miałem ten sam problem okazało się że jeden kabelek z wtyczki z czujnika na skrzyni biegów jest urwany, wtyczka jest na skrzyni biegów jak otworzysz maske to od góry jak patrzysz z prawej strony na skrzyni jest wtyczka z 2 kabelkami i to jest to
 
 
cichy176 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Bochnia



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 19:00   

Miałem ten sam problem. Tylko że u mnie "klamra masy" przykręcona do karoserii(nie wiem jak się to fachowo nazywa) wisiała na kilku drucikach. Wystarczyło skrócić kabel i działa.
 
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:00   

adamch napisał/a:
Ok, a jak się tam dostać? Z kabiny (demontując skórę na dźwigni biegów)?

tak jak kolega Mario_paco, pisał
Mario_paco napisał/a:
wtyczka jest na skrzyni biegów jak otworzysz maske to od góry jak patrzysz z prawej strony na skrzyni jest wtyczka z 2 kabelkami i to jest to

dokładnie to okolice pod puszką od filtra powietrza na skrzyni biegów
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
adamch 



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Niemcy



Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 23:16   

Dzięki Panowie, ściągnąłem też w miedzyczasie Rave i tam tez to znalazłem, postaram sie jutro znaleźć chwile i tam zajrzeć. Po wszystkim dam znac. Dzieki raz jeszcze za zainteresowanie.

[ Dodano: Sro Wrz 15, 2010 23:16 ]
No jeszcze nie zdąrzyłem sprawdzić, a pojawił się nowy problem:
kiedy mam otwarty bagażnik i wciskam stop, wali bezpiecznik. Mało tego, jak zamknąłem bagażnik, działo się to samo, dopiero za którymś zamknięcem bagażnika (mocne walnięcie) problem zniknął. Dodam jeszcze, że póki nie zamnąłem klapy bagażnika tak "solidnie", to przy otwieraniu samochodu pilotem... zaświecały się wszystkie 3 stopy.
Zmieniłem bezpiecznik z 10 na 15 żeby się przyjrzeć co się dzieje, i ponownie otworzyłem bagażnik i wcisnąłem stop, i teraz nie wywala, tylko słychać takie jakby chrobotanie centralnego zamka w bagażniku w czasie gdy święcą się stopy. Zamknąłem bagażnik i jest ok, stopy działają.
Ktoś wie o co chodzi? Kabel we wiązce dokładnie zaizolowałem (jest przerwany 1 z 10, czerwono-zielony), a i tak problem występuje. Teraz jest ok, ale zapewne jak ponownie otworze bagażnik znowu pójdzie bezpiecznik od stopów.
A przecież stopy z tego co wiem nie idą nawet w tej wiązce?
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 01:32   

adamch napisał/a:
Kabel we wiązce dokładnie zaizolowałem
Najwyraźniej niedokładnie, albo jeszcze jakiś przegapiłeś ;p
Na 200% tam jest cały problem.
adamch napisał/a:
A przecież stopy z tego co wiem nie idą nawet w tej wiązce?
A trzeci (w spoilerze) to bezprzewodowo jest podłączony ? ;) A bezpiecznik jest wspólny ...
 
 
adamch 



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Niemcy



Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 13:03   

Może masz racje - w sobote bede mial troche czasu, i mam taki pomysł - rozetnę te gume całą, bo może w niej w środku się jeszcze jakiś kabloch przetarł i tego nie widać, a powoduje zwarcie.
W sumie to chyba faktycznie musi być problem w tej wiązce, bo przecież ewidentnie się coś partoli gdy się tą wiązką rusza (czyli otwiera klapę bagażnika).
Zdam relację jak zajrzę do środka!

[ Dodano: Sob Wrz 18, 2010 17:45 ]
No więc zajrzałem dokładnie we wiązkę - przeciąłem całą gumę i okazało się, że 9/10 kabelków jest uszkodzonych :) . Po kilkunastu minutach lutowania i sklejania taśmą izolacyjną naprawiłem je, niestety guma nie nadawała się do powtórnego założenia, wiec musialem wszystko okleić taśmą - pytanie, jak długo ta konstrukcja wytrzyma łamanie przy zamykaniu klapy...
Gdy to zrobiłem, wszystko z tyłu działa, łącznie z wycieraczką, która mi nie chodziła nigdy - niestety, śwatła wstecznego wciąż nie ma, ale zrobiłem to co poradzono mi tu na forum, czyli przy właczonych przednich wycieraczkach wrzuciłem wsteczny - i tylna nie ruszyła, co oznacza że jest skopany czujnik na skrzyni.
Dotarłem do niego (zdejmując filtr powietrza), nie mialem niestety odpowiedniego klucza by wykręcić tę śrubę, zresztą i tak nie mam jeszcze nowego na wymianę, więc jak już bede mial to wtedy wymienie i wszytsko laczenie ze swiatlem cofania powinno działać.
Pytanie:
Czy czujnik cofania na skrzyni jest ten sam do R200 i R400 ? Bo tak podają na Allegro

[ Dodano: Nie Wrz 19, 2010 13:03 ]
Z tego co widzę ta część powinna pasować? Piszą coś o numerze nadwozia, ale to jak rozumiem dotyczy R25, a ja mam R200?
http://www.tomateam.pl/sk...elektryka&c=965
I czy ktoś kupował już w tym sklepie?
 
 
adamch 



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Niemcy



Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 20:12   

Dobra, część kupiłem w Poznaniu tutaj: http://www.roverki.pl/czc...=48&sobi2Id=140
faktycznie zgodnie z opiniami bardzo miła i sprawna obsługa (jakby kogoś interesowało: cena 30 zł).
Jak bede miał czas to wymienie ten czujnik i zobaczymy, powinno wszystko działać.

[ Dodano: Pon Wrz 20, 2010 20:12 ]
No i gutara. Po wymienieniu wszystko działa (choc trzeba było się nameczyc, by wykręcić tę śrube). Teraz świeci mi się każda żaróweczka i działa każdy przełącznik ;) dzieki za pomoc!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4si 1998]Hmm wycieraczki i wsteczny
sandal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Lip 18, 2007 13:30
Gość
Brak nowych postów [r200] bieg pierwszy i wsteczny co jakiś czas zgrzytają ;(
maniek1987 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sty 05, 2015 19:13
leszczu
Brak nowych postów [R200 1.4Si + LPG 98r] Świeci się SRS
Danuel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lip 03, 2008 00:54
porek333
Brak nowych postów [R200 98r] SRS - znowu świeci
ywis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pią Gru 19, 2008 20:18
Paul



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink