Forum Klubu ROVERki.pl :: [Accord 2.0TD 99r] klimatyzacja padła. przekaźnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Accord 2.0TD 99r] klimatyzacja padła. przekaźnik
Autor Wiadomość
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Lip 29, 2011 20:36   [Accord 2.0TD 99r] klimatyzacja padła. przekaźnik
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam

Panowie mam problem z klima. Nie włącza się. Dodam że rok temu działała. W tym roku już nie. Myślałem że jest pusta i byłem nabić. Niestety nadal się nie włącza. Po włączeniu kontrolka się zapala ale sprzężarka się nie załącza. jakiś czas temu kabelek co idzie od sprzężarki klimy (chyba czerwony albo czerwono-zielony) był nie oizolowany i dotykał obudowy silnika przez co robiło się zwarcie i autem szarpało i silnik się dusił. Mechanik odrazu zauważył o co chodzi (na początku myślałem że auto się sypie) oizolował i jest si. Jednakże klima od tamtej pory nie działa. Nie wywaliło nawet bezpiecznika bo tym spięciu. Dodam że jak ten nieoizolowany kabelek bezpośrednio do aku podłączę do sprężarka się uruchamia i chłodzi normalnie. Myślałem że wina lęzy po stronie tego czujnika temp oleju. Ale chyba był sprawny bo po zwarciu na wtyczce nadal nie działa. Pisze że był sprawny bo jak go chciałem wykręcić to chyba się kable poukręcały :( więc pewnie już nie działa) Ale tak czy siak po zwarciu i tak się nie załącza. powiedzcie mi gdzie są przekaźniki od klimy w tym aucie bo może one padły. Pod maską w skrzynce z bezpiecznikami mam miejsce tak jakby na 6 takich czarnych przekaźników lub bezpieczników m.in. chyba od świateł itp. trzy są po lewej stronie u góry poziomo a trzy po prawej pionowo. Tych trzech po prawej wogóle nie ma. Niewiem czy powinny tam być bo ja ich nie wyciągałem a klima działała. chyba że na wymianie rozrządu jak byłem to ktos skubnął. Ale jak te 3 z lewej strony wyjmę i włożę w te puste to i tak nie działa klima. A wydaję mi sie że one chyba mają coś wspólnego z klimą bo chodź opis ich jest po francusku u mnie to google mi tłumaczy że właśnie coś z klimą. Panowie może się mylę i to nie są przekaźniki od klimy a jeżeli nie to gdzie się znajdują w tym aucie? i jak sprawdzić czy działają? Po włączeniu klimy nawet nie ma cyknięcia. Nie mam możliwości podjechać na warsztat bo do 18 robie a szybciej wyskoczyć też nie mogę bo dopiero zacząłem kariere w nowej pracy i nie wypada a lato mija.

Aha bezpiecznik od klimy działa bo zapala się swiatełko na kontrolce od klimy jak włącze a jak wyjmę bezpiecznik to nie.


z góry dzięki za pomoc

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 08:09 ]
nie wie nikt gdzie jest przekaźnik od klimy?

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 20:36 ]
widzę że dużo osób odwiedza ten post ale najwyraźniej nie wiedzą gdzie jest ten przekaźnik. A więc ja już się dowiedziałęm i dla tych którzy nie wiedzą to znajduje się za skrzynką bezpieczników pod maską. taka czarna mała puszeczka.

może natomiast znacie odpowiedź na moje kolejne pytanie:
włączam przycisk klimy i zapala się kontrolka ale przekaźnik nie cyka. wyjąłem go i podłączyłem pod prąd i cyka normalnie( czyli działa). Czy to znaczy że przewód od włącznika do przekaźnika padł czy mogło paść coś innego przez co przekaźnik nie reaguje.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 29, 2011 20:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bujny 



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 1
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Nie Lip 31, 2011 13:52   

Miałem identyczny problem :)

Jest jedna banalna rzecz którą powinieneś sprawdzić :)

Mianowicie bezpiecznik 30A (zielony :) a dokładnie na schematach FUSE 33) jest to bezpiecznik od wiatraka na chłodnicy, który zasila przekaźnik klimatyzacji.
Co ciekawe u Ciebie wiatraki na pewno chodzą ale po przełączeniu na klime wiatrak zasilany jest z innego obwodu (przynajmniej tak podejrzewam z własnych doświadczeń)

JEŻELI IE WIESZ KTÓRY TO BEZPIECZNIK SPRAWDŹ WSZYSTKIE (SKRZYNKA POD MASKĄ)

Powodzenia i daj zać czy się udało.
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Lip 31, 2011 19:00   

dzięki kolego dziś sprawdzę i dam znać

[ Dodano: Nie Lip 31, 2011 19:00 ]
No i bezpieczniki wyglądają ok. Nie miałem nowych żeby wymienić i po prostu pozamieniałem miejscami bezpieczniki o tm samym oznaczeniu i nadal klima się nie odpala :(
 
 
bartiH22A 



Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 7



Wysłany: Czw Lip 31, 2014 20:20   

hej, odkopuje temat mam identyczny problem, klima nabita od nowa ok 450-500g trochę mało ale wg. mnie powinno ruszyć, chłodnica wymieniona na nowa, osuszacz tez.
Kulmas daj znać co było przyczyna awarii... z góry dzięki.

[ Dodano: Czw Lip 31, 2014 20:20 ]
Dla potomnych; problem rozwiązany, przyczyna okazał się jeden z dwóch czujników przy filtrze oleju który blokował załączenie klimy, ów czujnik został ominięty i klima śmiga aż nie chce się wychodzić z auta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Accord 2.0 tdi] gdzie jest przekaznik grzania swiec
kamilka120190 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Cze 03, 2013 11:01
marcin987
Brak nowych postów [Honda Accord] Problem z klimatyzacją - czujnik?
zyzio Rover serii 600, Honda Accord 12 Sro Kwi 04, 2007 12:38
Przemek_Docent
Brak nowych postów [618] Padła panewka
pawel2132 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Lis 04, 2017 14:20
Markzo
Brak nowych postów [R600] Pompka sprzęgła padła?
karino Rover serii 600, Honda Accord 20 Pią Sty 14, 2011 23:53
takeda666
Brak nowych postów [R620] Padła pompa wspomagania ?
encor Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Mar 05, 2011 20:04
encor



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink