Forum Klubu ROVERki.pl :: [mgf/tf] koniec sprzęgła?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[mgf/tf] koniec sprzęgła?
Autor Wiadomość
Maxiking 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Leszno



  Wysłany: Pon Sie 29, 2011 02:01   [mgf/tf] koniec sprzęgła?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1996

Witam ponownie z następnym problemem. Chodzi o sprzęgło, a dokładnie o to czy to co napisze wiąże się z wymianą sprzęgła, jeżeli tak ewentualnie dokładnie czego. Problem polega na tym, żeby wbić bieg muszę mieć sprzęgło wcisniete max do konca (do dechy) po oderwaniu nogi na 1cm auto odrazu rusza, sprzęgła jest bardzo miekkie i przy kazdej zmianie biegu musi byc wcisniete do oporu, oprócz tego wsteczny zwłaszcza na zimnym silniku paskudnie wchodzi tak, że ludzie nie patrzą na to auto 'jako sportowe cos' tylko jak na starego rzęcha :!: wcześniej w innym sprzęcie objawą końca sprzęgła było jego slizganie się tu tego nie ma. Dzięki za pomoc!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 29, 2011 02:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:17   

Nie wiem jak jest w MGF ie czy jest hydrauliczne sprzęgło czy na linkę, jeśli na linkę to trzeba pociągnąć nieco albo zastosować. Ja przy poprzedniej lince z angola zastosowałem podkładkę pod łapę sprzęgła by sprzęgło podciągnąć.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Maxiking 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 15:52   

to musze sie dowiedziec jakie tam jest sprzegło bo szczerze nie wiem
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 31, 2011 22:24   

Sprzęgło jest hydrauliczne (pompka i wysprzęglik). Sprawdź czy przy pedale nie śladów płynu hamulcowego i zrób to samo przy wysprzęgliku (przy skrzyni). Możesz sprawdzić też poziom płynu w pompce. Gdyby okazało się, że to jednak sprzęgło, to koszt takiego ok. 350 pln.
 
 
Maxiking 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 21:52   

A żeby wymienić sprzęgło trzeba cały silnik wyciągnąć??
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 01:35   

teoretycznie. jest jednak kilka osób które opanowały sposób wymiany rozbierając jedynie zawieszenie/wózek i cośtam jeszcze. ogólnie sporo rzeźbienia - ja sobie to zostawiam na spokojne zimowe wieczory z grzańcem w garażu ;)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
lukasz07 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 19:56   

Nie no Krzychu nie przesadzaj. Ja wymieniłem sprzegło odkręcając jedynie ramię ramy i cewki.
Zajęło mi to cały dzień ale jest to jak najbardziej wykonalne i wcale nie takie skomplikowane.
 
 
Maxiking 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 15:54   

Jak myślicie jakie koszta samej roboty w warsztacie?
 
 
mg1989sos 




Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 201
Skąd: Sosnowiec

MG ZR

Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 18:39   

ja płaciłem za wymianę sprzęgła jakieś 200-300zł ( robilem kilka rzeczy naraz ale coś koło tego było za to )
 
 
 
wierzmi 



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 22:35   

A co sądzicie o regeneracji sprzęgła w postaci nabijania nowych okładzin?

Plotkę taką słyszałem od wujka, że za jakąś śmieszną kwotę (50zł chyba) do mercedesa C klasy (kilkunastoletni model) nabijał nowe okładziny w zakładzie który się tym specjalizuje - sprzęgło złożył i rozłożył sobie sam w wolnej chwili.
 
 
jacek0012 



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Niemodlin



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 20:50   

Maxiking, Czesc, powiedz mi czy uporałeś sie z tym problemem sprzęgła przy podłodze?? :) jesli chodzi o mnie mam nowe sprzegło w mgf i dalej mam identyczny problem co Ty. Jutro biore sie za cały układ hydrauliki sprzęgła. Pozdrawiam i czekam na niusy :)
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Czw Lis 10, 2011 10:25   

Panowie miałem to samo ostatnio. Problemem był obluzowany wysprzęglik przy skrzyni.
Pompka pompowała wysprzeglik sie wysuwał ale z racji luzu odsuwał się od skrzyni zamiast dociskać sprzęgło.
Mechanik dokręcił go na maksa ale stwierdził że podczas prazy delikatnie pracuje cała "łapa" do której wysprzęglik jest zamocowany więc żeby było całkiem cacy wykręcił te łape i dospawał jej wzmocnienie.
Obiawy całkiem znikły i latam dalej na starym sprzęgle. A bałem sie że koniec i trzeba będzie wymienić.
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
jacek0012 



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Niemodlin



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 09:22   

Ostatnio kiedy odpowietrzałem układ hydrauliczny sprzęgła zauważyłem że cała ta łapa do której przymocowany jest wysprzęglik lekko pracuje, ale zlekceważyłem to... Postaram sie w tym tygodniu wzmocnic ten cały uchwyt i dam znac jakie rezultaty :) Dzieki za podpowiedz mati1411 :)
 
 
michciowpr 



Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sie 26, 2016 22:00   

mati1411 napisał/a:
Panowie miałem to samo ostatnio. Problemem był obluzowany wysprzęglik przy skrzyni.
Pompka pompowała wysprzeglik sie wysuwał ale z racji luzu odsuwał się od skrzyni zamiast dociskać sprzęgło.
Mechanik dokręcił go na maksa ale stwierdził że podczas prazy delikatnie pracuje cała "łapa" do której wysprzęglik jest zamocowany więc żeby było całkiem cacy wykręcił te łape i dospawał jej wzmocnienie.
Obiawy całkiem znikły i latam dalej na starym sprzęgle. A bałem sie że koniec i trzeba będzie wymienić.


Czy jest szansa na jakieś foto jak masz dospawane wzmocnienie/usztywnienie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] WYMIANA SPRZEGłA W MGF
mgtf23 MGF i MG TF 18 Nie Maj 01, 2011 11:45
Mad
Brak nowych postów [MG TF] Pompa sprzęgła lub reperaturki do TF
Dudziu MGF i MG TF 2 Sro Cze 02, 2021 12:27
sknerko
Brak nowych postów [MG TF] Wyciek w układzie hydrauliki sprzęgła
Gites MGF i MG TF 6 Sob Kwi 16, 2011 07:29
Rafal_MG_TF
Brak nowych postów [MGF] - światła stop mrygają po wciśnięciu sprzęgła
michciowpr MGF i MG TF 0 Nie Paź 30, 2016 12:51
michciowpr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink