Forum Klubu ROVERki.pl :: Jazda po marihuanie...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda po marihuanie...
Autor Wiadomość
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 13:48   

maciej napisał/a:
Czy uważasz, że jak gościowi wyjdzie 1,5 promila na teście "oddechu", i zażąda badania krwi, to nie powinno mu się zabrać prawa jazdy do wyjaśnienia sprawy?

Twój przypadek był dokładnie taki sam, a że substancja inna i gorzej z dokładnym pomiarem, to nie ma nic do rzeczy.

Ja tam cieszę się, że już nie tylko pijanych się ściga.

Dura lex, sed lex.

Zgadza się ale co w przypadku osób które zarabiają na życie z jazdy samochodem (czy jako kierowca czy nawet jak muszą dojeżdżać do pracy kilkadziesiąt kilometrów) i w takim przypadku są pozbawione dochodu?
Jak kogoś aresztują to może domagać się zadośćuczynienia. A jak w takim wypadku?
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 13:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 18:04   

Shrekinho90 napisał/a:
Lisus, Ciebie starsi wypuścili o kilka lat za późno z piwnicy

Sorry za OT, ale padłem :lol:
Ciesze się z takiego obrotu sprawy i współczuje 2-tygodniowego rozstania z prawkiem... Śledziłem temat cały czas :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Shrekinho90 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 102
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 23:19   

maciej, Ciekawe czy pisałbyś tak samo, jak byś był na moim miejscu....
A z tym 1.5 promila to może i racja, choć jakby wyszło na badaniu krwi że miałem zero bo alkomat był popsuty, a prawka też bym nie miał przez ponad 2 tyg. to też bym się wkurzył.
Wracając do tego co mam na myśli, gdybym palił marihuanę w październiku, a w grudniu mnie złapali to i tak mam przerąbane. A pijąc w sobotę i wsiadając za kółko w poniedziałek, jestem czysty, tak więc nie porównywałbym tych kwestii.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 23:50   

Shrekinho90 napisał/a:
Wracając do tego co mam na myśli, gdybym palił marihuanę w październiku, a w grudniu mnie złapali to i tak mam przerąbane. A pijąc w sobotę i wsiadając za kółko w poniedziałek, jestem czysty, tak więc nie porównywałbym tych kwestii.

Dokładnie, a przestaje działać na człowieka tak samo po paru/parunastu godzinach...
Po dwóch miesiącach marihuana nie może mieć negatywnego wpływu na reakcje kierującego, a mimo to jest to karane.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Sty 08, 2011 11:41   

Przejrzalem temat i z jednej strony jestem po stronie macieja. Narkotyki dzialaja jak alkohol, zaburzaja normalna percepcje swiata. Nic tutaj nie pisalem, bo nie mialem o czym- temat mnie nie dotyczyl, ale... Bylem na sylwka na slowacji i na nartach w pewnym momencie mialem "przyjemnosc" nawdychac sie zila, bo ktos musial palic. Zapach byl bardzo mocny, ale nikogo nie przyuwazylem z "ogniem" i tak sobieprzypomnialem ten temat... Co by bylo jakby mnie policja kontrolowala w drodze powrotnej i "cos" mi wyszlo >? Nie pale ani marychy , ani papierosow, ale taki test rowniez moglby wyjsc mi pozytywnie, bo mowie ze czulem sie jakby ktos mi w twarz dmuchnal ziolem... U mnie 2 tyg bez auta , to 2 tyg bez pracy , a prowadze wlasna dzialalnosc... Co sie by dzialo w sadzie, kolega popalajacy mowil ze jeszcze nikogo nei skazali wlasnie przez trudnosc udowodnienia ze ktos palil, a nie byl biernym palaczem, ze slady sie utzrymuja dlugo w organizmie i nie jest mozliwe dokladne okreslenie kiedy ktos mial zwiazek z tym specyfikiem...

Ciezki temat O-o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 07:58   

Shrekinho90, tak, napisałbym to samo, bo nie widzę żadnego powodu, żeby kląć na policjantów, którzy de facto dobrze wykonali swoje obowiązki i to mi się nie podobało w Twojej wypowiedzi.

Jeśli chodzi o prawo, to zgadzam się, że takie niedoprecyzowanie dawki i warunków w jakich ktoś może być ukarany jest karygodne, ale niestety nie jest to jedyne złe prawo w Polsce, a jeśli chcesz by coś się zmieniło, to musisz zachować się nieco bardziej obywatelsko, niż wyklinać konkretnych policjantów, którzy na to prawo nie mają wpływu, na forum.

Możesz spróbować zgłosić sprawę do RPO, czy przypadkiem taki poziom niezdefiniowania nie byłby niezgodny z konstytucją (pewnie, nie, ale warto by sprawdzić), możesz zgłosić się do "swojego" posła i przedstawić sprawę złego prawa albo wręcz stworzyć projekt obywatelski i przekonać prezydenta lub grupę posłów do zgłoszenia go pod obrady sejmu lub wręcz zacząć zbierać 100 000 podpisów, bo wtedy nie potrzebne jest przekonywanie prezydenta, czy grupy posłów...

Oczywiście to wszystko można zrobić, jeśli ktoś chce, ale na pewno przeklinanie policjantów, którzy dobrze wykonali swoją pracę nie jest tu mądrą drogą, nawet jeśli Ciebie to dotknęło, bo to kwestia prawa, a nie tych konkretnych funkcjonariuszy.

Tu pojawia się jeszcze jeden ciekawy problem prawny - skoro ktoś wie, że w jego obecności ktoś zażywa narkotyki, to w sumie powinien od razu powiadomić policję, bo przecież jest świadkiem przestępstwa polegającego na posiadaniu nielegalnych substancji, które jest ścigane z urzędu... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 21:01   

No to i ja niestety musze sie przylaczyc, bo po dzisiejszej nocy jest prawko tymczasowo w plecy, a do tego przesiedzialem na dolku cala noc i pol dnia.

Tez czekam na wyniki krwi podobnie jak kolega. To jakas plaga? Czytalem w internecie, ze takie przypadki jak moj koncza sie oddaniem prawa jazdy po miesiacu, ale dlaczego mam przez miesiac byc bez prawka? Do tego zostalo mi zabezpieczone 500zl na poczet przyszlej kary, traktowano mnie jak menela, a od policjanta na dolku uslyszalem (bedac calkowicie trzezwy) "jaraj wiecej menelu to Ci sie mozg zlasuje".
Czekajac na wyniki moczu stalem w kolejce z szescioma takimi jak ja. Policjant powiedzial, ze taka akcja policji teraz jest i bedzie trwac do konca stycznia.

Co ja takiego zlego zrobilem!!!???

[ Dodano: Pon Sty 10, 2011 20:57 ]
Jedno jest pewne. Sprzedaje BMW i wracam do Rovera, bo w Beemce w przeciagu miesiaca 4 kontrole, a w R przez dwa lata moze z jedna.

[ Dodano: Pon Sty 10, 2011 20:59 ]
Dla kolegi zakladajacego watek napisze, ze we krwi zawsze wychodzi wiecej niz w moczu.
Jest szansa, ze stezenie we krwi bedzie na tyle male, ze nie bedzie mialo ono wplywu na zdolnosci motoryczne, oraz okresli mniej wiecej czas "zazycia". Podobno na badania czeka sie nawet pol roku!!!

[ Dodano: Pon Sty 10, 2011 21:01 ]
maniaq napisał/a:
U mnie 2 tyg bez auta , to 2 tyg bez pracy , a prowadze wlasna dzialalnosc...

Ja do tego zajmuje sie transportem.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 21:45   

dla mnie to jakaś dziwna opcja...

po pierwsze wydaje mi się ze masz prawo jak w przypadku alkomatu odmówić badania i poprosić o zawiezienia do szpitala i zrobienie jednoznacznego i najbardziej wiarygodnego badania krwi. Teraz pytanie do kogoś biegłego w prawie ... jeśli takie badanie trwa tak długo jak tutaj niektórzy piszą co jest dla mnie dość dziwne i czekam się min. 2 tyg. to czy przez ten czas policja ma prawo zatrzymać prawko? chyba dopóki nie ma wyniku jestem niewinny? czy się mylę
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 21:57   

Jezeli wyszlo w moczu to od razu obligatoryjnie jedzie sie do szpitala na badanie krwi. No i jezeli wyjdzie w moczu to juz jestes winny, ale po wyniku badania krwi wychodzi jak bardzo winny. Tak zrozumialem z tego co mowila mi policja. Wiem, ze policja nie zna prawa, ale mysle, ze tak jest w tym przypadku.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 10, 2011 21:58   

no własnie ... a jak ktoś pracuje to co ... na rzucić robotę ?? albo iść na zwolnienie ?? bez sensu .... a jak się okaże że niewinny to nic tylko do sądu po odszkodowanie ..... :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 22:13   

Na odszkodowanie raczej nie ma szans, bo zachodzi podejzenie ze wzgledu na wynik badania moczu. Najgorsze jest to, ze z tego co mi powiedziala policja badania krwi wykonuje jeden instytut w Krakowie i dlatego trzeba tyle czekac.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 10, 2011 22:44   

Perez napisał/a:
Na odszkodowanie raczej nie ma szans, bo zachodzi podejzenie ze wzgledu na wynik badania moczu. Najgorsze jest to, ze z tego co mi powiedziala policja badania krwi wykonuje jeden instytut w Krakowie i dlatego trzeba tyle czekac.


ale masz prawo odmówić badania moczu z uwagi na nieprecyzyjność wyniku i poprosić o badanie krwi tak samo jak z dmuchaniem w alkomat... wtedy chyba nie maja prawa zabrać ci prawka do chwili otrzymania wyniku?
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
TrAViShOn 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 351
Skąd: 3MiA100



Wysłany: Wto Sty 11, 2011 00:23   

Jak dla mnie to żyjemy w państwie, gdzie obowiązuje domniemanie niewinności, więc skoro nie mają podstaw do podejrzeń (wynik z moczu), bo nie było badania, a jako pierwsze ma być badanie krwi, to póki nie będzie wyniku - nie ma podstaw...
W przeciwnym wypadku byłby to absurd, ale nie jestem do końca pewny, czy nasze prawo jest logiczne.
:||
_________________
'Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.' Lew Tołstoj
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 07:05   

Nie wiem... jakby mnie zatrzymali to też mogłoby coś wyjść, bo biernym palaczem byłem pare razy w ciągu ostatnich miesięcy - biernym palaczem świadomym. A ile razy bylem w klubie i byłem biernym palaczem nieświadomym? Gdyby mi chcieli zrobić test to ja bym powiedział (tak jak powtarza dobryziom), że odmawiam, bo nie wierze w jego wiarygodność i proszę o badanie krwi. Zawiozą mnie na badanie, ale do tego czasu chyba mam prawko i wszystko całkowicie między pośladkami, póki nie przyjdzie wynik krwi, tak?
Trzeba wyjaśnić sprawę, bo może się przydać wiedza na ten temat.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 07:24   

MaReK!!! Dzwoń do WRD, to przynajmniej poznamy oficjalne stanowisko warszawskiej policji! :]
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Sty 11, 2011 08:48   

Krzysi3k napisał/a:
Gdyby mi chcieli zrobić test to ja bym powiedział (tak jak powtarza dobryziom), że odmawiam, bo nie wierze w jego wiarygodność i proszę o badanie krwi. Zawiozą mnie na badanie, ale do tego czasu chyba mam prawko i wszystko całkowicie między pośladkami, póki nie przyjdzie wynik krwi, tak?

tak
kumpel miał kontrole i po wylegitymowaniu, jak zobaczyli kogo zatrzymali, zawieźli go na badanie krwi ;) prawka mu nie zabrali
do miesiaca miały przyjść wyniki (czyli około czerwca powinny być) a nie ma ich do tej pory

tylko, że jak te wyniki przyjdą to on traci PJ na 100%
a nie badali go testerami na miejscu bo powiedzieli, że one są mało dokładne ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 10:30   

Ciufa napisał/a:
jak zobaczyli kogo zatrzymali, zawieźli go na badanie krwi

W dowodzie wyczytali, że to palacz zielska? :mrgreen:
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 12:03   

a niby prawo ma byc jasne i zrozumiale dla kazdego :)

Ciekawe jak to interpretuje sama policja... MARKU czekamy na nagranie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Sty 11, 2011 17:34   

Krzysi3k napisał/a:
W dowodzie wyczytali, że to palacz zielska?

sprawdzili go w bazie danych, siedział za dilerke ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sty 11, 2011 18:36   

maciej napisał/a:
MaReK!!! Dzwoń do WRD, to przynajmniej poznamy oficjalne stanowisko warszawskiej policji! :]


ahh przypomniały mi się stare dobre czasy kampanii maciej vs. maciej i słynnych telefonów Marka :) :):):)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jazda pod wpływem alko po raz 2
najko Prawo i ubezpieczenia 18 Czw Wrz 08, 2011 18:09
asgard88
Brak nowych postów [ALL] Jazda na przeciwmnielnych / przeciwmgłowych
Kiedy jest to legalne, a kiedy brakuje nam rozsądku i poszanowania innych
kharry Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lut 18, 2009 01:39
kharry
Brak nowych postów Jazda samochodem i rozmowa przez telefon
Gość Prawo i ubezpieczenia 10 Wto Kwi 23, 2019 10:19
Zigg
Brak nowych postów Jazda na OC poprzedniego właściciela i sprawy z tym związane
marecki6 Prawo i ubezpieczenia 14 Wto Mar 15, 2011 20:43
marecki6
Brak nowych postów [PORD] - Jazda na wprost z pasa do skretu w prawo...
MaReK Prawo i ubezpieczenia 30 Pon Gru 29, 2008 22:13
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink