Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Car Audio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Car Audio
Autor Wiadomość
adylth 



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: Grudziądz

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 12, 2010 18:11   [R214] Car Audio

Witam
Chciałbym zmienić nagłośnienie w Roverku , generalnie wstawić wzmacniacz oraz jakieś głośniki na przód i woofer . Obecnie w przodzie posiadam fabryczne głośniki , na tylnej półce zamontowane są LG LAS-6940 (dość dobrze grają) a radyjko to LG LAC 5900RNU . W jaki sprzęt Waszym zdaniem najlepiej zainwestować ? za całość mogę dać około 600-700 zł

Podliczając chcę zmienić oryginalne głośniki przednie (średnica 165mm) oraz wstawić wzmacniacz i woofer :)

Z góry dzięki za odpowiedzi ;) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 15, 2011 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 12, 2010 18:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
harinezumi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lis 12, 2010 23:06   

Nie jestem audiofilem ale jeśli chodzi o głośniki na przód to wrzuciłem Helixy B62C i grają świetnie nawet pod samym radiem.
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 17:00   

adylth,
1. Wycisz drzwi matami. Załóż dystanse. (150 PLN na to pójdzie)
2. Kup głośniki np. GMS 960 XT + GMS 25 C (180 PLN na to)
3. Kup okablowanie do wzmacniacza (ok. 100 PLN)
4. Poszukaj na allegro używanego wzmacniacza czterokanałowego (200-250 PLN powinno wystarczyć)
 
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 17:35   

Zrób w pierwszej kolejności tak jak kolega AdrianWWL radzi, a następnie sprzedaj głośniki z półki i za zgromadzoną kaskę wymień radio na jakieś bardziej cywilizowane (JVC, Kenwood, Clarion jeżeli ma być tanio). Z 4-kanałówki dwoma kanałami napędzasz przód a 2 następne zostawiasz sobie na mostek pod subwoofer, który kupisz w przyszłości ;) Nic sensownego taniej nie wymyślisz, efekt możliwie najlepszy ;)

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 17:35 ]
Co do wzmacniacza to w bardzo niskich cenach (ok 200-250zł) można kupić Philipsa DAP6040/XP640. Uważam, że jak na to co oferuje powinien kosztować o wiele więcej, spokojnie brzmieniowo bije piece 2x droższe i zapewnia warunki odpowiednie do napędzenia dwudrożnego systemu plus skromnego suba w mostku jako uzupełnienie niskich rejestrów dla zestawu przedniego.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lis 16, 2010 16:37   

z tańszych wzmacniaczy to alpine mrv-t300/303 sony xm-6020, dap 6040 to kopia alpine(która niczemu nieustępuje) i kilka innych :)

Tańsze okablowanie to zasilające od spawarki 10mm kw wystarczą + sygnałowe proline
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 10:24   

michone, zestawiasz zupełnie różne wzmaki, a to 2, a to 4-ro kanałowe, możesz zargumentować swoje wybory? W dodatku kopią niby jakiego modelu Alpine jest DAP/XP? Philipsy z tamtych lat były robione w kooperacji z Alpine, nie są kopiami modeli drugiego producenta, dla mnie to jednak różnica. XM, o ile dostanie się w dobrej cenie warto przytulić, np 5540f. Dobra, mam na myśli <200zł, chociaż nie tak dawno temu kosztował jeszcze sporo mniej, niemniej jednak wzmacniacz gra poprawnie i tak samo jak Philips w przypadku autora spisze się do napędzenia pierwszego ludzkiego zestawu 2+1.
Co do zasilania w przypadku budżetowych instalacji wychodzę z założenia, że nie ma co się doszukiwać perfekcji i szukać różnic w zawartości miedzi rzędu 0,0x%, kup te w dobrej cenie i o odpowiednim przekroju. Sygnały nie są najgorsze Phonocar na podwójnym ekranie, jednak mają wrażliwe końcówki. Generalnie znaczka nie musi być, ważne, żeby występował dobry ekran, były w miarę elastyczne i miały przyzwoite końcówki.
Życzę powodzenia w modach, pozdr :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lis 17, 2010 17:02   

balcer jesteś w błędzie przecież DAP 4020 to nic innego jak MRP-T220 po minimalnym lifcie.



Nie chce mi się dalej szukać porównań. Te wzmacniacze wychodziły nawet z jednej fabryki Alpine. Wystarczy trochę poczytać.

Co do zestawiania czterokanałówek z dwu kanałówkami to jaki widzisz tutaj problem? Nie widze problemu aby np xm-4040 zasilać w mostku jeden zestaw odseparowany a i tak zagra to o niebo lepiej niż połowa 2 kanałowców w tej cenie.
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lis 18, 2010 08:50   

Jedynie mogę dodać, że przy subwooferze w bagażniku powinno się wygłuszyć klapę, wystarczą nawet te tanie panele akustyczne. Tak jak kolega wyżej pisał, wywal te głośniki z półki, dobre przody to podstawa, a głośniki w półce to więcej mogą dawać niepożądanego efektu, niż pożądanego. Co do mat do drzwi to poszukaj na forum, bo gdzieś było jakie najlepiej. Dużo tanich lubi brać wilgoć i obciążać drzwi, czego efektem będzie ich opuszczenie.
 
 
balcer 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 84
Skąd: Krk/O-c Św.

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 11:04   

michone, w dalszym ciągu wydaje mi się, że nie są to te same konstrukcja, jak sam zauważyłeś jedna jest poliftowa, czyli zmodyfikowana. Co do robienia Filipów w fabyrce Alpine zgodzę się, bo jak napisałem wcześniej te firmy przez jakis czsa ze sobą kooperowały, co pozwoliło poza dobrymi odtwarzaczami robić Philipsowi i sensowne wzmacniacze, które wyciągnęły dział Car Audio marki z dołka. Moim zdaniem różnice w brzmieniu między Alpine i Philipsem są. Porównując wyższe modele, np 3544 i Dapa6040, mogę śmiało stwerdzić, że Alpine jest zadziorniejsza, Philips jest moim zdaniem znacznie bardziej zrównoważony tonalnie. Są to smaczki, bo obydwa piece są niewątpliwie okazyjnymi ofertami w swoim przedziale cenowym, ale obalam mit, że są to te same konstrukcje i brzmią tak samo.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lis 18, 2010 15:11   

Ja ni napisałem, że nie ma różnic. Ale alpine jak pojawia się na allegro to jest dużo droższy niż DAP a konstrukcja jest bliźniacza. Fakt, że są inne elementy zastosowane które wpływają na charakter dzwięku ale przy konstrukcjach budżetowych te różnice można uznać prawie za pomijalne.

Pamiętam swego czasu temat z elektrody gdzie ktoś pokazywał różnice pomiędzy philipsem a alpine i tam praktycznie było to samo. Jak odnajde to podrzuce dla czystej ciekawości :)

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [r214 98 rok 3 drzwi] Audio.
maciekwawa Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pią Maj 16, 2008 13:28
michone
Brak nowych postów [R214 Si 97r] Car Audio do mojego R
RadekAniol Car-audio, nawigacje, radia CB 29 Wto Sty 15, 2008 17:10
Dziekan
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink