Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 2.0 2003] Problemy z odpalaniem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 2.0 2003] Problemy z odpalaniem.
Autor Wiadomość
piterpz 



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 30, 2011 17:34   [MG ZR 2.0 2003] Problemy z odpalaniem.
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam wszystkich...

Od jakiegoś tygodnia mam poważne problemy z odpalaniem silnika.
Problem zaczął się praktycznie z dnia na dzień, nie wiem czy powodem może być to, ze nalałem paliwa z Lukoilu?! Ramo wszystko o.k odpaliłem i pojechałem 50km na delegacje. Tam po jakieś 1,5godz chciałem odpalić, ale z trudem po kilku razach kręcenia odpaliłem.
Od tego czasu jest coraz gorzej, ostatnio nawet akumulator od kręcenia wyładowałem.

W czasie kręcenia bardzo mocno kopci na biało, jak odpali to już w ogóle nic nie widać sam biały dym. Jak ręce to po jakimś czasie zaczyna chodzić ale tak jakby na pół gwizdka 500 ob./min jak puszczam zapłon to gaśnie. Nie reaguje wtedy na gaz.
Jak już odpali, to po chwili już nie kopci, obroty nie falują, normalnie mogę jechać i jest wszystko o.k.

Świece wymieniałem przed zimą, teraz jeszcze raz je sprawdziłem i są o.k. przekaźnik świec tez jest o.k.
Filtr paliwa wymieniany też przed zimą, zrobiłem na nim już o.k 10k km.
Z tego wszystkiego wymieniłem również przewody powrotne od wtryskiwaczy. Niestety nadal nie chce odpalić.
Co może być jeszcze nie tak?
Czytałem, że może jak jest coś nie tak z rozrządem( poluzowane koło, uszkodzony napinacz) to tez nie che odpalać, i zachowuje się podobnie. Co o tym myślicie.
Jakoś rok temu wymieniali mi uszczelkę pod głowicą, męczyli się z odkręceniem tej śruby łączącej koło z wałem, może tam coś pogieli?!

Będę wdzięczy za rady w tej sprawie...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 30, 2011 17:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 18:01   

Wydaje mi się że to znowu uszczelka... Wiadomo z jakiego powodu padła pierwszym razem?
 
 
 
piterpz 



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 02, 2011 09:09   

No w sumie nie wiem dlaczego poszła ta uszczelka? Silnik się wtedy grzał,ogrzewanie nie działało w samochodzie, wymieniłem termostat i nie pomogło, wymieniłem korek od zbiorniczka płynu, no i w końcu wymieniłem uszczelkę. Rok jeździłem i nie było problemu. Zaraz sprawdzę czy nie mam czegoś w oleju i w zbiorniczku na płyn.

[ Dodano: Pon Maj 30, 2011 18:14 ]
zbiorniczek płynu chłodzącego jest czysty. Pod korkiem od silnika czysto. Olej wymieniany przed zimą, poziom oleju bez zmian...Więc chyba z uszczelką pod głowicą wszystko o.k?!

[ Dodano: Czw Cze 02, 2011 09:09 ]
Wczoraj jeszcze sprawdziłem filtr powietrza...
Był cały porwany, cześć filtra była wypchnięta do góry.
Zdjąłem go i ukazało się że rura dolna wypadła z plastykowej obudowy filtra.
Poskładałem wszystko, filtr prowizorycznie naprawiłem, no i próbowałem odpalić.
Niestety bez zmian nadal nie chce odpalić. :neutral:
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Cze 02, 2011 13:41   

piterpz napisał/a:
Wczoraj jeszcze sprawdziłem filtr powietrza...
Był cały porwany, cześć filtra była wypchnięta do góry.
Zdjąłem go i ukazało się że rura dolna wypadła z plastykowej obudowy filtra.
Poskładałem wszystko, filtr prowizorycznie naprawiłem, no i próbowałem odpalić.
Niestety bez zmian nadal nie chce odpalić.


Z tą prowizorką daj sobie spokój, kup nowy filtr powietrza, bo jak piszesz, że był tak zapchany, że go próbowało wtargać w dolot- to mogła być przyczyna Twych problemów, bo jeżeli nie dostawał powietrza to nie miało jak dojść do zapłonu.
 
 
piterpz 



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 02, 2011 19:41   

No to dzisiaj chciałem podjechać na T4. ?Jakoś odpaliłem na Plaku. Wszystko o.k było, w czasie jazdy, obroty nie falowały. No ale w korku trochę postałem, aż w końcu, mi zgasł.
Znów kręciłem kręciłem i mi odpalił, ale musiałem dodawać gazu, jak pościłem pedał to zgasł?! A więc zjechałem na pobocze, i zaraz go odholuję do warsztatu, który robi pompy. Mają podobno tam sprzęt, który mi sprawdzi pompę.
Co o tym myślicie, to pompa?
 
 
mentos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
Skąd: Elbląg



Wysłany: Pią Cze 03, 2011 13:56   

Pewnie wyjmą pompę i coś na sile w niej zrobią.
Może kawałki porwanego filtra gdzieś poleciały w dolot, dodatkowo zamokły i stad ten problem. Nie wiem czy przeleciałyby przez turbinę ale na intercoolerze by się zatrzymały i blokowały przepływ powietrza.
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
 
piterpz 



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Cze 03, 2011 17:37   

No więc dzisiaj, kumpel zaholował mnie do serwisu Boscha. Gościu jak usłyszał typ pompy, to od razu mówił, że średni koszt to o.k 3000zł. Na początek chciałem aby mi sprawdzili, czy to na pewno pompa. Diagnostyka komputerowa sterownika pompy i komputera samochodu, wykazała, jakiś tam nieznany błąd komputera :/ (Podłączyli jakimś swoim komputerkiem pewnie nie T4 i coś takiego wyskoczyło) no i co najważniejsze jakieś dwa błędy na pompie. Jeden z nich to błąd przestawienia, a drugi błąd coś związanego z sterowaniem... A więc co mam zrobić, kazałem im dalej działać, mają ją wykręcić i na stole zobaczyć co jest nie tak. Po tym mają mi powiedzieć ile będzie to wszystko kosztowało. Narazie za zdemontowanie i zamontowanie spowrotem pompy będę płacił 450zł ( Za diagnostykę 70 zł netto). Mam tylko nadzieje, ze jak zrobią mi tą pompę to moje problemy z odpalaniem znikną...
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 09:04   

piterpz, po co Ci serwis Boscha... toż to tylko niepotrzebne koszty... 3000 PLN :o
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 13:23   

niestety z tymi pompami nei jest tak kolorowo, serwisy bosha potrafia je programowac, sam kiedys zaliczylem wycieczke na holu do Sochaczewa, bo sie cos zaciela, ale odblokowala sie w serwisie na parkingu :D

Inne serwisy nie maja odpowiedniego sprzetu i danych do odpowiedniego ustawienia pompy :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piterpz 



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Cze 05, 2011 14:32   

Zobaczymy ile ostatecznie zaśpiewają. W tygodniu mają ją rozkręcić i zobaczyć co tam poszło. Mam nadzieje ze sterownik poszedł, a nie ma jakiegoś uszkodzenia mechanicznego. Dam wam znać, co i jak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 2003 1.4 16v]Problem z odpalaniem, dziwny dźwięk...
radzix Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Gru 27, 2012 13:41
faster123
Brak nowych postów [25] Problemy z odpalaniem
lysy18 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Lut 05, 2012 10:55
leszczu
Brak nowych postów [R214] Problemy z odpalaniem
doktorekk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Maj 21, 2015 15:20
doktorekk
Brak nowych postów [R200] problemy z odpalaniem
kachna Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Czw Sty 03, 2013 18:36
kachna
Brak nowych postów [R 214i 97r.] Problemy z odpalaniem
Vikersund Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Kwi 23, 2011 18:04
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink