Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Silniczki klapek klimatyzacji - dziwny dzwięk
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Silniczki klapek klimatyzacji - dziwny dzwięk
Autor Wiadomość
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 08:59   [R75] Silniczki klapek klimatyzacji - dziwny dzwięk
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

witam i prosze o pomoc!!
od dwoch dni w moim aucie wydobywaja sie dziwne dzwieki jak przekrece kluczyk.
dzwieki wydobywaja sie tak jakby spod wentylacji,radia bynajmniej nie moge go zlokalizowac.
dzwiek przypomina chrobotanie zgrzyt przesuwanie sie czegos po zebatkach.caly czas go slychac, po przekreceniu kluczyka w stan OFF milknie wszystko.
czy ktos sie spotkal z takim przypadkiem???
na forum nie moge znalezc nic podobnego co mogloby mi jakos nasunac na mysl co to moze byc.
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Sty 03, 2012 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 28, 2011 08:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 09:38   

bluetom2 napisał/a:
OFF milknie wszystko.
czy ktos sie spotkal z takim przypadkiem???

ja takie cos miałem z poczatku myślalem ze to gdzieś mysz sie zalęgła i drapie ;) niestety nie zlokalizowałem tego chrobotania, mi wydawało sie ze dochodziało spod zegarów ale i tak tego nie znalazłem bo po pewnym czasie ustało trawało gdzieś to z dwa trzy miesiące i to nie zawsze... domyślałe msie ze to chyba było z klimy jakiś trybik sie zawiesił albo cos nie wiem, ale nic sie potem nie uszkodziło ani nie przestało dzialac
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:04   

silniczek od ustawień klapek nawiewów klimatronika.
szukaj go po jednej lub po drugiej stronie tunelu środkowego za odkręcaną klapką tapicerki przy nawiewie na nogi. Silniczek zamkniety jest w czarną kwadratową puszkę z wystającym białym ramieniem do klapki i wtyczką elektryczną taką samą jak jak do sterowania webasto :)
 
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:09   

a czy cos to da jak odlacze na noc akumulator ??
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:21   

nie da nic, najlepiej jest wyjąć ten silniczek i przesmarować jego ruchome części w środku - trybiki. Najlepsze i najdziwniejsze jest to, że te silniczki w ręku chodzą dobrze, a przy klapce nawiewu już nie bardzo.
Czasami te silniczki się zawieszają, przesmaruj delikatnie smarem grafitowym i na jakiś czas bedzie spokój
 
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:57   

kolego kris-tofer jak sie do niego dostac, bo ja odglosy slysze jakby z srodkowego nawiewu albo za radiem.
jestes wstanie okreslic co trzeba wykrecic jak sie do niego zabrac??
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 11:11   

U mnie jest to samo. Jak przekręcam kluczyk słychać takie dźwięki właśnie nawet jak nawiewy są nie włączone. Po zgaszeniu auta również ale jak kluczyk siedzi w stacyjce to tego nie ma, dopiero jak go wyjmę. Najlepiej jak po dłuższej trasie gaszę silnik to potrafi czasem porządnie strzelić i to bardzo głośno jakby coś wielkiego na podłogę spadło. Najbardziej te dźwięki słychać w okresie jesienno zimowym w lato trochę mniej. Nic z tym nie robię bo i tak się nie znam, jeżdżę z tym.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 11:31   

musisz odkręcić tą oslonkę od nawiewu na nogi przy kierowcy lub przy pasażerze, ten czarny nawiew odkręcasz - jedna śrubka na śrubokręt i ściągasz większą osłonkę tapicerki którą trzyma czarny plastik od tego nawiewu.
Jak ściągniesz tą osłonkę to znajdziesz czarną puszkę z napisem Siemens - odkręcasz ją, 4 śrubki, od tej puszki jak wcześniej pisałem wystaje białe ramie sterujące klapką nawiewu.
Puszka zamykana jest na zapadki, jak ją otworzysz to przesmaruj tam trybiki i złóż wszystko tak jak było zanim odkręcileś.
Wszystko proste jak metr sznurka w kieszeni :)
 
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 11:40   

WIELKIE DZIEKI ZA POMOC o sukcesach napisze.
troche sie dziwie ze odkrecam nawiew przy nogach?
a odglosy slychac bardziej w srodkowym nawiewie
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 11:55   

w środkowym to znaczy gdzie dokladnie? tu przy zegarku?
bo przy nogach sa dwie klapki i tu najczęściej sie psuja te silniczki
 
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 11:59   

no właśnie lokalizacja (zegarek, za radiem,za sterowaniem klima) albo podszybie?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 12:21   

bo jest jeszcze główna klapa od nawiewu z zewnątrz zaraz za filtrem przeciwpyłkowym - patrząc od strony podszybia lub wyżej za schowkiem patrząc wewnątrz auta.
Najlepiej się dobrze wsluchać lub popatrzeć które klapy chodzą.
Jak dajesz zapłon to otwierac sie powinna ta glówna klapa za filtrem przeciwpylkowym

[ Dodano: Sro Gru 28, 2011 12:21 ]
jeszcze jedno, po kazdym przekreceniu kluczyka na zaplon lub wylaczeniu samochodu ta klapa otwiera sie lub zamyka - co jest naturalne, trwa to okolo 10 sekund
 
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 14:57   

to trwa caly czas, nie tylko 10s tak jak napisales. nie mam pojecia gdzie to moze byc.zabieram sie za wyciaganie radia moze wiecej bede cos slyszal.
 
 
arturfirlit 



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: GORL



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 15:32   

kris-tofer napisał/a:
bo jest jeszcze główna klapa od nawiewu z zewnątrz zaraz za filtrem przeciwpyłkowym - patrząc od strony podszybia lub wyżej za schowkiem patrząc wewnątrz auta.
Najlepiej się dobrze wsluchać lub popatrzeć które klapy chodzą.
Jak dajesz zapłon to otwierac sie powinna ta glówna klapa za filtrem przeciwpylkowym

[ Dodano: Sro Gru 28, 2011 12:21 ]
jeszcze jedno, po kazdym przekreceniu kluczyka na zaplon lub wylaczeniu samochodu ta klapa otwiera sie lub zamyka - co jest naturalne, trwa to okolo 10 sekund


I właśnie to jest ten problem.Jeśli klapa nie może się otworzyć lub zamknąć z jakiegoś powodu silniczek pracuje ciągle , powodując nieprzyjemne dzwięki i prawdopodobnie coraz większe uszkodzenia.Radzę sprawdzić napęd i mechanizm głównej klapy nawiewu,może da się jeszcze coś uratować...
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 19:03   

markozalko napisał/a:
Najlepiej jak po dłuższej trasie gaszę silnik to potrafi czasem porządnie strzelić i to bardzo głośno jakby coś wielkiego na podłogę spadło. Najbardziej te dźwięki słychać w okresie jesienno zimowym w lato trochę mniej. Nic z tym nie robię bo i tak się nie znam, jeżdżę z tym

ja mam dokładnie to samo... ale jak przekrece kluczyk przed zapłonem. Przekręcam kluczyk w pozycji I odczekam z 2-3sek i nagle strzał - jakby z konsoli środkowej.
Przy najbliższej okazji wolnego czasu spróbuję dobrać się do tego tak jak napisał to kris-tofer
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 19:17   

Cieszę się że nie jestem z tym sam :) :) Ale dźwięk potrafi zaszokować jak piz...nie
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 19:19   

markozalko napisał/a:
Ale dźwięk potrafi zaszokować jak piz...nie

hehe dokładnie ;)
 
 
history2 



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Roverki.pl



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 16:08   

Ja mam podobnie, lecz to są takie stuki (tyk, tyk, tyk) dzieje sie zawsze po jakiś 15 minutach jazdy, czasem przestaje tykać, ale gdy zwiekszam temperature lub zmniejszam to znow, nigdy nie pojawilo się stukanie gdy od razu odpalilem samochod
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 05, 2012 19:19   

Odgrzewam temat.
Wracałem dzisiaj z dalsza i po dłuższej jeździe(ok.2 godz.) zaczęło coś pykać,stukać w okolicy kolumny kiery,choć tak naprawdę ciężko przy odpalonym silniku zlokalizować.Nawet się zatrzymałem,obszedłem autko dookoła (może jakieś zwłoki wlokę pod spodem),ale dźwięk ustawał po wyłączeniu zapłonu,albo nawiewu. Temperatura na wyświetlaczu ustawiona na 20,dmuchawa na 2. Dźwięk zanika po ustawieniu temp.na HI,lub LO,na szybszych obrotach dmuchawy stuknięcia są rzadsze,ale nie ustają. dodatkowo (od strony kierowcy) na stopy wieje cieplej niż na szybę.
Silniczek?
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Sty 05, 2012 20:01   

Dziadek napisał/a:
Silniczek?
Tak. Mam czasami podobnie. Zmniejszenie temperatury na chwilę pomaga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwny dźwięk po włączeniu klimatyzacji
0L0 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Cze 16, 2022 20:22
0L0
Brak nowych postów [R75] Dziwny dźwięk
smukly_joe Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Cze 19, 2008 08:30
Viniu
Brak nowych postów [R75] Dziwny dzwięk ???
surek16 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Maj 08, 2012 00:41
surek16
Brak nowych postów [R75] Dziwny dźwięk silnika
rado82 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Cze 08, 2009 00:41
ttbagf
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 75] 2,0 cdt klimatyzacja i dziwny dzwięk
md89 Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Mar 23, 2013 13:00
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink