Forum Klubu ROVERki.pl :: [ALL] UWAGA na "niewidzialną wycieraczkę" czym zmy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Czw Lis 18, 2010 15:31
[ALL] UWAGA na "niewidzialną wycieraczkę" czym zmy
Autor Wiadomość
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 09:28   

Możesz spróbować jeszcze tego:

_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 09:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 09:58   

Dziadek napisał/a:
Może w tym jest wic,że szyba musi być nówka?
szyba musi być przed nałożeniem d o k ł a d n i e umyta ,odtłuszczona i wysuszona (najlepiej suszarką do włosów).Po paru minutach od nałożenia , trzeba szybę wypolerować szmatką.Następnie przez około godzinę nie wolno używać wycieraczek i spryskiwaczy ,bo warstwa nanocząsteczek musi się uformować.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 13:01   

Mogę polecić produkt Rain-X. Dostępny np. na Allegro, cena ZTCP 80-100PLN. Jest naprawdę dobry i warty wydanych pieniędzy. Nakładam 1-2 warstwy, nigdy nie przygotowywałem specjalnie szyby przed aplikacją. Samochód wyjechał z myjni, chwilę podsechł, często jeszcze przejechał parę kilometrów :wink: Krople wody rozpływają się same (wystarczy już 40km/h). Dodatkowo szyba nie paruje z zewnątrz (często tak się działo przy wyjeździe z parkingu podziemnego), wycieraczki chodzą ciszej. Zaobserwowałem jeszcze, że w zimie szyba trudniej zamarza, a śnieg do niej nie przymarza.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 21:22   

Nigdy nie używałem do szyb jakiś specjalnych dedykowanych preparatów bo od zawsze sądziłem, że to strata kasy.
Ja myje szyby zwykłym MR. MUSCLE do okien + pielucha tetrowa, nie ma nic lepszego.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sob Paź 02, 2010 21:57   

Takie małe podsumowanie :

1. Obiecałem, że poinformuję co odpisał producent - oto odpowiedź (kopia listu w całości tylko w miejsce nazwisk pracowników Firmy wstawiłem "xxxx" :


"Szanowny Panie,

Efekt mazania, o którym Pan pisze może być prawdopodobnie spowodowany pozostałościami na szybie np. wosku z myjni samochodowej służącego do osuszania pojazdów lub innych zanieczyszczeń.
Woski stosowane przez myjnie mogą być na pierwszy rzut oka niewidoczne ale zostają jednak na powierzchni.

Warstwę Vizio można usunąć przy pomocy większości detergentów lekko zasadowych np. płynem do mycia szyb ( K2 NUTA) lub szamponem samochodowym ( K2 EXPRESS) podczas mycia auta.
W celu całkowitego usunięcia może być konieczne kilkukrotne powtórzenie czynności mycia szyby, w zależności od tego jaka ilość preparatu była naniesiona.

Z poważaniem,
XXXXX XXXXX
---------------------------

k2pro@k2.com.pl
tel.+48 (0) 62 737 88 00
tel bepośredni 62-737-88-11
fax 62-737-88-28
www.k2.com.pl
www.k2pro.pl
MELLE Sp. z o.o., Stary Staw 9, 63-400 Ostrów Wlkp.
Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy, wpis do KRS nr 0000270668
Kapitał zakładowy 400 000 PLN, NIP: 6222622975


Od: YYYYY YYYYY/InterGlobal
Do: XXXXX XXXXX/InterGlobal@InterGlobal
Data: 2010-09-30 08:37
Temat: PD: K2 - kosmetyki samochodowe - chemia samochodowa: VIZIO - PROBLEM"


- jak widać prowadzili wewnętrzną korespondencję w firmie

2.Prawie usunąłem problem, w skrócie opisze co zrobiłem (od początku) :
a) 2 dni myłem po ok. 5 razy płynami do mycia okien i raz do mycia naczyń - wynik ZERO;
b) po Waszych propozycjach : umyłem w czwartek : 4 razy benzyną ekstrakcyjną i raz spirytusem (spożywczym :-)) wynik : co do "zamglenia" to w skali od 1 do 10 : moja ocena JEDEN (czyli jest lekko zauważalna poprawa), natomiast w czasie jazdy bez opadów - szyby nie widać - tak pięknie się umyła;
c) dziś pojechałem do marketu gdzie kupiłem tytułową "niewidzialną wyciepppaczkę" i oglądałem pastę w tubce do czyszczenia (a raczej polerowania) szyb o której pisał Zdenek i podszedł gość z obsługi. Opowiedziałem o co biega a gość na to, że czuje się odpowiedzialny w związku z tym, że kupiłem u nich i zaproponował, że spróbuje kilka środków które mają i tak :
K2 NUTA - ZERO, Clin "coś tam" - ZERO, dwa inne środki, których niestety nie pamiętam nazw - ZERO, chusteczki jeżeli dobrze zapamiętałem nazwę to : Sonax - ZERO.
I teraz finał : płyn "CARPLAN Green Demon
Uniwersalny płyn do czyszczenia wszelkich powierzchni
" wynik - po pierwszym użyciu widoczna poprawa, więc kupiłem i 5 razy czyściłem szyby - wynik (w skali od 1 do 10) - OSIEM, czyli w 80 % sprawa załatwiona. Mam nadzieję, że w poniedziałek dokończę sprawę (aby tylko czas pozwolił). W załączeniu zdjęcie ww. "Green Demona".
Obecnie na 70 % szyby mam czysto, ale na części występuję jeszcze lekkie zamglenie po ruchu wycieraczek w kierunku "do góry" czyli ułamek sekundy, a po ruchu w dół (czyli w spoczynek) szyba jest idealnie czysta.
Wypróbowałem w deszczu i na pół/sucho (czyli po użyciu płynu z spryskiwacza).
Jeszcze jedno - od wczoraj używam płynu zimowego (temp. zamarzania : -35oC (używając zwykłego płynu do -22 i koncentratu (-60), za pomocą "próbówki" osobiście wczoraj zrobiłem) - być może miało to wpływ na skuteczność "demonka" ? Po tym pięciokrotnym dzisiejszym myciu - przed użyciem wycieraczek, wymieniłem w nich gumki/(pióra), gdyż obawiałem się, że one zbierając ten złoty j.środek mogą go następnie rozprowadzać.

Jeszcze jedno : myłem szmatką , wycierałem suchą i następnie zmiana na nowy komplet (wydaje mi się to konieczne - ponieważ : jeżeli "na mokro rozpuścimy to-to szmatką i wytrzemy następnie suchą, to ten środek "siedzi w szmatce" - dlatego proponuję je zmieniać.
I jeszcze jedno : gość z marketu twierdził, że jeszcze lepszy powinien być środek z firmy WURTH - niestety nie mieli go dziś.

Na koniec jeszcze wyjaśnienie - Wszystkim dziękuję za zainteresowanie i rady - a pomógł daję SeniorA, gdyż czytając przez tych kilka dni wiele, wiele informacji w necie na temat "niew. wycieracccki" można stwierdzić jedno : BRAK, jest informacji producenta, że NAJWAŻNIEJSZE TO : SUPER CZYSTA SZYBA przed nałożeniem specyfiku - ja (przed nałożeniem "niew. wycier") umyłem zwykłym płynem do okien" i efekt wszyscy znamy.

Uzupełnienie : wystarczyło jeszcze 3 razy umyć Demon-em i jest już od 2 dni mam czystą i w 100 % przeźroczystą szybę.[/u]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Czw Lis 18, 2010 02:46
kasjopea
Brak nowych postów [ALL] termostat z "zaworkiem", "blaszką"
IROLA Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Sro Sty 24, 2018 20:25
IROLA
Brak nowych postów [seria K] Opinie o uszczelce "nowego typu"
Viniu Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 61 Czw Cze 12, 2008 17:49
artfrik
Brak nowych postów [14K16] "Kolysanie sie" kola pasowego alternatora
Eddek Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 19 Wto Mar 18, 2008 21:19
Eddek
Brak nowych postów [R wszystkie] czy wasz Rover "kopie"?
pietro Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 36 Pią Sty 29, 2010 20:09
menior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink