Forum Klubu ROVERki.pl :: [All] Renowacja skóry
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[All] Renowacja skóry
Autor Wiadomość
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 17:57   

czytając twój post wziąłem i zamówiłem na próbę zestaw do renowacji kierownicy - szpachla , farba, lakier wykończeniowy - no i jestem po nałożeniu 2 warstw farby - jeszcze ze 2 mnie czekają , jutro będe nakładał lakier bezbarwny - tak z 5-6 warstw! efekt- szału nie ma ale to chyba ze względu na brak zdolności malarskich! ha! no i kolor troszkę inny wziąłem niż był ! a to fotki z początku roboty efekt końcowy wstawię w weekend!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 17:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 21:19   

no czekam na efekt :) Od czegoś trzeba zacząć :) a co do warstw to jak jak mówiłem doświadczalnie :) jeśli nie masz pęknięć to szpachla jest zbędna.
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 19:29   

Dzisiaj ja zacząłem renowację skórzanych foteli od swojej Coupe'ty. Na początek wziąłem fotel pasażera, który był w lepszym stanie niż fotel kierowcy. Renowacja zostanie przeprowadzona dzięki środkom firmy Lederzentrum.
Tak wyglądał przed rozpoczęciem prac:








A tak wygląda fotel po dokładnym czyszczeniu oraz po aplikacji rozpuszczalnika GLD:



Jutro pierwsze szlifowanie, a następnie nakładanie płynnej skóry w miejscach mocno uszkodzonych i farby.
Jak na razie wszystko idzie pomyślnie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 09:37   

Tronsek -> oprócz efektów będę wdzięczny także za info o wydajności tych środków.

Mam w sumie 4 fotele do objechania, choć w moim przypadku to głównie 4 boczki i 2 środki oparcia. Reszta jest w miarę, więc jak zabraknie środków to nie będzie się to rzucać w oczy. Wystarczy mi na te 6 głównych elementów?
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 22:19   

A oto efekt końcowy. Zostało jedynie jeszcze raz zaaplikować utrwalacz i ogarnąć dziurkę w zagłówku. Czekam właśnie na przesyłkę z płynną skórą.











Teraz kolej na fotel kierowcy, którego boczek oparcia jest w fatalnym stanie - w dwóch miejscach skóra jest przetarta na wylot. W tym celu zamówiłem spoiwo do włókien skóry i płynna skórę.





Lysack napisał/a:
info o wydajności tych środków
W sumie jeszcze nie skończyłem, ale mogę już coś powiedzieć o wydajności tego zestawu.
Zestaw składa się z:
- soft clean - 200ml
- rozpuszczalnik GLD - 150ml
- benzyna do skóry - 150ml
- farba do skóry - 150ml
- utrwalacz - 150ml (służy również do okresowej pielęgnacji)
Zestaw jest moim zdaniem bardzo wydajny. Środkiem czyszczącym wyczyściłem kpl. tapicerki, czyli fotele przednie i tylną kanapę i zostało go jeszcze na co najmniej 3-4 razy. Tak samo z utrwalaczem. Użyłem go na fotel pasażera i tylna kanapę i też jeszcze sporo mam go w pojemniku.
Farby i rozpuszczalnika tez powinno mi sporo zostać. Jedynie benzyna do skóry, którą używa się do odtłuszczania przed malowaniem dość dużo schodzi.

Tak wygląda ten zestaw:

Do tego dokupiłem jeszcze szczoteczkę do skóry i pad szlifujący, który śmiało można zastąpić papierem ściernym 240-320.
Śmiało mogę polecić ten zestaw.

Lysack napisał/a:
Wystarczy mi na te 6 głównych elementów?
Spokojnie. Jeszcze pewnie trochę Ci zostanie. Tym bardziej, że farbuję się tylko miejsca tego wymagające. ZTCW to przy jasnych tapicerkach troszkę więcej środka czyszczącego i farby schodzi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 22:51   

Ładnie to wygląda :)

U mnie jest czerwona skóra, więc może być trochę trudniej, ale za to fotele w nieco lepszym stanie, więc z drugiej strony mniej do regeneracji.

Już mam naszykowany fragment skóry do wysyłki, żeby dobrali mi kolor - no cóż, to chyba jutro wysyłam :) Mam jedną małą dziurkę w niezbyt widocznym miejscu, ale jednak. Dlatego do kompletu dokupię płynną skórę.

Coś jeszcze warto dobrać? Szczotka ma twarde włosie? Obecnie czyściłem skórę mazakiem do butów skórzanych. (taki jak szczotka do naczyń, tylko z miękkim włosiem, coś pomiędzy pędzelkiem do malowania, a szczoteczką do zębów). Pad też się przyda, bo chyba wolę nie ryzykować złego dobrania grubości ziarna.

Długo zajęła Ci taka operacja? Bo fotele są u rodziców na strychu, a wolałbym wyrobić się przez weekend, bo nie wiem kiedy znowu u nich będę :)
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 15:53   

Lysack napisał/a:

Długo zajęła Ci taka operacja? Bo fotele są u rodziców na strychu, a wolałbym wyrobić się przez weekend, bo nie wiem kiedy znowu u nich będę :)


Ja pomagałem sobie suszarką do włosów (opalarka też może być) Oczywiście na na mokrą, świeżo nałożoną warstwę :D
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 18:49   

Przez weekend spokojnie powinieneś ogarnąć wszystkie 4 fotele. Musisz liczyć jakieś 2-2,5h na fotel. Ta farba dość szybko schnie, jednak warto pomagać sobie suszarką do włosów.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 11:06   

Witajcie temat skór interesuje mnie od dawna jednak nie wiem dokładnie jak można usunąć zadarcie od zamka na środku siedziska :( ((. Widać na skórze delikatne dziurki i głęboką rysę pomiędzy nimi... Należało by na to dać szpachlę czy płynną skórę???
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 21:17   

Dziś dotarła do mnie płynna skóra i fotel kierowcy został zrobiony. Poniżej porównanie najgorszego elementu, z zastosowaniem płynnej skóry.
Płynną skórę kupiłem z firmy Furniture Clinic.
PRZED:

PO:

Podsumowując, z efektu zastosowanych środków oraz ich wydajności jestem zadowolony. Korci mnie, aby poprawić fotel pasażera, ale to się zobaczy.

Balas87 napisał/a:
Witajcie temat skór interesuje mnie od dawna jednak nie wiem dokładnie jak można usunąć zadarcie od zamka na środku siedziska ((. Widać na skórze delikatne dziurki i głęboką rysę pomiędzy nimi... Należało by na to dać szpachlę czy płynną skórę???
Na moich powyższych fotkach masz efekt po zastosowaniu płynnej skóry. Szpachli nie używałem, więc nie wiem jakie po niej są efekty.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 21:38   

tronsek, super efekt powiedź mi te preparaty do odnowy skóry kupowałeś na allegro?
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 21:59   

haszczyc napisał/a:
super efekt
Dzięki.
haszczyc napisał/a:
te preparaty do odnowy skóry kupowałeś na allegro?
Nie. Zestaw ze zdjęcia powyżej kupowałem bezpośrednio u przedstawiciela firmy, który jest jakieś 25km ode mnie: http://lederzentrum.pl/
Natomiast płynną skórę kupowałem tutaj: http://klinikaskory.pl/produkt/plynna-skora-15ml/
http://klinikaskory.pl/pr...r-binder-50-ml/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 19:10   

tronsek napisał/a:


Balas87 napisał/a:
Witajcie temat skór interesuje mnie od dawna jednak nie wiem dokładnie jak można usunąć zadarcie od zamka na środku siedziska ((. Widać na skórze delikatne dziurki i głęboką rysę pomiędzy nimi... Należało by na to dać szpachlę czy płynną skórę???
Na moich powyższych fotkach masz efekt po zastosowaniu płynnej skóry. Szpachli nie używałem, więc nie wiem jakie po niej są efekty.


Na 1 stronie masz moje fotele z użyciem szpachli :) zobacz jak u mnie była popękana skóra :D więc Twoje zarysowanie nie będzie sprawiało kłopotu :)
 
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 20:55   

Swietne efekty Tronsek ile cię ten zestaw kosztował ?
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 22:11   

Balas87 napisał/a:
ile cię ten zestaw kosztował ?
Wszystko razem z narzędziami jakieś 350zł :| Są bardzo wydajne i jeszcze sporo mi ich zostało.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 10, 2014 17:17   

ja co prawda za fotele się nie brałem , ale wrzucę jak mi kierownica wyszła! całkiem dobry pomysł z tym malowaniem , bo w końcu nie mam obdartej i oszpeconej kierownicy!dzięki FatMatic za artykuł - żeby nie on pewnie dalej bym miał starą kiere!
 
 
macher 



Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 12



Wysłany: Czw Mar 26, 2015 22:12   

O wow! Co za efekt Przyznam, że do tego wątku wszedłem przypadkiem, ale tak kierownica niesamowicie mnie zainspirowała. Też muszę taką mieć :mrgreen: No to mam nowy cel, dzięki ;)
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:23   

No przyznam, że efekt zarówno fotela jak i kierownicy super. Moje fotele też są w nienajlepszym stanie ( szczególnie kierowcy) i chciałabym się za to zabrać. Później porobię zdjęcia i wrzucę, może mi doradzicie jaką metodą i jak to zrobić.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Sty 15, 2016 17:07   

arleta90 napisał/a:
Moje fotele też są w nienajlepszym stanie ( szczególnie kierowcy) i chciałabym się za to zabrać. Później porobię zdjęcia i wrzucę, może mi doradzicie jaką metodą i jak to zrobić.


Zapewne masz boczki zniszczone. Nic z tym nie zrobisz, jedynie wizyta u tapicera. Są one z tworzywa sztucznego a nie prawdziwej skory.
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sty 15, 2016 17:33   

Tak, mam poprzecierane boczki. A może jakaś farba żeby je chociaż "pomalować"? Mam fotele na bokach "skóra" a reszta materiał, który dzisiaj "goliłam":P maszynką do golenia, bo był bardzo zmechacony...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ALL] lakierowanie skóry
domellooo Tuning wizualny 9 Pon Wrz 20, 2010 02:16
domellooo
Brak nowych postów [mgf/tf] Nowe wnętrze : skóry,malowanie elementów plastikowy
Maxiking Tuning wizualny 19 Wto Wrz 06, 2011 07:31
Gość
Brak nowych postów [ALL] Renowacja dywaników
kezmanq Tuning wizualny 10 Wto Paź 01, 2013 14:43
tomi_zog
Brak nowych postów Renowacja Felg
MarioNH Tuning wizualny 12 Pon Maj 11, 2009 17:38
michone
Brak nowych postów Renowacja czarnego lakieru
bzet Tuning wizualny 6 Sro Gru 05, 2018 10:26
Prescenn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink