Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 Vi] Pytanie o świece BOSCH do 1,8 VVC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 Vi] Pytanie o świece BOSCH do 1,8 VVC
Autor Wiadomość
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

  Wysłany: Sro Maj 25, 2011 12:03   [R200 Vi] Pytanie o świece BOSCH do 1,8 VVC
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Jeżdżę już moim zeswapowanym autkiem jakieś 2-3 miesiące i do tej pory nie zwracałem uwagi na takie drobne poszarpywania. Jak miałem silnik 1,4 16V próbowałem kupować jakieś zmyślne mega wypas świece i w końcu dochodziłem do wniosku że i tak na NGK chodzi najstabilniej.
I teraz moje pytanie jeżdżę na świecach NGK PFR6N-11 przy silniku 1,8VVC chciałem podumać nad innymi świecami ale znalazłem tylko zamienniki Boscha FR7KPP33V+ czy jeździ ktoś na nich i jakie są odczucia.
A może macie jakieś inne propozycje?

[ Dodano: Sro Maj 25, 2011 12:03 ]
bosche są tańsze od tych co mam w tym momencie
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 25, 2011 12:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 25, 2011 12:17   

VVC jeździ na platynowych, takich samych jak modele po 99 roku.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 18:09   

Tomi, mam platynowe ale poszarpuje mi i nie wiem co to może być, może kable... hmm ale w sumie to ostatnio myłem silnik i nalało się też do kabli a auto normalnie jechało, także nie wiem co to może być, świece NGK platynowe mają około 5 tys km
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 25, 2011 23:29   

Kozik napisał/a:
Tomi, mam platynowe ale poszarpuje mi i nie wiem co to może być, może kable... hmm ale w sumie to ostatnio myłem silnik i nalało się też do kabli a auto normalnie jechało, także nie wiem co to może być, świece NGK platynowe mają około 5 tys km


Przez te wszystkie lata nauczyłem się, że VVC i modele na 2 cewkach najlepiej jeżdżą na oryginałach.

[ Dodano: Sro Maj 25, 2011 23:29 ]
Zresztą co jakiś czas mam takie przypadki, że przyjeżdżają do mnie ze świecą w ręku i chcą dokładnie taką samą, ponieważ sprawdzali już wszystko i na niczym innym auto nie chce jeździć. W ręku było NLP100290 :)
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 01:31   

Tomi napisał/a:
NLP100290


W jakiej cenie to masz?

Sprawa się nieco wyjaśniła, póki co to świec nie kupuję tylko kable, dzisiaj zaczął chodzić na 3 cylindry po gmeraniu kablami. Znowu koszty ;/
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Maj 26, 2011 08:03   

Kozik napisał/a:
Tomi napisał/a:
NLP100290


W jakiej cenie to masz?


http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=963
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 08:18   

Tomi, dzięki
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
rudy 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: wrocław



Wysłany: Sro Mar 06, 2013 10:55   

Kozik pomogla ci ta wymiana kabli, tzn czy to byl problem?
Bo mi w ostatniej podrozy w wroclawia do monachium, w polowie drogi auto oslablo, zaczelo brac o polowe wiecej paliwa i nierowno chodzic, domyslilem sie ze cos z iskra. Na drugi dzien jak juz bylem w monachium obstawialem cewke, swiece, badz kable, pierwsze wykrecilem swiece i okazalo sie ze jedna jest spalona a wrecz jej czesc sie wypalila wiec kupilem nowe platyny ngk, niestety to nie pomoglo, cewke sprawdzalem i iskra dochodzi do kazdego cylindra, wiec chyba zostaly mi kable, napisz czy w twoim przypadku to byly kable i czy pomoglo.Dodam ze auto mi bierze olej, ale to juz od jakiegos czasu, wiec to napewno nie bylo nagla przyczyna awari. A i jechalem w warunkach padajacego mokrego sniegu, gdzie na drodze miedzy pasami byly mokre bruzdy sniegu, ktore przy predkosciach 100-140 mocno sie rozchlapywaly pod autem i mysle ze to moglo przyczzynic sie do takowych objawow.

tu foto ze zjarana swiecą
http://www.picshot.pl/public/view/full/304539
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 06, 2013 18:07   

rudy, w Twoim przypadku świece miały już mocno dość ;)

ale u mnie było sporo przyczyn szarpania/nierównego chodzenia
1. nowe świece NGK nie były idealne i auto teraz jeździ na 2 starych i 2 nowych świecach tak wybadaliśmy z kumplem
2. czujnik położenia wału był w opiłkach metalu, wyciągnąłem i wyczyściłem
3. kable wymieniłem
4. przeczyściłem styki na wszystkich złączkach, wtyczkach w układzie zapłonowym
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
rudy 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: wrocław



Wysłany: Sob Mar 16, 2013 23:36   

Dzis zdjagnozowalem ze kolo komputera jest mala skrzynka nie wiem co to jest, ale slychac od niej cykanie ktore raczej nie powinno miec miejsca. Kable raczej daja rade, bo wypinalem z cewek i przekladalem kable, ze sprawnie dzialajacego cylindra na ten co niby bylo podejzewanie nie dawania iskry przez kable, ale po przemlozeniu kabli bylo to samo, czyli kable dzialaja tak jak powinny,dodam ze jak wyciagam kabel z cylindra patrzac na filmiku pierwszego od lewej, silnik nieco,lecz malo odczuwa to na pracy, odczepiajac dugi od lewej silnik nie odczuwa jakiej kolwiek zmiany w pracy, czyli na nim nie pracuje tak jak trzeba(jest to ten cylinder gdzie wczesniej wypalilo m itak swiece, pozostale dwa od prawej gdy wyczemiam kable od swiec, powoduje to jnaczne utrudnienie w pracy silnika,a wrecz przygasanie, teraz sie zastanawiem nad wtryskiem, badz tym cykajacym bajerze kolo kompa, wszystko widac i slychac na video ktore ponizej wrzucam, powiedzcie mi do czego sluzy ta " czarna skrzyneczka" kolo kompa?

http://www.youtube.com/watch?v=87xQFqUaR2g
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Mar 17, 2013 08:33   

rudy, a cewki masz aby sprawne? bo z tego co pamiętam to w VVC są dwie podwójne cewki, a Tobie ewidentnie kuleje na dwa cylindry, sprawdź cewki, ewentualnie zasilanie cewek może być gdzieś urwane czy coś

[ Dodano: Nie Mar 17, 2013 08:33 ]
zobacz też czy w fajkach masz styki w całości i czy nie trzeba podgiąć bo dwie pierwsze fajki wyszły bez problemów a dwie ostatnie ciężko (te na których chodził), ja u siebie fajki muszę kombinerkami wydzierać, ręką nie ma szans wyciągnąć ze świecy
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 Vi] Świece ?
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Paź 25, 2008 13:46
arczi83
Brak nowych postów [R200 SDI] Swiece żarowe
Bordos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Paź 26, 2008 21:58
praktis
Brak nowych postów [R200 2.0 sd 97r] świece żarowe.
cirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Sie 10, 2010 22:26
borek88
Brak nowych postów [R200 1,4si 99r] jakie świece
mundek131 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 29 Pią Mar 13, 2009 18:32
mundek131



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink