Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214, 98]kod immo i diagnostyk z kompem który twierdzi że n
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Czw Lis 18, 2010 15:37
[R214, 98]kod immo i diagnostyk z kompem który twierdzi że n
Autor Wiadomość
eva. 



Dołączyła: 07 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: GRD



Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 12:11   [R214, 98]kod immo i diagnostyk z kompem który twierdzi że n

witam
mam problem z immobilaiserem:
dotychczas używałam kluczyka,nie sprawdzałam pilotów.po zmianie akumulatora włączył mi się immo i nie mogę odpalić auta,pompa pompuje elektryka działa,jak przekręcam kluczyk to w pozycji drugiej zaczyna tak przemiennie ioioioio ale dość cicho.centralny z kluczyka działa też.nie mam kodu do wyłączenia immo,pilota synchronizowałam ale nie wiem czy on działa bo zero reakcji wiele razy próbowałam.Odłączyłam znowu aku i chciałam jeszcze raz zsynchronizować ale dalej nic.J tam się nie znam na moje oko wszystkie styki dobre ale naprawdę się nie znam.Znalazłam diagnoste z kompem do roverków ale już drugi mi powiedział że bez kodu deaktywacji immo to nie wygeneruje mi kodu przez komputer no ale jak bym miała ten kod to sama bym sobie to przecież zrobiła.No i nie wiem jak rozmiawiać z takim panem jak wytłumaczyć mu o co chodzi jak on sam nie wie?Czy żeby dorobic dobrego pilota to musze naprawde mieć ten kod bo inaczej nie zadziała nowy kod w nowym pilocie?a jak nie to co moge zrobić?reaktywować jakoś pilota :bezradny: tylko u kogo?Proszę wszystkich co coś wiedzą w tej sprawie o odpowiedź bo ja już się sama pogubiłam,czy żeby sprawdzić czy ktoś nie kombinował z ominieciem komputera i nie podpiał tego kabla na krótko to muszę się dostać do jakiejś skrzynki i to będzie od razu widać,a jeśli ktoś tak zrobił ja w/n to czy wtedy wogóle pilot ma szansę zadziałać czy trzeba przepiąć tak jak było kiedyś te kable?Wiem że tu namieszałam strasznie próbując wytłumaczyć o co mi chodzi ale jak ktoś coś wie to bardzo proszę o odpowiedź bo auto stoi i nie wiem jak się dostanę do pracy.

a to że mam akumulator 88ah to chyba nie ma znaczenia? :roll:
Ostatnio zmieniony przez eva. Nie Wrz 26, 2010 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 12:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 12:46   

Do wgrania nowego pilota nie jest potrzebny żaden dodatkowy kod natomiast tzw. kod kluczykowy do rozbrojenia imo przez zamek można uzyskać po podłaczeniu się komputerem serwisowym - testbook.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 16:43   

znajdz najbliższy serwis rovera i zcholuj auto!tam napewno Ci pomogą. miałem ostatnio taki sam problem, kupiłem używany, oryginalny pilot(gdyż miałem tylko jeden-popsuty) na allegro za 60zł http://allegro.pl/orygina...235715228.html. programowanie kosztowało mnie 120zł i 5 min czekania.
pozdrawiam
 
 
eva. 



Dołączyła: 07 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: GRD



Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 19:09   

we Wrocławiu chyba nie ma servisu Rovera,ale chodzi mi o to czy za pomocą komputera można odczytać kod do awaryjnego odblokowania immo,mając tylko kluczyk i piloty i tą blaszkę ale ta blaszka to do dorabiania samego kluczyka chyba jest :bezradny:

jednak są servisy ROVER'a w WRC :fura:

a ja od kilku dni muszę jeździć rowerem :tyra:
Ostatnio zmieniony przez eva. Sob Wrz 25, 2010 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
macikd 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 224
Skąd: Wro



Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 19:15   

ta blaszka to właśnie kod do odblokowania immo przez zamek w drzwiach :wink:
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 19:22   

eva., Za pomocą komputera można odczytać kod do awaryjnego odblokowania immo, tylko to musi być "TESTBOOK T4". Specjalny komputer, do diagnostyki ROVER'ów. Niewiele warsztatów go posiada. We Wrocławiu TU MAJĄ TESTBOOK T4

[ Dodano: Sob Wrz 25, 2010 19:22 ]
macikd napisał/a:
ta blaszka to właśnie kod do odblokowania immo przez zamek w drzwiach :wink:
Ta blaszka, to jest kod potrzebny do dorobienia tylko i wyłącznie samego kluczyka.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
eva. 



Dołączyła: 07 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: GRD



Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 22:40   

no tak o Fatimeksie to wiem ale przydałby się ktoś kto by się zgodził za doplatą przyjechać do mnie bo to mniej zachodu niż tłuc sie lawetą 50km.,ale w dwóch różnych warsztatach bliżej mnie twierdzili że mają testbooka do roveróv ale nie da się kodów odczytać bo niby jak ja to sobie wyobrażam że wtedy złodziej mógłby sobie przyjść i poprosić,kolega twierdził że kiedyś mu tam rozwiązali właśnie problem z roverkiem ale to było dawno może ktoś inny to robił bo ten pan zrobił takie wielkie oczy a póżniej mówił że trzeba wywalić mi immo z auta a ja go nie pytałam o to tylko o odczyt kodów.Także nie wiem poszukam jeszcze może ktoś coś wymyśli a jak nie to pozostaje mi Fatimex,na Paczkowskiej we Frampolu pan L.Wisniewski się zastanoi czy przyjedzie czy nie ,a tak wogóle to w piątek dzwoniłam w wiele miejsc i wszędzie słyszałam że pan diagnosta jest na urlopie i będzie w poniedziałek,chyba po prostu diagnostykom jakaś ustawa reguluje urlopy w jednym terminie aby się mogli wszyscy spotkać i porozmyślać wspólnie :mrgreen:
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 22:52   

glpoty gadaja, ja nie mialem kody, piloty mnie padły, auto na lawete i do seriwsu rover,a podali kody, piloty zaprogramowali i chodzi :wink:
 
 
 
macikd 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 224
Skąd: Wro



Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 23:21   

tronsek, nie będę się z Tobą sprzeczał, ale jakoś u mnie się immo odblokowuje po przekręceniu właśnie tego kodu w zamku drzwi. I jesli dobrze rozumiem to w instrukcji wyraźnie jest napisane, że kod z blaszki i z karty kodowej, którą się dostawało przy zakupie auta jest taki sam.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 23:37   

kod z blaszki jest inny niż kod imo, kod z blaszki służy do tego jak dorobić kluczyk,
 
 
 
eva. 



Dołączyła: 07 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: GRD



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 00:37   

a ma ktoś może zdjecie pilota LUCAS 3TXA jak wygląda w środku z obu stron ta płytka bo nie wiem może mi ten kwarc wypadł,a pilota dam do obejrzenia dopiero w pon.a tak juz bym sobie porównała bo ta niewiedza jest straszna... :?:
już mam zdjęcie.


a ten kod na Twojej blaszce to tylko 4 cyfry i nic więcej czy poprzedzony jest jakąś literą bo ja mam w środku cztery cyfry ale mam też litery w sumie 7znaków,w książce narysowane było 5zn.na blaszce ale to tylko przykładowo pewnie bo to dotyczy całej serii 200.

tak,znowu stracony dzień.wczoraj zaniosłam pilota do naprawy a dzisiaj odbieram i Pan mi mówi że nie on się nie zna na takich pilotach i miernika nie posiada a wczoraj mówił że ma czym sprawdzić.
Ostatnio zmieniony przez eva. Wto Wrz 28, 2010 17:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
macikd 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 224
Skąd: Wro



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:42   

ja mam dokładnie 4 cyfry i właśnie one służą do wyłączenia immo. pozostaje wyłączone do pierwszego zamknięcia/otwarcia drzwi pilotem.
 
 
charlee 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 114
Skąd: Kamieniec Wr/Wrocław



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:54   

eva.,
Sprawdź tutaj http://moto.allegro.pl/ro...1215500824.html
ja korzystałem i jest ok. Z tego co wiem dojazd jest możliwy.
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:24   

Skoro pilot działa do otwierania auta to może czujnik immo przy stacyjce padł po prostu ? U mnie sie urwał kabelek przy czujniku założonym na stacyjke i taki sam efekt był. Z pilota sie otwierało ale odpalić nie mogłem.
 
 
eva. 



Dołączyła: 07 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: GRD



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 16:50   

nie pilot nie działa do otwierania,otwieram kluczykiem

[ Dodano: Nie Wrz 26, 2010 16:31 ]
charlee napisał/a:
eva.,
Sprawdź tutaj http://moto.allegro.pl/ro...1215500824.html
ja korzystałem i jest ok. Z tego co wiem dojazd jest możliwy.


dzięki jutro tam zadzwonię o ile nie znajdę kogoś z Wrocławia kto zechciałby przyjechać bo do Brzegu dolnego mam o 60 km dalej,nie wiem czy ktoś się zgodzi przyjechać na taką odległość.

[ Dodano: Nie Wrz 26, 2010 16:50 ]
macikd napisał/a:
ja mam dokładnie 4 cyfry i właśnie one służą do wyłączenia immo. pozostaje wyłączone do pierwszego zamknięcia/otwarcia drzwi pilotem.


no właśnie 4 cyfry a ja mam wogóle blaszkę przy kluczykach która zaczyna się B0XXXX0 i to chyba nie jest nawet blaszka do kluczyka bo powinna się zaczynać na R,nie zwróciłam na to uwagi przy zakupie bo się nie znałam na tym,najwidoczniej pan sam dorobił blaszkę albo nie wiem znalazł gdzieś i doczepił żeby nie było że nic nie ma,
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 22:26   

macikd napisał/a:
I jesli dobrze rozumiem to w instrukcji wyraźnie jest napisane, że kod z blaszki i z karty kodowej, którą się dostawało przy zakupie auta jest taki sam.
daj skan tej instrukcji.
Na 100% nie jest to kod immo :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 22:45   

ile razy mam powtarzać,ze blaszka to nie kod imo, tylko kod nacięć na kluczyku, kod imo jest 4 cyfrowy
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 22:51   

Nikt Ci nie każe powtarzać.
Jeśli kolega macikd, twierdzi, że w instrukcji jest informacja, że to kod immo, niech ją tutaj pokaże i tyle.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
orson 



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 23:10   Re: [R214, 98]kod immo i diagnostyk z kompem który twierdzi

eva. napisał/a:

a to że mam akumulator 88ah to chyba nie ma znaczenia? :roll:


Co do aku to moze miec poniewaz nie wiem czemu akurat taki Ci tam wsadzili - z tego co sie dowiedzialem (mam 25 iDT) nawet Centra 72Ah jest troche za duza bo alternator przy wlaczonym silniku i swiatlach daje jakies ~13,98 V ladowania (norma jest zakres 14-14,40V przy wlaczonych swiatlach).

Co do pilotow to oprocz Fatimexu powinni to robic jeszcze w LandRoverze w Dlugolece - uzytkownik Mariusz418 moze potwierdzic lub zdementwoac czy maja T4'ke.

Ja sugeruje na poczatku - z tego co piszesz pilot'a nie uzytwalas od zakupu auta -> proponowalbym wymienic w nim baterie i sprobowac zsynchronizowac wtedy. Jesli nic nie da to wtedy bym poszukal T4'ki. Bateria to CR2032, okragla, dosztepna na wiekszosci stacji w MM czy saturnie, etc.

Jak ktos pisal kod zaczynajacy sie od litery, na takiej blaszce, jest kodem kluczyka (jesli by ktos zgubil jedyny kluczyk to tym kodem mozna go odtworzyc).
 
 
 
Poznandembiec 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 02:02   eva problem z immo

Skoro ci odłaczył immobiliser i nie pali to w czym problem? reklamuj usługę i niech się martwi
nie walcz z pilotami i dość awaryjnym systemem lukasa rozłącz immo jak nie umiesz odezwij sie na pw pomogę założysz sobie dokłądaną centralkę z pilotami i po kłopocie
Ja mogę ci na 100% wyłączyć immobiliser i nie potrzebuje do tego żadnego kodu , auta , itd tylko twój ecu .
Czytałem wszystkie twoje posty i widze że szukasz ,próbujesz i bez efektu . Dawno szłoby załatwić temat ale ty chyba lubisz jak jest pod górkę?
Po zatym ktoś wyżej napisał że "może czujnik od immo padł" Przecież Eva napisała że ma wyłaczone immo jeśli tak jest to co ma za znaczenie czy instalacja immo jest ok czy nie .Immo jest jej zdaniem wyłaczone była u fachowaca tzn że auto ma palić na słowiowy sróbokręt i nie musi mieć nic sprawnego zwłaszcza pilotów.
Chyba że fachowiec był kowalem artystycznym i zepsuł ecu Myśle że to wszystko w temacie
_________________
HANS
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Problem z immo który już mnie przerasta...
jrdarus1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Gru 23, 2012 10:22
jrdarus1
Brak nowych postów [R214] ktory bezpiecznik do czego?
marta_k120 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Gru 01, 2010 21:32
marta_k120
Brak nowych postów [R214] Który z tych dwóch czujn. temp. płynu będzie pasowowa
Saaphyri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pon Maj 08, 2017 18:27
robsson78
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r214] Karta z kodem, ale czy to kod od immo?
lucas202 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Gru 04, 2010 15:53
lucas202
Brak nowych postów [R214] HGF ?? Rozrusznik ?? Immo ?? Nie odpala.
wachu990 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Sty 10, 2011 08:29
plemaster



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink