Forum Klubu ROVERki.pl :: [620 sdi, 1999r] Woda na podłodze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620 sdi, 1999r] Woda na podłodze
Autor Wiadomość
bubas83 




Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 59
Skąd: Gniezno



  Wysłany: Nie Lip 03, 2011 20:38   [620 sdi, 1999r] Woda na podłodze
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam. Troche ryłem na forum za tym tematem ale do 600-tki znalazłem tylko jeden i jeszcze autor nie napisał jak sie przygoda zakonczyła :cry: . Po ostatnich ulewach zauważyłem ze wykładzina pod nogami pasażera jest bardzo mokra, aż woda przebijała się przez dywanik. Auto stało od wczoraj na dworze i dzisiaj jak jechałem z laską to spod schowka poleciał na jej nogi strumień wody. Ale to wcale nie jest najgorsze, bo buty wyschną, ale jak wiadomo przy nogach pasażera (o zgrozo) znajduje się komputer :shock: no i nie trzeba być elektrykiem żeby wiedzieć że woda mu nie służy... Nie mam pojęcia gdzie szukać przecieku, bardzo prosze o pomoc. Jeśli ktoś już to przerabiał to bede bardzo wdzięczny.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 03, 2011 20:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 03, 2011 20:41   

Zapewne odpływy z podszybia są zatkane i nadmiar wody przelewa się do kabiny.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bubas83 




Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 59
Skąd: Gniezno



Wysłany: Nie Lip 03, 2011 20:45   

Dzięki tronsek, czyli mam szukać pod maską w podszybiu, tak? Jak to najlepiej udrożnić?
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 03, 2011 20:58   

bubas83 napisał/a:
Jak to najlepiej udrożnić?
Oczyścić ze wszelkiego syfu. Przez te lata zapewne nazbierało się tam tego bardzo dużo (np. liście) i po prostu zatkało odpływy. Ja tak właśnie miałem w swoim R400.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
empe 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: Kalisz



Wysłany: Pon Lip 04, 2011 19:54   

Jest jeszcze jedna opcja... gorsza...
Mianowicie na dachu idą dwie rynienki :evil: i tak się składa, że w R600 te rynienki lubią rdzewnieć przy samej szybie [tym bardziej jeśli auto miało jakąś przygodę] i tam woda dostaje się pod uszczelkę i spływa do kabiny chyba po słupku.
Z tego co wiem to trzeba wyjąć szybę żeby to dokładnie sprawdzić więc jeśli wszystkie inne pomysły zawiodą to radzę udać się do zakładu zajmującego się szybami :)

Chociaż twierdzisz, że woda wylała się strumieniem więc stawiam, kolega tronsek że przelała się przez układ wentylacji :P
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 22:06   

tronsek napisał/a:
Oczyścić ze wszelkiego syfu. Przez te lata zapewne nazbierało się tam tego bardzo dużo (np. liście) i po prostu zatkało odpływy. Ja tak właśnie miałem w swoim R400.

R 45 też cierpi na te dolegliwości... Przy okazji wymiany mechanizmu wycieraczek z silniczkiem, co wiązało się z rozebraniem podszybia, też udrożniłem odpływy za pomocą drutu a następnie dość potężnego strumienia wody. Po pozbyciu się ciekawych okazów fauny i flory z odpływów, pod nogami pasażera suchutko a i wentylacja zrobiła się na tyle sprawna, że podczas deszczu nie muszę nawet włączać nawiewu...
_________________
Andrzej
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Lip 05, 2011 02:21   

Często również gniją podszybia, ale ja bym stawiał na to co pisał Tronsek.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Figlaq 




Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Czułów k. Krakowa



Wysłany: Wto Lip 05, 2011 23:33   

Witam, również ostatnio przydarzył mi się ten sam problem, cieszę sie więc że trafiłem na ten temat :) Jutro sprawdzę u siebie dokładnie jak z tym odpływem i dam znać. Przypuszczam ze faktycznie może to byc jego wina ponieważ jak jeden z Kolegów zauważył woda wylała się DOKŁADNIE spod schowka nawet 2 - 3 razy a działo się to w zasadzie WYŁĄCZNIE przy dość ostrym skęcaniu w lewo ;] Tak więc wydaje mi się całkiem prawdopodobne że wina moze leżec po stronie odpływu. Pozdrawiam :)
_________________
Kto nie pyta pozostanie głupi na zawsze
Kto pyta, będzie głupim tylko przez chwilę ;)
 
 
 
bubas83 




Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 59
Skąd: Gniezno



Wysłany: Pon Sie 01, 2011 23:10   

Dzięki koledzy, ja pewnie dopiero w weekend zobacze co z tym odpływem z powodu braku czasu. Jak skoncze to też napisze co tam wynikło. Narazie pogoda sie poprawiła i próbuje wysuszyć przemokniętą wykładzinę po dywanikiem. Figlaq - mi tak samo przy ostrym skrecaniu najbardziej leciało. Oby wystarczyło tylko przeczyścić. Pozdro dla wszystkich :mrgreen:

[ Dodano: Pon Sie 01, 2011 23:10 ]
No i zrobiłem w końcu. Oczywiście po ostatnim poście zapomniałem i musiała mnie nawiedzić znowu powódź po niedawnych ulewach żebym się tym zajął. Przyczyną przecieku okazały się nieszczelne odpływy pod przednią szybą. Warto tam zajrzeć bo różne dziwne rzeczy tam można znaleźć :mrgreen: ale głównie to taki muł który skutecznie zatyka te odpływy. Roboty dużo nie jest, jakieś 5 min rozbierania. Kilka zatrzasków od tego plastiku pod szybą i wycieraczki. Tylko radzę ostrożnie składać bo łatwo szybę uszkodzić. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Woda na podłodze
fresku Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Cze 13, 2010 14:53
fresku
Brak nowych postów [620sDi] pedał sprzęgła w podłodze
bogdankar Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Sty 01, 2015 23:12
Marrkus
Brak nowych postów [R620] Pedał sprzęgła w podłodze
urwana łapa przy skrzyni
funfel Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Lut 01, 2010 16:44
funfel
Brak nowych postów [620SDI] Pedał sprzęgła w podłodze po wymianie skrzyni
Kam971 Rover serii 600, Honda Accord 6 Wto Maj 23, 2017 22:03
Kam971
Brak nowych postów [620di] Naprawa pompki sprzęgła po nocy pedał w podłodze
kataklysm Rover serii 600, Honda Accord 7 Sob Lis 01, 2014 11:09
EquinoX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink