Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] Zimowanie auta w garażu?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R all] Zimowanie auta w garażu?
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 08:43   [R all] Zimowanie auta w garażu?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

haj!
Słuchajcie, potrzebuje porady odnośnie zimowanie MG. Na 99% spędzi okres zimowy (liczę tak ok 3 miesięcy) w mojej turbo szopce. I teraz, co mam zrobić, żeby przez ten okres autku nic się nie stało?

1) zastanawia mnie kwestia opon, czy jak będzie stał nie ruszany przez te ~3miechy nie odkształcą się?
2) zawieszeniu nic się nie stanie przy takim urlopie?
3) silnik mam zamiar odpalać raz na 1-2tyg żeby się zagrzał i pochodził z 15-20min, dobrze kombinuje?

Na co jeszcze zwrócić uwagę, co robić a czego unikać? pozdrawiaM!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 25, 2011 08:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
har0 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 196
Skąd: chojnow



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 09:05   

Teoretycznie nie ma prawa coś się stać. A ten garaż masz ogrzewany ??
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 09:07   

Co do opon
Możesz raz na jakiś czas podnieść koło i obrócić je trochę.

Zawieszeniu nic się nie stanie ale warto jechać na jakąś myjnię i umyć podwozie dokładnie oraz co ważne osuszyć.
Wstawienie farelki pod auto wydaje się dobrym pomysłem.
Co jakiś czas warto podładować akumulator i odpalić auto.
Warto też zdjąć koła i odtłuścić tarcze hamulcowe.
3 miesiące to nie jest dużo jak stoi w garażu.
Na osiedlu są auta co stoją od pierwszego śniegu do roztopów i jakoś na wiosnę to się wytacza z parkingów. :wink:
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 14:02   

Markzo, Kup sobie tylko podtrzymywacz na akumulator i tyle nic nie odpalaj i nic się nie stanie :wink:

Niemcy tak auta chomikują przez 5 miesięcy swoje Lotusy MG i Rovery :wink:

Ja co do opony bym tylko sprawdził ciśnienia jak tyle stoi raz w tygodniu i tyle :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 17:21   

Markzo, na kobyłki go a koła na wieszak, autko kapą przykryj i będzi ena sto procent dobrze
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
wierzmi 



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 22:12   

Remigiusz napisał/a:
Markzo, Kup sobie tylko podtrzymywacz na akumulator i tyle nic nie odpalaj i nic się nie stanie :wink:


Ja tam plotki słyszałem, że trzeba przepalać, coby olej przez silnik przepompować.
Jak postoi za długo, to cały olej ścieknie do miski i cylindry, tłoki, rozrząd etc. zaczną rdzewieć.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 23:17   

Mam Opla omege 99r. w Polsce , jezdze nim raz na pol roku. Wiec moje doswiadczenia sa takie. Nie przepalaj auta bo czemu to ma niby sluzyc, fundujesz mu kolejny zimny niepotrzebny start. W te 15-20 min to ok. wskaznik temp. wskoczy na polowe ,ale olej sie nie zagrzeje na maksa. Silnik stygnie i znowu kondensuje sie w nim wiecej wilgoci, nie ma sensu. Pomysl nowe auta przed sprzedaza i po rok stoja i nikt ich nie przepala. Opony napompuj ze 3-3.5 atmosfery, mi sie odksztalcily niestety bo raz zapomnialem podniesc cisnienie do tego momentu bylo oki. Jesli przykryc auta to przescieradlem , lepiej wcale bo w zime mino ze mam ogrzewany garaz i tak sie wilgoc zbierala w i pod. Baterie warto podladowac. Ja mam juz 3 lata ta sama ,jakas stara co byla w aucie, ale wujek mi doladowuje ,przy okazji jak sam sie doladowuje w garazu :winko: poza tym przepycha mi samochod co tak 20 cm co jakis czas (mimo ze opony juz szlak trafil) . Przepalanie auta powoduje dodatkowa kondensacje wody w wydechu, jak mi wujek przepalal auto to za kazdym razem musialem cos latac teraz nic. W zasadzie moje auto to skrytka na wujka alkohol i powod ze koniecznie musi isc do garazu :razz: .Pozdr.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 00:04   

o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki wielkie :) wymyje go, nawoskuje itp, akumulator wyjmę i może go przykryje właśnie prześcieradłem. Z przepalaniem mam tylko pytanie, czy przez jego brak nie zapieką mi się pierścienie (ktoś miał taki przypadek po miesiącu stania) ?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 26, 2011 01:24   

W tej materii kilka przykładów lekko ekstremalnych- pierwszy może i nie do końca adekwatny -kombajn zbożowy. Maszyna używana może 2-3 tygodnie w roku, przez resztę czasu stoi pod dachem, i jedyne co się z nią robi po sezonie to czyszczenie (kombajn pracuje w jednym wielkim kurzu) wyjęcie akumulatorów i spuszczenie paliwa. Stawianie na klocki kilku lub kilkunastutonowego kloca nie ma sensu więc stoi sobie normalnie na kołach nie ruszany przez 11 miesięcy (ale to raczej szybko nie jeździ, wiec uleżenie opon tak wcale nie boli).
przed sezonem sprawdzanie filtrów wymiana oleju, zalanie paliwem, odpowietrzenie, akumulator, trzy obroty rozrusznika i jazda :cool:
Drugi ekstremalny przykład agregat prądotwórczy 4kW z silnikiem UD2 z 1962roku. silnik benzynowy czterosuwowy, dolnozaworowy, chłodzony powietrzem. Trochę włożyłem pracy, żeby go uruchomić za pierwszym razem jak był potrzebny. Ogólnie był zaniedbany do tego stopnia, ze zwoje cewki zapłonowej prześniedziały na wylot. (jakby ktoś pytał, to cewka ma 13 tys zwojów z izolacją płaszczową). Z racji tego, że przez jakiś czas nie było grubszych awarii prądu stał jakieś 2,5 roku. Na początku miałem plan go odpalać co jakiś czas, ale jak sie zrobił niepotrzebny, to się zakopał u taty w garażu tak, że nawet mi sie nie chciało go wygrzebywać. Przyszło do potrzeby, zalanie gaźnika, ssanie, kopnięcie parę razy w "rozrusznik ręczno-nożny" ;) i nawet nie zakaszłał, tylko zaczął ładnie pracować.
Przykład również ekstremalny - mąż siostry kupił poldka z 84 roku po zmarłym sąsiedzie (jakby ktoś był zainteresowany jest do przejęcia), stał z tego co wiem jakieś 4 lata w stodole nie ruszany, nawet bez wyjętego akumulatora. Po wyczyszczeniu i naładowaniu baterii za kluczyk i co...pochechłał, pochecłał i odpalił :cool:

Także nie ma co przesadzać, że się coś autu stanie przez nie chodzenie przez 3 miesiące... części mechaniczne w Roverach są wykonane raczej z wysokiej jakości, także nie ma co dramatyzować :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 12:27   

Dziadek maluszka przygotowuje do przezimowania tylko w ten sposób że wyjmuje akumulator.
A tak to nawet go nie zamyka tylko stoi sobie w kurniku przez całą zimę a na wiosnę działa jak malina :)

Warszawa M20 którą ma kumpel po dziadku stała przez 10 lat w stodole i po tym czasie zauważyliśmy brak wszystkich kół i kompletny brak instalacji elektrycznej silnika. Oczywiście samochód nie uruchamiany ;)
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 26, 2011 13:43   

Koledzy bez przesadycji:) my p4 zimujemy na kobylkach i tyle, bo opon szkoda, unosisz minimalnie podstawiasz kobylke i 3 miechy nie palenia nico mu bedzie:) ino lepiej nieduzo wahy w baku a z wiosny dolać nowej niż palic na takiej przestanej:)

Nasza p4 ma to do siebie ze mimo iż się jej nie odpala, mimo że przewody całe to jej na miesiac potrafi i 10L wahy odparować:) ale to już chyba starcza przypadlosc 50 letniego wozu:)

A co do ZS'a to nic mu będzie moja mazda pod chmurką tak potrafi niepalona stac po 4 miechy, jednak jak juz dbasz to warto na kobylki coby opony odciazyc i malo wahy by na swiezej odpalac z wiosny.

I tyle;)
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lis 27, 2011 21:13   

Mój poldas z K-serią stał rok i przez ten czas był odpalony raz, po roku zalane paliwa i zapalił od strzała, żadnych objawów ubocznych nie było. Następnie przejechał do teścia, stał dwa lata bez dotykania i niestety ale hamulce zardzewiały tak że nie dało się ruszyć reszta bez żadnych efektów ubocznych. odpalił na dotyk i po naprawie hamulców pojechał. Oczywiście akumulator trzeba było ładować ale to tyle. No i po dwóch latach stania opony też były kiepskie ale są do dziś i powietrza nie uchodzi.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 23:10   

ja mam lepszą radę :) jeździc nie zimować .. auto jest do jeżdzenia a nie stania w kącie :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 29, 2011 15:31   

maryba napisał/a:
ja mam lepszą radę :) jeździc nie zimować .. auto jest do jeżdzenia a nie stania w kącie :P

O toto. :grin: maryba ma racje w stu procentach. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:46   

Koledzy, przecież to jest auto, a nie jakiś wymuskany latlerek. :roll:
Jak pisano wyżej, odciąż opony jeśli już koniecznie chcesz coś zrobić i może aku odłącz. Broń Cię Boże przykrywać jakimiś nieprzeposzczalnymi brezentami :!:
Auta po 5 i więcej lat stoją pod chmurką i nic się im nie dzieje. Te nowe też :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R all] Polerowanie auta
Shrekinho90 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Nie Wrz 19, 2010 22:44
UniculTLX
Brak nowych postów [R All] Czujnik ruchu/pochylenia auta
pineska Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 9 Sob Sie 23, 2014 23:15
sTERYD
Brak nowych postów [all] Jaki wybrać środek do pielęgnacji auta?
marek78 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Nie Lut 22, 2009 21:11
sknerko
Brak nowych postów [wszystkie]Felgi Alu z rovera 400 - czy podejdą na inne auta
Dexter23 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Sro Cze 09, 2010 22:00
driftdreamer
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [wszystkie] Grzanie auta w zimie na jałowym szkodzi
Mit czy prawda?
yoonior Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Sro Sty 09, 2008 11:55
giewu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink