Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] dziwny problem z elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] dziwny problem z elektryką
Autor Wiadomość
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Pon Lut 21, 2011 23:23   [R400] dziwny problem z elektryką
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

dawno nic nie pisałem na forum, bo przy pomocy życzliwych osób udało się usnąć usterki, ale teraz nie mogę. :mrgreen:
problem natury elektrycznej.opiszę co się dzieje, pomysłów żadnych nie mam i liczę na Waszą pomoc.
dziwnie zachowuje się oświetlenie wnętrza (czyt. lampka w podsufitce)
- lampka w pozycji ciągłego świecenia - przy zamkniętych drzwiach żarówka żarzy się (nie świeci na maxa); otwieram drzwi i lampka gaśnie;
- lampka w pozycji świecenia przy otwartych drzwiach - nie zapala sie po otwarciu drzwi, nawet sie nie żarzy.
do tego padło oświetlenie kufra.tam brak reakcji wogóle. zauważyłem jeszcze że na desce jak otworze drzwi razem z kontrolka drzwi delikatnie świeci kontrolka od kufra, w odwrotnej sytuacji zjawisko nie występuje.
a jako gratis dodam, że mam problem z uzbrajaniem się alarmu, tzn. raz załącza się od razu po naciśnięciu guzika na pilocie (czyt. mrugnięcie 3xkierunkami), innym razem "mrugnie" po 10-15s. od naciśnięcia, a jeszcze innym dopiero po parokrotnym zamknięciu i otwarciu auta. baterie wykluczam bo zmieniona na nowa ok.2tyg.temu.
dany problem dokucza memu R juz od ok miesiąca.wszystkie objawy (chyba) zaczęły występować razem.nie mam pojęcia o co kaman. moze cos podpowiecie.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
Ostatnio zmieniony przez szoso Sro Lut 23, 2011 14:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 21, 2011 23:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 21, 2011 23:34   

[ Dodano: Pon Lut 21, 2011 23:34 ]
Na dzień dobry do sprawdzenia:
1. bezpieczniki
2. wyłączniki w drzwiach (wszystkie)
3. wyłącznik maski (o ile występuje - nie jestem pewien, jak jest w 4xx)
4. wyłącznik/styki klapy bagażnika

Wygląda na to, że gdzieś łapie 'lewą masę', dlatego takie dziwne objawy :P
Ostatnio zmieniony przez Paul Pią Maj 20, 2011 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 23:52   

Ja bym zaczął od klapy bagażnika. Mi po tym jak teściowa :twisted: zamknęła bagażnik wysunęły się obie wtyczki z czujnika klapy.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 23:54   

sprawdź wszystkie wyłączniki krańcowe przy drzwiach i mechanizm zamka w klapie ( tam jest taka smieszna blaszka odpowiadająca za światełko w kufrze, kiedyś mi nie stykała i wyładowało mi akumulator)
 
 
ira35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: Koszalin



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 06:09   

U mnie było to samo.Wykręciłem wszystkie włączniki krańcowe drzwi i były nieżle za śniedziałe.Wyczysciłem je, skręciłem i jest ok. :smile:
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 20:08   

sorki za blad w temacie :mrgreen:
co do problemu z krancowkami to juz milaem cos podobnego, mianowicie zalaczal mi sie alarm po kilku minutach od zalaczenia.problem zlokalizowalem po tym jak podczas jazdy zalaczylo sie oswietlenie wnetrza w pozycji otwartych drzwi.
przejrze to wszystko jeszcze raz wg. Waszych wskazan i zobaczymy czy to cos da.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
Lopez390 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 36
Skąd: Werbkowice



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 21:38   

Mi kiedyś przy otwartych drzwiach świeciły obie kontrolki problemem był przepalony bezpiecznik (nie pamiętam za co on odpowiadał)
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 21:48   

bezpieczniki sa ok.jeden byl przepalony ale zmienilem a problem pozostal.moze jutro zobacze te krancowki.moze bo mroz 3ma.brrrr
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
waldus 




Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 24
Skąd: Szczawno-Zdrój



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 22:10   

Z elektrycznego punktu widzenia takiego obwodu w/w objawy występują przy braku masy w tym obwodzie i napięcie zamyka się przez kolejne żaróweczki a nie do masy i rozkłada się na nich dlatego żarzą.Trzeba sprawdzić połączenia mas bo pewnie są zaśniedziałe.
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 19:21   

sprawa alarmu wyglada tak, ze krancowki przeczyszczone i kierunki mrugaja przy zalaczeniu alarmu. jeszcze musze sprawdzic lampke wewnetrzna bo na ten czas jest rozebrana.lampka w kufrze nie swieci nadal, chociaz tam nie moglem sie dostac bo ciezko jak diabli.robota na dluzsza chwile bez wyjmowania zamka i na cieplejszy dzien napewno.
a co do zarzacej sie kontrolki to moze cos w samym liczniku?ostatnio troche bawilem sie tym, a i kontrolka drzwi sie nie swiecila, zmienilem zarowke i tak po ok 2-3tyg to sie zaczelo.hmm.trzeba bedzie jeszcze raz rozebrac zegary. :evil:

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 19:21 ]
kolejny news!
bawiac sie lampka wewnetrzna bez zarowki zauwazylem ze kontrolka od otwarcia bagaznika zachowuje sie tak samo jak lampka
-ciagle wlaczenie - kontrolka zaczyna sie podswietlac
-otwarcie drzwi - kontrolka zaswieca sie razem z otwarciem drzwi.
czyli caly sygnal zamiast do lampki idzie w okolice zaroweczki od kontrolki bagaznika.o co kaman?
taka sama z sytuacja z zarowka w lampce wyglada tak:
-ciagle wlaczenie - swieci sie lampka, brak reakcji kontrolki bagaznika;przy otwarciu drzwi w tej pozycji gasnie lampka, a podswietla sie kontrolka bagaznika.
-otwarcie drzwi - lampka nie swieci, podswietla sie kontrolka.

krancowki przeczyszczone, teraz tylko zostaje kufer.moze jeszcze jakies podpowiedzi?a gdzie szukac tych "lewych" mas?rozkrece jeszcze liczniki i poprawie zarowki, moze to cos da.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Lut 24, 2011 00:26   

zrób test MFU, to jest element kontrolujący obie żarówki i jak ktoś nie zrobił chamsko drutami, to tylko tam moze być babol zaświecający żarówkę w bagażniku razem z oświetleniem wnętrza.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 18:40   

wczoraj zauwazylem ze nawet otwarcie bagaznika powoduje zgasniecie lampki wewnatrz.tak tez myslalem zeby zrobic ten test MFU, teraz tylko znajde instrukcje jak to sie robi i do dziela.

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 22:22 ]
no i po tescie.przy tescie kiedy to ja wlaczam uklady jest tak:
lampka na ciaglym wlaczeniu - przy otwarciu drzwi nie gasnie.
lampka na poz. otwartych drzwi - brak reakcji, nawe kontrolka od kufra sie nie zarzy(chyba :mrgreen: )
teraz kiedy MFU samo kontroluje uklady to w pozycji otwartych drzwi zaswieca sie kontrolka od kufra. zarowki w kufrze niestety sam nie sprawdze.
co Wy na to?raczej nie uszkodzenie MFU?moze jednak to ta zarowka od kontrolki kufra?

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 18:40 ]
dzis poprawione zostaly zarowki w zegarach i problem dalej istnieje.pomoze ktos???
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 18:42   

UP ^^
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 420sdi 96r] dziwny problem rozrusznik elektryka?????
buckezz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Paź 22, 2009 10:04
polly
Brak nowych postów [R400] Problem z odpalaniem/elektryką
albanzg Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Sie 31, 2011 19:34
albanzg
Brak nowych postów [R400] Dziwny problem
patryk1213213 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sty 25, 2009 08:40
patryk1213213
Brak nowych postów [R400] Dziwny problem po stłuczce
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Gru 10, 2010 20:33
greg-si
Brak nowych postów [R400 1.6 111KM] - Problem z rozrusznikiem, dziwny dzwięk
adicjusz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sob Gru 19, 2009 16:37
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink