Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] kontrolka ABS+hamulec ręczny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] kontrolka ABS+hamulec ręczny
Autor Wiadomość
WOOCASH 



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Gru 09, 2010 06:56   [MG ZR] kontrolka ABS+hamulec ręczny
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam!
Przegladałem forum ale nie znalazłem dokładnie takiego jak mój problemu. Otóż wczoraj po przejechaniu ok 1km zaświeciła mi się kontrolka ABS i hamulca ręcznego w jednym momencie i ABS przestał działać. Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu było ok ale też tylko przez jakiś 1km później to samo. Sprawdziłem poziom płynu, ale jest w normie. Dzisiaj rano po odpaleniu znów było niby ok (tzn kontrolki nie świeciły) ale za to mimo iż droga była czarna i mokra bo padał deszcz, nie była na pewno oblodzona, cały czas nawet przy lekkim naćiśnięciu hamulca i małej prędkości załaczał mi się ABS. I znów po przejechaniu ok 1km kontrolki się zaświeciły i nie było ABSu. :(
PS. Ostatnio ojciec zmieniał mi koła na zimówki ze stalowymi felgami i nie było mnie przy tym bo od rana do wieczora jestem w robocie :/ Zastanawiam się czy przy zmianie koła albo wymianie którejś ze szpilek (bo w tylnym kole była 1 wymieniana) czy mógł coś spsuć :/ ?
_________________
MG ZR?? I'll show you ;D
http://www.youtube.com/watch?v=trQTCmQCCvE
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 09, 2010 06:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 08:13   

Jesli zapala sie kontrolka ABS to sygnalizuje awarie ukladu abs i go odlacza. Jesli dodatkowo zapala sie kontrolka recznego (ale swieci nie tak jasno jak w przypadku zaciagniecia recznego) to sygnalizuje awarie ukl. hamulcowego (prawdopodobnie wywolana przez awarie ABS). Mialam podobne sytuacje ubieglej zimy. Prawdopodobnie wystepuje awaria czujnika ABS gdzies przy kole lub jego kabel jest gdzies przelamany. W moim przypadku najczesciej pojawiala sie gdy nadkola (lub okolice kostki) byly zawalone sniegiem. W cieplym garazu snieg topnial i wszystko wracalo do normy. Niestety awaria wrocila rowniez latem. Ja musialam wymienic czujnik ABS.
Dziwnym objawem u Ciebie jest zalaczanie ABS przy delikatnym hamowaniu - moze sprawdz pierscien?
Dodatkow zerknij na czujniki abs oraz kable/kostki (moze wystarczy przeczyscic).
Jesli nie pomoze podepnij pod komputer i sprawdz gdzie sygnalizuje blad...

pozwodzenia
Marta
 
 
 
WOOCASH 



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Gru 09, 2010 08:46   

Teraz jadąc do pracy zauważyłem, że od razu zaświeciła się kontrolka ABS bez kontrolki ręcznego, ale po chwili ręczny też się zaświecił. Wydaje mi się, że świecił tak samo mocno jak przy zaciągnięciu ręcznego, ale zweryfikować to będę mógł dopiero wracając do domu czyli ok 18. Podpinałem autko pod komputer amatorskim kabelkiem z amatorskim oprogramowaniem (kabel ELM327 tylko nie pamiętam nazwy programu) tam nic nie znalazłem choć przyznam, że tym kabelkiem wyłączałem tylko kontrolkę check engine kiedyś. Będę musiał popatrzeć na te kable od ABS. A gdzie znajdę czujnik od ABS?
_________________
MG ZR?? I'll show you ;D
http://www.youtube.com/watch?v=trQTCmQCCvE
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 09:15   

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001068
 
 
 
WOOCASH 



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 12:27   

Dzięki :) dałem ojcu auto to popatrzy mi co tam się dzieje bo akurat ma urlop ;) jak się dowiem o co chodzi to napisze :)

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 12:26 ]
Hmm, niestety dalej nic się nie zmieniło. Przy zmianie kół nie było raczej nic zepsute. Jedyne co to wymieniana była szpilka w tylnym kole. Auto kupiłem prawdopodobnie na trzech szpilkach w tylnym lewym kole, tzn. na czterech szpilkach, ale tylko dwie trzymały bo czwarta nie miała nakrętki. W bagażniku natomiast znalazłem nową szpilkę i dziwi mnie to, że nie była wymieniona...no ale wymieniłem ją założyłem nakrętkę (konkretnie to ojciec bo ja cały czas w robocie jestem ) no i wydaje mi się, że po wymianie tej szpilki wszystko się zaczęło. Ojciec mówi, że ta nowa szpilka była trochę dłuższa niż te stare. Może dlatego nie została wymieniona? Ma ktoś jakiś pomysł, albo mógłby ktoś wskazać związek pomiędzy wymianą szpilki a problemem z ABS? Może dzisiaj wezmę auto na noc do pracy (bo jeszcze stróżuję) to spróbuję coś popatrzeć.

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 12:27 ]
sorry miało być, że trzy szpilki trzymały oczywiście :P
_________________
MG ZR?? I'll show you ;D
http://www.youtube.com/watch?v=trQTCmQCCvE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [200]Hamulec nożny a ręczny.
extermi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Maj 09, 2012 20:57
extermi
Brak nowych postów [R200 1.4i 97r] Hamulec ręczny
pytanie
fr0sch Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lip 30, 2007 15:03
piotr8
Brak nowych postów [R25 1.4] nakładka na hamulec ręczny
Sylwek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Mar 30, 2011 07:27
Sylwek
Brak nowych postów [R25 1.4 16V 2000r.] Hamulec ręczny
carlito11 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Mar 29, 2011 19:38
krucha91
Brak nowych postów [R214si 1.4 16v] Hamulec reczny
ola22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Sty 09, 2013 20:14
czort



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink