Forum Klubu ROVERki.pl :: Odprysk w szybie, a ubezpieczenie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Odprysk w szybie, a ubezpieczenie.
Autor Wiadomość
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sob Cze 04, 2011 11:44   Odprysk w szybie, a ubezpieczenie.

Witam, w moim Zteku mam mały odprysk na przedniej szybie (od kamienia), który ma średnice ok 0.5cm, znajduje się na części szyby przed pasażerem, a dokładniej ok 20 cm od jej brzegu. Kształt kolisty, zostało to zalepione specjalną żywicą wciskaną pod ciśnieniem. W zimie pęknięcie się nie powiększało. Aczkolwiek zastanawiam się jak to będzie w przyszłym roku. Auto ma OC+AC+ubez. szyb+itp itd. Ubezpieczyciel to HDI. Teraz mam pytanie czy mogę to zgłosić i dostać $ bez utraty zniżek ? jak wygląda taka procedura ? za wszelkie rady będę wdzięczny
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 04, 2011 11:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Cze 05, 2011 09:00   

Jeżeli masz dodatkowo ubezpieczenie szyb, to nie powinieneś stracić zniżek. HDI nie należało kiedyś do ,,bezkonfliktowych'' ubezpieczycieli, więc dobrze jest dopilnować wszystkiego. W niektórych ubezpieczalniach nie możesz sobie wybrać firmy, w której zamontują Ci szyby, tylko jesteś skazany np. na JAAN / NordGlass. Zadzwoń do ubezpieczyciela - tam na infolinii najwięcej się dowiesz ;-)
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Cze 08, 2011 23:26   

Witaj,
ubezpieczenie szyb zazwyczaj jest określone jakąś kwotową granicą przez ubezpieczyciela, firma też będzie narzucona. Najlepiej dowiedz się jaki koszt jest wymiany. Jeśli wymiana pójdzie z "szyb" to bezproblemowo... ale najpierw zgłoś szkodę. Trochę bieda że z tym jeździłeś bo w sumie mogą się o to doczepić. Nie daj się wrobić w szkodę w AC... bo to Ci zmarnuje nerwy, pieniądze w przyszłym roku. Jeśli się da to tylko z ubezpieczenia z szyb. Jak się nie uda, rób na własną rękę chyba że wyniesie to więcej niż 500 zł to korzystaj z AC. Ale ja na Twoim miejscu poczekał bym na odprysk lub pęknięcie i skorzystał z szyb od razu.
 
 
dahoovka 




Dołączyła: 12 Cze 2010
Posty: 51
Skąd: NDM/Wawa



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 11:04   

Pomijając, że ubezpieczenie zazwyczaj nie obejmuje 100% wartości przedniej szyby. Pozostałych tak, ale nie przedniej.
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 17:11   

dahoovka napisał/a:
Pomijając, że ubezpieczenie zazwyczaj nie obejmuje 100% wartości przedniej szyby. Pozostałych tak, ale nie przedniej.

Wiem że w większości ubezpieczalni jest po prostu kwota (2000 zł) nie do przekroczenia obojętnie na jaką szybę oddają 100%. Jedyne szyby które nie są ubezpieczane to szyberdachy. Wszystkie boczne.
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Czw Cze 16, 2011 16:20   

Dzięki za odpowiedzi. Po drugie podjadę do ubezpieczalni w najbliższym czasie i się o wszystko wypytam. Jest to bardzo mały odprysk więc nie bardzo się tym przejmuję. Na pewno się nie poszerza w zimie więc mam spokój...narazie :lol:
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Czw Cze 16, 2011 18:51   

Po co do ubezpieczalni jak możesz mnie zapytać i Ci powiem. Jeśli będziesz z tym jeździł ... to później mogą Ci nie przyjąć do naprawy za kasę z ubezp. Jak wejdzie brud to powiedzą że trzeba szybę wymienić całą, a że nie zapobiegłeś to powiedzą że Twoja wina
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ubezpieczenie
adinek221 Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Maj 25, 2013 01:14
han2
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Czyli rutynowa kontrola i masa problemów.
sir.Dariusz Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lip 23, 2008 12:56
maciej
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
magnat43 Prawo i ubezpieczenia 11 Sro Paź 17, 2007 13:35
Eddek
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Ostry Prawo i ubezpieczenia 1 Sob Wrz 26, 2009 00:27
Joa
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC auta
mojego roverka [416]Si z 97r.
tolik Prawo i ubezpieczenia 3 Sob Cze 23, 2007 20:27
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink