Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Problem ubywa plynu chłodn.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maciej
Czw Lis 18, 2010 09:29
[R620] Problem ubywa plynu chłodn.
Autor Wiadomość
pitt 




Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 20
Skąd: zgorzelec



  Wysłany: Sro Paź 27, 2010 13:39   [R620] Problem ubywa plynu chłodn.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam mam problem z moim roverkiem mianowicie ubywa mi w znacznym stopniu płynu chłodniczego ale to nie koniec objawów pojawia sie tez szary dym i to w róznych momentach raz jak jest zimny raz jak jest rozgrzany jadac w trasie jest normalnie ale zatrzymuje sie np. swiatłach i zaczyna dymic podymi chwile i przestaje i za chwile znów zaczyna dodam ze wymienilem uszczelke pod głowica 2 tyg. temu ,olej wyglada normalnie i jest na normalnym poziomie nie zauwarzylem zadnych wycieków a plynu dolewam ok 1 litra na 150 km pomuzcie bo nie wiem juz co z tym robic dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 21, 2010 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 27, 2010 13:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Paź 27, 2010 14:42   

Witam. Sprawdź po wężykach od chłodzenia czy Ci gdzieś nie ucieka, może po prostu masz gdzieś pęknięty. Dymi w takiej pogodzie? To raczej normalne, generalnie sam na włąsnej skórze odczułem że mało jest mechaników którzy poprawnie potrafią zrobić rovera. Ja jeździłem 2 miesiące ze źle napiętym paskiem rozrządu. "Specjalista" robił rozrząd. Mi też dymi w tą pogode ale para wodna (płynu nie ubywa tylko mam wilgość w wydechu).

Jak to powiedział mój kuzyn: "Musisz zrobić sobie inhalacje ze spalin, jak będzie słodki nieznośny zapach to spalany jest płyn z chłodnicy (HGF) jeśli normalne spaliny będzie czuć, to kwestia parującej wody z wydechu (czyli bez tragedii)".
 
 
cziken620 



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: kazimierza wielka



Wysłany: Nie Lis 21, 2010 22:18   

Też uciekal mi plyn, prawdopodobnie byla jakas dziura w chlodnicy. Kupilem proszek do uszczelniania, plyn ktory mialem dolac wymieszalem z proszkiem, po lekkim rozgrzaniu silnika dodalem plyn, chodzil ok 10-15 minut na wolnych obrotach, pozniej przytrzymalem go pare minut na ok 2 tys obrotow zeby rozgrzac dobrze silnik i doprowadzic do puszczenia termostatu. Przestalo kapac( myslalem ze wydam na nowa chlodnice kilka stów, kosztowalo mnie to : proszek 4zł, troche ropy i pol h wolnego czasu) Mysle ze tez powinienes sprobowac. Sam przed kupnem proszku w to nie wierzylem ale powiedzialem sobie sprobuje i naprawde sie oplacalo
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 13:42   

zobaczymy jak z ogrzewaniem u ciebie będzie, żebyś jeszcze czasem nie płakał bo wymiana nagrzewnicy nie jest taka prosta :wink:
u mnie po zastosowaniu takiego uszczelniacza (w innym aucie) zginęło ogrzewanie i powiedziałem od tamtej pory zero uszczelniaczy, zamula wszystko, uszczelnia aż za bardzo :>
nie musi to nastąpić od razu ale po jakimś czasie bo uszczelniacze krążą cały czas z płynem w obiegu
przez polecanie komuś stosowania uszczelniaczy można tylko zaszkodzić a nie pomóc
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lis 22, 2010 14:59   

Jeśli była wymieniana uszczelka pod głowicą, a płynu nadal ubywa i do tego dymi na biało/szaro, to może się okazać, że głowica jest pęknięta przy zaworze wydechowym. Czy głowica podczas naprawy uszczelki była sprawdzana na szczelność?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Ubywa płynu w chłodnicy
michalk Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lis 01, 2009 19:56
michalk
Brak nowych postów [R620] Po wymianie uszczelki nadal ubywa płynu
pitt Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Paź 29, 2010 21:04
kadzaf
Brak nowych postów [623] Ubywa PB
Blesso Rover serii 600, Honda Accord 8 Sro Maj 15, 2013 10:57
mateooo25
Brak nowych postów [R620SDi] Po wymianie pompy sprzegla ubywa DOT-a
kruku_87 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Lut 21, 2015 12:03
kruszan
Brak nowych postów [R620] Problem z tylna klapa w R620
Chodzi o zalozenie z R600(po kolizji)
lu_cky Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Paź 11, 2009 19:30
marthinez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink