Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200VI] Brak ładowania po spawaniu tłumika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200VI] Brak ładowania po spawaniu tłumika
Autor Wiadomość
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



  Wysłany: Sob Gru 03, 2011 12:52   [R200VI] Brak ładowania po spawaniu tłumika
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam,od jakiegoś czasu mam problem z moim autem,historia wygląda tak że pewnego wieczora spawałem dziurę w tłumiku i trochę niestety się z tym zeszło...
Później okazało się że świeci się kontrolka od "braku ładowania" więc zaniosłem alternator do speca który wziął za naprawę alternatora 120zł i tłumaczył że diody były spalone więc je wymienił...
Teraz założyłem alternator do auta,były dwa kable do podłączenia (cienki i gruby) podłączyłem je tak jak pasowały każdy w inne miejsce odpaliłem auto i zonk..
Świeci się kontrolka od ładowania,odpalam auto 3/4 razy i aku trup.

Potrzebuje teraz porad co z tym fantem zrobić,może być alternator złom nadal,może czegoś nie zrobiłem jeszcze podczas montażu a może coś więcej padło oprócz alternatora,może regulator napięcia,może jakiś przewód albo coś o czym ja nie mam pojęcia :/ gdzie szukać? POMOCY!!
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 03, 2011 12:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 15:04   

A regulator napięcia nie wymieniłeś przy naprawie alternatora? Może być walnięty

Zapytaj czy wymienił wszystkie diody czy tylko te spalone, Może którąś przegapił albo źle wlutował nową .
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 15:24   

Właśnie tego urządzonka nie wymieniłem,dziwne dla mnie to ze ktoś kto robi alternatory naprawia mi alternator i oddaje zepsuty znów a powinien być sprawny,chyba powinien mieć urządzenie do sprawdzenia go i to nie koniecznie drugiego R200...nie wiem za co się złapać...czy złapać "majstra" czy kłaść się znów pod auto i szukać...bezpieczniki obadałem i te w środku i te pod maską a jeszcze pech chciał że nie ja odbierałem alternator bo gdy miałem go odebrać to miałem wypadek samochodowy i zatrzymaliśmy się na drzewie :/
Albo inny "spec" ale to znów 100zł,a na allegro alternator do 150zł używka i jakaś gwarancja...brak mi koncepcji już
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 16:21   

Skoro kontrolka ładowania się świeci, to z instalacją w aucie jest wszystko w porządku. Możesz jeszcze sprawdzić, czy na grubym przewodzie do alternatora jest stały plus 12V, ale to jest raczej pewne.
Alternator wyjęty z auta można bez problemu sprawdzić, proponowałbym udać się do tego fachowca, aby sprawdził to jeszcze raz.
 
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 17:12   

Na początek było tak że ta kontrolka świeciła się cały czas a gasła przy 3500obrotów a teraz się to zmieniło,nie wiem dlaczego,gaśnie na ułamek sekundy przy wyższych obrotach,od około 4000obrotów wzwyż i później znów się swieci
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 17:17   

zapłaciłeś więc wracaj do tego speca
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 17:59   

Badałem teraz połączenie między akumulatorem a alternatorem (gruby kabel) miernik i minus od miernika na klemę akumulatora minusową a plus miernika na gniazdo grubego kabla(plusowego) przy alternatorze i pokazało prąd na włączonym zapłonie,czyli chyba prąd "krąży" bynajmniej w jednym kierunku...więc połączenie jakieś musi być więc tu niema co szukać przyczyny braku voltów w braku połączenia
zaczynam myśleć o tym super regulatorze i że spec elektryk dał ciała,ale może to coś jeszcze innego :/
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Gru 03, 2011 20:00   

Ewidentnie spalona jedna bądź więcej z diod w mostku.
Oddawaj altera do tego chłopa i niech poprawi.
 
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 21:08   

z tym że pilnuj się. nowy altelnator na allegro to koszt niecale 200zl z przesyłką. 5 dni temu wymieniałem. niestety potrzeboiwalem na już i kupiłem używkę za 70zł na szrocie.
teraz jak wymienisz regulator to bedziesz miał stary w cenie nowego.
 
 
 
Cr0c0p 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 99
Skąd: Pasym

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 19:34   

i na przyszłość pamiętaj żeby odłączyć akumulator podczas spawania
_________________
Jak pomógł to pomógł ;D
 
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



Wysłany: Pon Gru 05, 2011 21:25   

Nóż mi się w kieszeni otwiera...ładowanie nadal trup,nic nie wymodziłem "twórczego"
po prostu zamówiłem z allegro używkę która przyjechała z zagranicy i mnie kosztowała 109złotych...podobno działa,przyjdzie,zamontuje ją,a stary alternator wsiada ze mną do auta na siedzenie obok i jedzie do "speca" niech go dalej "tuninguje"...

nie wiem co to za ludzie,czysty oszust,ma lutownice w domu,kłębek cyny i śrubokręt gwiazdkowy i już może ciąć ludzi na kasę :/
alternator teraz mnie wyniósł tyle co nowy pewnie,ale będą dwa,na zapas :]
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Pon Gru 05, 2011 23:24   

rychliq napisał/a:
ale będą dwa


zaloz dwa to dopiero bedzie ladowanie:]ciekawe co ci inzynier powie:]jak mu zawieziesz do poprawki:]
_________________
EMERYT19
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Wto Gru 06, 2011 05:56   

Cr0c0p napisał/a:
i na przyszłość pamiętaj żeby odłączyć akumulator podczas spawania


święta prawda zawsze gdy łapiesz masę z auta są później jaja, znajomemu który spawał podwozie zrobił się nad głową grill, a co do samych ludzi to rzeczywiście lepiej mieć pewne osoby bo cwaniaków i oszustów w brud
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rychliq 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 61
Skąd: Płock



  Wysłany: Sro Gru 07, 2011 18:58   

Do dziś nic nie robiłem z autem,tylko czekałem i wyglądałem za okno...na kuriera i przyjechał,w niedziele zamówiłem,dziś alternator w domu...wracam,alternator pod pachę i pęk kluczy i tuning
Mam nadzieje że sprawny i że to wcześniej była wina tylko alternatora...109zł a tyle radości :]

[ Dodano: Sro Gru 07, 2011 18:58 ]
Alternator zamontowany,kable podłączone tak jak w tym starym alternatorze to było,odpalam i na liczniku żadna dioda się nie zapala...zrobiłem próbę kilka razy,cały czas pali od dotknięcia,światła zapalałem przy tym żeby aku padł i na szczęście nie padł i dioda się nie zapaliła
Czyli mechanior w prosty sposób zarobił ponad stówkę,albo regulator napięcia jeszcze trup :]
Problem rozwiązany za 109zł...
_________________
zamieniłem golfa 2 na rover 200 :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 1.6 2003] BRAK ŁADOWANIA
cevin_c Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lis 26, 2007 23:40
AndrewS
Brak nowych postów [R214] brak ładowania akumulatora
Szczygus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Mar 09, 2011 08:10
Szczygus
Brak nowych postów [r200 1,4 16v] Alternator brak ładowania
bula21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lis 11, 2010 19:37
keczu
Brak nowych postów [R214] Brak ładowania prądu
tunio14 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Sro Lip 13, 2011 21:52
ArekL
Brak nowych postów [R214Si] Brak ładowania i wspomagania a rozrząd
Szczęscie w nieszczęściu, czy czujność właściciela.
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sie 20, 2007 21:17
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink