Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Centralka i alarm nie reaguje na pilota
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Centralka i alarm nie reaguje na pilota
Autor Wiadomość
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 16:24   [R416] Centralka i alarm nie reaguje na pilota
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam

Mam problem z roverem, a mianowicie padł mi aku i po podłączeniu nowego zaczął mi wyć alarm mimo postępowania kolejno z krokami instrukcji brak reakcji na klikanie w pilota.
Objawy są takie, że nie mogę otworzyć pilotem drzwi ani wyłączyć alarmu i to samo w drugą stronę. Próbowałem ponownej synchronizacji imo, ale nie nic nie dało jak tylko otworze drzwi kluczykiem i i przekręcę kluczyk to wyje alarm. Znalazłem podobny temat, ale poprzednik poza info, że mu się udało nie napisał co było nie tak. Przeczytał również, że może to być bezpiecznik przy imo, ale zanim zacznę rozbierać deskę chcę się upewnić. Macie jakieś propozycje co może być nie tak?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lis 24, 2010 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 24, 2010 16:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 16:26   

Baterie w pilocie wymieniałeś ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 16:27   

Tak, też mi to przeszło przez myśl więc pojechałem po nową, ale to nic nie dało :cry: Światła się nie zapalają centralka nie reaguje jak próbuje otworzyć pilotem, nie mam już pojęcia co może być nie tak
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 19:29   

Jeśli działa centralny z kluczyka proponuję odłączyć aku na 1/2h i podłączyć ponownie po czym przeprowadzić synchronizację pilota - zamknąć auto kluczykiem i kilkakrotnie nacisnąć otwieranie na pilocie. Jeśli masz drugi pilot to ponownie ta sama procedura - oczywiście już bez odłączania aku.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 20:46   

niestety, ale centralny jak i alarm nie reaguje na pilota :/ przeczytałem aby spróbować odłączyć aku i poruszać kostkami od imo, ale nic to nie dało poza rozebranym całym tunelem i konsolą :beczy:
Ostatnio zmieniony przez Lipton Sro Lis 24, 2010 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 20:47   

Cóż, nie wiem czy to będzie pomocne, ale miałem podobne problemy przy wymianie baterii w pilotach. Też nie mogłem otworzyć ani odpalić. Rozebrałem jeden pilot, wyczyściłem gruntownie, przesmarowałem wazeliną techniczną, i zaczął działać. W drugim dodatkowo musiałem przylutować blaszkę trzymającą baterię.
 
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Lis 24, 2010 21:09   

Gdy otwieram drzwi kluczykiem to włącza mi się alarm...
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 21:34   

To tak jak u mnie, też to przerabiałem. Myślałem, że to w centralce a okazało się , że to wina pilota. Kiedy kupiłem samochód wszystko było ok. Sprzedawca poinformował mnie ,że bateria słaba, a jak wymieniłem baterię to się zaczęły problemy, wycie pod blokiem. Nie twierdzę, że u Ciebie jest to samo, ale rozbierz pilota, wyczyść i zobacz czy wszystko się trzyma.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 11:48   

Lipton napisał/a:
Gdy otwieram drzwi kluczykiem to włącza mi się alarm...

Ale czy działa ci centralny jak otwierasz, zamykasz kluczykiem ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Czw Lis 25, 2010 19:02   

nie, centralny nie reaguje na kluczyk ani na pilota, poczytałem troszkę dzisiaj w wolnej chwili i posprawdzałem czy zapala mi się światło jak otwieram drzwi i sytuacja wygląda tak :

jak otwieram drzwi kierowcy kluczykiem zapala się czasami
drzwi pasażera i i za pasażerem zapalają
za kierowcą jak otwieram drzwi to się nie zapala.

Jak otwieram maskę od razu mi wyje alarm tak samo jak przekręcę kluczyk w poz.2
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 10:34   

No to sprawdź może bezpiecznik od centralki. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 12:37   

poczyszczone styki i już oświetlenie działa na każde otwarcie drzwi, ale immo dalej nie reaguje :cry:

bezpieczniki sprawdzone każdy jeden :cry:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 26, 2010 13:09   

Cytat:
bezpieczniki sprawdzone każdy jeden :cry:

Pod machą również ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 14:09   

oczywiście:D
 
 
skoczk00 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 8
Skąd: Katowice/Londyn



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 22:41   

Mialem to samo, pomoglo w moim wypadku przekodowanie klucza.pozdro!
 
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 00:46   

a gdzie i ile to kosztowało?
 
 
skoczk00 



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 8
Skąd: Katowice/Londyn



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 01:18   

Mitcham - Londyn 60£ z dodatkowym kluczykiem :)

A w Polsce mysle ze wystarczy ze podzwonisz po warsztatach z okolicy ewentualnie http://lander-diagnostics.pl/ - jest oddzial w Jeleniej. To naprawde nie jest duzy klopot chociarz na poczatku tak wygladal.

Pozdro
 
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Gru 01, 2010 01:43   

Niestety mimo kontaktu z kilkoma mechanikami prócz propozycji wycięcia immo pomocy brak. Jeden sprawdził mi pilota i powiedział, że działa i na wszelki wypadek polutował mocniej wszystko, niestety to nic nie dało. Jestem strasznie uparty i puki mam jeszcze chęci i czas chcę powalczyć zanim oddam do kata immo. Dlatego skrupulatniej i dokładniej opiszę jeszcze raz cała historię:

Problem się zaczął jednego pięknego dnia kiedy zamontowałem akumulator z rozbitej renolki mojego taty. Aku miał przejechane 6 miesięcy, a potem stał 2 lata, ale naładowałem podpiąłem, sprawdziłem czy działa i zamknąłem auto na noc używając pilota i aktywując alarm. Następnego dnia, gdy chciałem otworzyć autko pilotem zaliczyłem zonka, bo był brak reakcji od strony auta na pilota. Otworzyłem więc kluczykiem i usłyszałem delikatne tykanie pod kierownicą, nie wiedząc co to jest zlałem i postanowiłem sprawdzić aku czy dalej działa i okazało się, że przez noc padł kompletnie. Podpiąłem inny i zaczął wyć alarm więc odłączyłem aku chwyciłem za książkę i szukam info co się stało. Okazał się, że muszę wykonać kombinację klawiszy aby dezaktywować alarm. Wszystko zapowiadało się banalnie do momenty w którym zauważyłem brak reakcji ze strony immo. Zaobserwowane sytuacje:

1. Centralny nie otwiera drzwi przy użycia kluczyka i pilota i do tego wył alarm jak wsiadałem do środka.
Poczytałem i posprawdzałem styczniki w drzwiach i udało się. Przy użyciu kluczyka wyłącza się alarm bo dioda w drzwiach pasażera nie mruga tylko świeci ciągle a przy zamkniętych drzwiach ma mrugać z tego co wyczytałem.

2. Sprawdziłem masę podpiętą do karoserii i doskonale przewodzi więc to nie jest wina masy.

3. Podobno mam spróbować kombinacji 4 cyfrowej aby wyłączyć immo, ale niestety brak reakcji

4. Oczywiście baterie wymieniłem i przeprowadzałem synchronizację zgodnie z zaleceniami na forum i książce do r400

5. Wyczytałem jeszcze próbę odpięcia aku potem immo, podpięcie aku przekręcenie kluczyka, odpięcie aku i podpięcie immo i że podobno to też może pomóc.

6. W jednym temacie pisało, że to było okablowanie w drzwiach, ale nie mam pojęcia od czego zacząć sprawdzać.

7. Pilota mam z napisem na obudowie 17TN a w środku 3tXD czy jakoś tak. Jak to bardzo istotne mogę otworzyć i sprawdzić. No i mam tylko jednego pilota i dwa kluczyki.

Powoli kończą mi się pomysły, a przejrzałem w tym dziale wszystkie tematy z immo i alarmami od strony 117-83 potem zabrakło mi już weny :beczy:

PS. Bezpieczniki 2 razy wyjmowałem i sprawdzałem wszystkie.

Jakieś propozycje od czego zacząć ?
 
 
gps 



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Gru 01, 2010 09:56   

Witam,

Jako że bawiłem się trochę alarmem w 416, postaram się pomóc ile mogę. Spróbuj zdiagnozować, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

Po pierwsze: alarm zaczyna wyć, ponieważ otworzyłeś uzbrojony samochód i podłączyłeś akumulator - automatycznie alarm zareagował.

Jeśli wykonasz następujące kroki w podanej kolejności, może dojdziesz do przyczyny problemu:
1. Masz uzbrojony alarm, więc zamknij drzwi kluczykiem, podłącz akumulator (naładowany oczywiście) i zamknij maskę.
Czerwona dioda immobilisera (znajdująca się na środku zegarów; pomiędzy prędkościomierzem, a obrotomierzem) mruga.

2. spróbuj otworzyć drzwi pilotem (prawy przycisk, jak tu: http://www.tonyandrews.ne...ip_image012.jpg ). Jeśli nie działa (tak jak piszesz) to masz problem z pilotem (poniżej więcej info)

3. Spróbuj otworzyć drzwi kluczykiem. Usłyszysz siłowniki we wszystkich drzwiach otwierające rygle. Jeśli nie, to masz zepsuty centralny zamek.
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba teraz dioda immo powinna zgasnąć.

4. Teraz otwórz drzwi klamką. Alarm nie powinien się uruchomić. Jeśli alarm zacznie wyć, to znaczy, że masz nie działający prawidłowo alarm (być może nie masz podłączonego kabelka rozbrajającego alarm po odryglowaniu drzwi)


5. Jeśli nie działał ci pilot, to możesz teraz go zacząć synchronizować.

Synchronizacja pilota:
a) zamknij teraz drzwi ręką
b) naciśnij 4x przycisk rozbrajania alarmu w pilocie
c) naciśnij 4x(lub więcej) przycisk uzbrajania alarmu w pilocie
centralny zamek powinien zamknąć drzwi w samochodzie
d) naciśnij przycisk rozbrajania alarmu w pilocie
centralny zamek powinien otworzyć drzwi w samochodzie
Teraz masz zsynchronizowany pilot z alarmem. Jeśli się coś nie uda (np. pomylisz kroki), to zamknij drzwi kluczykiem (uzbroisz alarm), otwórz je ponownie kluczykiem (rozbroisz alarm), otwórz i zamknij drzwi kierowcy ręką.
Jeśli nie uda ci się zsynchronizować pilota z alarmem, znaczy się, że coś nie tak jest z alarmem lub z pilotem (częściej problemy zdarzają się z pilotem - u mnie np. były zimne luty)

6. Włóż kluczyk do stacyjki

7. Przekręć w pozycję II (0-kluczyk włożony, I-kluczyk przekręcony na pierwszą zapadkę, II-kluczyk przekręcony na drugą zapadkę, III-rozrusznik uruchamia silnik)
Usłyszysz pompę paliwa pod tylnym siedzeniem. Jeśli nie, to immo się nie rozbroił, albo masz inny problem nie dotyczący alarmu.
Jeśli słyszysz przerywane pikanie, to immobiliser się nie rozbroił. Przyciśnięcie przycisku rozbrajania w pilocie powinno pomóc. Jeśli nie, to pozostaje ci rozbrajanie immo kodem kolorowym (cztery cyfry) - procedury nie pamiętam, znajdziesz na forum albo w papierowej instrukcji obsługi samochodu.

8. Jeśli w pozycji II kluczyka czerwona dioda immo nie świeci, możesz przekręcić kluczyk na III - rozrusznik powinien zaskoczyć.
Jeśli nie, to problem nie leży po stronie alarmu (najprawdopodobniej).


Daj znać proszę, na którym kroku się zatrzymałeś.
I bardzo ważne: nie pomyl "pilot" z "kluczyk".

Forumowicze, proszę mnie skorygować, jeśli coś źle podałem; pisałem z pamięci i własnego doświadczenia. :smile:

Pozdrawiam,
Grzesiek
 
 
Lipton 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Gru 01, 2010 23:59   

gps, dzięki za wyczerpujące info :mrgreen: , udało mi się uruchomić auto, ale nie jest jeszcze do końca sprawne.

Postanowiłem spróbować otworzyć drzwi pasażera i zobaczyłem że mrugnął mi kierunkowskaz więc otworzyłem drzwi przeprowadziłem synchronizację i pilot działa auto pali :mrgreen: . Niestety to nie załatwia mojego problemu na przyszłość, ale teraz wiem, że wina leży przy drzwiach kierowcy i im muszę się bardziej przyjrzeć mam jeden wiszący kabelek zakończony wtyczką może to właśnie jego wina. Posprawdzam porobię fotki tego kabelka i dam znać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [400] Alarm - uszkodzona centralka??
bizon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Mar 30, 2012 21:06
bizon
Brak nowych postów [R420D 96r] Alarm bez pilota zazbraja się od czasu do czasu
Kabotyn Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Czw Paź 01, 2009 00:00
kasjopea
Brak nowych postów [R416] Zrestartowanie pilota od alarmu
joker0022 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 18 Pon Gru 20, 2010 17:44
joker0022
Brak nowych postów [R416] Aktywacja nowego pilota
kupiłem nowy pilot LUCAS 3TXA KEY
pirelli1234 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Nie Sty 25, 2009 01:37
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Zasięg pilota alarmu
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Cze 20, 2007 11:48
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink