Forum Klubu ROVERki.pl :: Stan przygotowania do EURO 2012
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Stan przygotowania do EURO 2012
Autor Wiadomość
llygas 




Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 00:52   Stan przygotowania do EURO 2012

Napisze co mnie dzis spotkalo a stan przygotowania do EURO ocencie sami.
Przed chwila wrocilem z Dworca Zachodniego w Warszawie. Dla niewtajemniczonych Dworzec Zachodni w Warszawie to równocześnie dworzec PKP i PKS.

Odbieralem przesylke podana przez kierowce autobusu. Czekam PRZED Dworcem poniewaz Dworzec jest ZAMYKANY o godzinie 23 (otwieraja ponownie o 5 rano). Podchodzi do stojacego obok faceta (kierowca taksowki) dziewczyna z walizka i plynnym angielskim pyta o autobus. Kierowca odpowiada: "TAXI tam" wskazujac na postój. Wtracam sie do "rozmowy" i pytam jak moge jej pomoc.
Na to ona ze potrzebuje sie dostac do Łodzi a pani w informacji PKP (czynna byla) NIE ZNA angielskiego, oraz ze udalo jej sie ustalic ze pociag ma o 7 rano ale szuka autobusu bo moze bedzie wczesniej. Starajac sie byc pomocny dzwonie na OGOLNOPOLSKA INFORMACJE PKS aby za 2 PLN uslyszec automat informujacy mnie ze informacja czynna w godzinach 7-21 i prosza o telefon w tych godzinach. Zenada i wstyd przed zagranicznymi turystami...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 09, 2012 00:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 08:33   

a to Polska właśnie,
a taksówkarze we Wrocławiu jak trafią na obcokrajowca to mówią GŁOŚNO, WYRAŹNIE I POWOLI żeby cudzoziemiec zrozumiał co mówią. Szopka na maxa :D
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
claudii 




Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 86
Skąd: Olsztyn

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 09:28   

to ja chyba do Gdańska wyjadę dzień wcześniej, drogi pewnie dalej w remontach będą a korek do Zakopanego będzie się ciągnął :/
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:05   

żenada? pojedz sobie do Włoch :) miałem problem z bagażem na lotnisku w fiumicino idę do informacji próbuje uzyskać informacje ni w ząb po angielsku szok <wow> dopiero Polka mówiąca po Włosku była w stanie mi pomóc a sytuacja z zeszłego roku…

moja ulubiona Francja ta sama sytuacja po angielsku coś załatwić nie ma opcji nikt nie rozumie a jak nawet coś rozumie to i tak Ci nie pomoże… prędzej się dogadasz po Polsku szok… co lepsze to nie są starsze panie jak u nas na kasach które faktycznie mogą nie znać angielskiego bo za ich czasów to był rosyjski… tylko młode osoby które nawet w szkole powinny liznąć trochę tego „trudnego” języka….
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 11:53   

:mrgreen: Co tutaj dziwnego ze informacja nie czynna przez telefon. Normalne :wink: W Austrii tez tylko w pewnych godzinach to jest czynne na informacje autobusowa to chyba jeszcze wcześniej zamykają :mrgreen: . Jak w nocy masz problem to masz pecha :roll:

Ale mnie dziwi ze jak jest czynne info point PKP to ze tam baba bo angielsku nie umie. :neutral: Niby reklamy w TV widać ze umia gadać a tu zonk :neutral:

Co do Włoch to ja sie jakoś zawsze dogadałem po angielsku lub ich rozumie o co om chodzi :mrgreen: Francja już gorzej bo oni rozumieją co do nich gadasz ale odpowiedzą tobie po Francusku :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 12:43   

Remigiusz napisał/a:
Co do Włoch to ja sie jakoś zawsze dogadałem po angielsku lub ich rozumie o co om chodzi
nie dawno gadałem z kuzunem który zawsze tam na wakacje jeździ, mówił wprost że najważniejsze to zacząć nawet najgorszym włoskim, to jakoś Ci pomogą nawet jak przejdziesz na angielski w końcu, a dodał że jak zaczniesz po Angielsku to już lipa... Także dużo szczęścia musisz mieć w codziennych kontaktach z Włochami :wink:
Remigiusz napisał/a:
Niby reklamy w TV widać ze umia gadać a tu zonk
no moja biała bluzka tez nie jest tak biała(rzekłbym że szarość widzę...) jak na reklamie vizir-u :lol:
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 13:07   

Co do Francji potwierdzam. Jeśli jedziesz coś załatwić, albo z zamiarem np. sprowadzenia auta, to jeśli nie znasz Francuskiego, to nie masz co liczyć na pomyślne załatwianie czego kolwiek. Oni Cię dobrze rozumieją, ale jeśli nie rozmawiasz w ich ojczystym języku, to mają Cie głęboko w .... Moim zdaniem tak też powinno być w Polsce. Kraj powinien się szanować. Znajomość znajomością, wiadomo, lepiej wiedzieć i umieć więcej niż nie umieć nic, ale w pewnych sprawach moim zdaniem cudzoziemcy nie tylko powinni wymagać, ale również od nich się powinno wymagać.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 17:42   

We włoszech to nawet policja nie zna podstaw angielskiego. Kiedyś będąc na południu włoch miałem maly konflikt z prawem i o mały włos nie wbili mi "misia" bo nie mogłem się wytłumaczyć.Na miejscu była policja, karabinieri i guardia di finance (łącznie około 50 funkcjonariuszy)nikt nie znał angielskiego.Dopiero po dwóch godzinach przyjechał jakiś oficer który znał angielski, wytłumaczyłem się i zostalem wypuszczony.

dobryziom napisał/a:
moja ulubiona Francja ta sama sytuacja po angielsku coś załatwić nie ma opcji nikt nie rozumie a jak nawet coś rozumie to i tak Ci nie pomoże


Bo fracuzi są dumni z tego że są francuzami i są zdania że jeśli przyjeżdzasz do nich to mów w ich języku.

Rowan napisał/a:
.... Moim zdaniem tak też powinno być w Polsce. Kraj powinien się szanować.


Dokładnie,znać jezyki obce ale na potrzeby własne- gdzieś wyjeżdżam to się dogaduję. jeśli obcokrajowiec przyjeżdża do nas to niech się nauczy
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 17:47   

A niby polska policja zna angielski :D . Mój znajomy (anglik znający b. dobrze język polski) nie wiedział że w Polsce przechodzi się tylko na pasach. Zatrzymała go policja .. rzekł kilka słów po angielsku i go puścili bo nie pojmowali.

A i przypomniał mi się dowcip.

Policja zatrzymuje kierowcę za przejazd na czerwonym świetle. Koleś tłumaczy 'jestem daltonistą' na co policjant odpowiada ' ah przepraszam obcokrajowców nie zatrzymujemy'.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
shudder 




Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 84
Skąd: Brzesko/Kraków



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 18:30   

To ja też wtrącę swoje 3 grosze na temat znajomości języków obcych w różnych krajach :D Będąc razem z dziewczyną rok temu parę dni w Norwegii w Oslo bardzo się zdziwiliśmy, że kierowca zwykłego "mpk" oraz sprzedawca w małym kiosku bez problemu po angielsku nam na wszystkie wątpliwości i pytania odpowiadali :D . W porównaniu do naszych realiów - kosmos
_________________
Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 20:32   

Rowan napisał/a:
Oni Cię dobrze rozumieją, ale jeśli nie rozmawiasz w ich ojczystym języku, to mają Cie głęboko w .... Moim zdaniem tak też powinno być w Polsce. Kraj powinien się szanować. Znajomość znajomością, wiadomo, lepiej wiedzieć i umieć więcej niż nie umieć nic, ale w pewnych sprawach moim zdaniem cudzoziemcy nie tylko powinni wymagać, ale również od nich się powinno wymagać.


no bez przesady jadę do Francji na narty to mam się uszyć ich języka? Nie dość ze daje im zabrobić to o ni jeszcze mi laske robią... Nie rozumiem o jaki szacunek chodzi? to oni właśnie nie maja podstaw dobrego wychowania ani uprzejmości jak znają jezyk a specjalnie udają ze nie wiedza o co chodzi pycha i brak wychowania tyle.

[ Dodano: Pon Sty 09, 2012 20:32 ]
magneto napisał/a:

Dokładnie,znać jezyki obce ale na potrzeby własne- gdzieś wyjeżdżam to się dogaduję. jeśli obcokrajowiec przyjeżdża do nas to niech się nauczy


a tego już zupełnie nie kumam :) po ta są języki 'uniwersalne' angielski, hiszpański, rosyjski których sie uczymy w szkołach żeby można sie w nich dogadać w większości krajów :) Wyobrażasz sobie uczyć się każdego języka kraju który chcesz odwiedzić :p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 09, 2012 21:07   

To ja może dorzucę dowcip.

W autobusie podchodzi kanar do jednego z pasażerów i mówi:
K: Bilecik!
P: What?
K: Bilet!
P: What?
K: No! Bilet!! Hmmm... Ticket!
P Whatpierdol się!
 
 
bastek 




Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 21:20   

Lecąc na tydzień do Egiptu trzeba zabierać rozmówki :mrgreen: A w domu w wolnych chwilach szlifować język.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 21:45   

Miało być o przygotowaniach do euro :D
Nie ma co Warszawa się zbroi. Przetestowałem wczoraj że automat wydający bilety nie wydaje reszty, w kasie PKP nie da się zapłacić kartą.
Są jednak plusy. Drogi powoli ale robią a stacja W-wa Stadion pięknieje z dnia na dzień. Szkoda tylko że to wszystko jest robione w bliskiej okolicy stadionu. Inne stacje to komuna straszna.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 21:49   

a biletomaty w SKM nie przyjmują banknotów :/ tylko monety :| liipa
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 09, 2012 21:52   

greg-si napisał/a:

Są jednak plusy. Drogi powoli ale robią a stacja W-wa Stadion pięknieje z dnia na dzień. Szkoda tylko że to wszystko jest robione w bliskiej okolicy stadionu. Inne stacje to komuna straszna.


To akurat moje rodzinne rajony. Tamte okolice były o wiele ładniejsze zanim powstał tam Jarmark Europa i "wielki biznes" :(

Nawet dworce PKP i PKS miały swój klimat zanim nie została zaszczane przez "biznesmenów".
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 21:58   

może teraz ten klimat trochę się odbuduje, rezygnując z "biznesu" w tamtym miejscu ;) przecież nie od parady spopularyzował się bazar Bakalarska, domy handlowe przy Marywilskiej i inne takie. One powinny skupiać tamtych biznesmenów którzy przykleili Stadionowi Xlecia łatkę "bazaru" ;)

ja tam się bardzo cieszę, że w końcu coś się zaczęło w tej Warszawie dziać, nie ma takiego wstydu jak jeszcze parę lat temu (praktycznie zero atrakcji). Za parę lat miasto będzie wyglądało naprawdę nowocześnie ;) Jeszcze z 5 linii metra i będzie nawet dobra komunikacja miejsca :lol:
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 21:59   

dobryziom, nie można od wszystkich wymagac aby znali nawet uniwersalne.
Poza tym nie wierzę że w hotelu gdzie nocujesz podczas wyjazdu na narty nawet recepcjonistka nie zna angielskiego.

Ale francuzi mają Cię w d u p i e bo wiedzą że i tak tam przyjedziesz bo mają dobre trasy narciarskie,wyciągi bez kolejek itd...
Proste, nie podoba się nie jadę,a jak jadę nie narzekam

Gdyby polacy podeszli do tematu jak fracuzi, że we własnym kraju mówimy własnym językiem a przyjezdni niech sie dostosują to sami doszli by do wniosku że daleko tak nie zajdą i może zmieniliby nastawienie do cudzoziemców u siebie.

Ale polacy to głupi naród i wszystkim dookoła wchodzą do du.. . Widzę jak to wygląda bo pracuję w firmie która ma filie na każdym kontynencie i nie ma tygodnia żeby nie było jakiejś cudzoziemskiej delegacji.I w takiej sytuacji gdy ktoś zadaje mi jakieś pytanie po angielsku odpowiadam po polsku- wtedy następuje szok -a ja wtedy po angielsku- jestem u siebie i mówie po swojemu- jak do was przyjade to będę mówił po angielsku albo wcale nie będę się odzywał- żadnych konsekwencji z tego tytułu jeszcze nie poniosłem, każdy by tak robił to może by się coś zmieniło.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 22:47   

Tomi napisał/a:
To ja może dorzucę dowcip.

W autobusie podchodzi kanar do jednego z pasażerów i mówi:
K: Bilecik!
P: What?
K: Bilet!
P: What?
K: No! Bilet!! Hmmm... Ticket!
P Whatpierdol się!


a ja nie dowcip tylko autentyk ze studiów... ;)
Kiedyś jadąc autobusem złapał mnie kanar bez biletu. Bez zastanowienia zaczęłam gadać do niego po francusku. Zmył się ode mnie momentalanie ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 09:25   

magneto napisał/a:
Poza tym nie wierzę że w hotelu gdzie nocujesz podczas wyjazdu na narty nawet recepcjonistka nie zna angielskiego.


nie no pani w hotelu po angielsku już gada bo musi inaczej nikt by tam drugi raz nie przyjechał...

magneto napisał/a:

Ale francuzi mają Cię w d u p i e bo wiedzą że i tak tam przyjedziesz bo mają dobre trasy narciarskie,wyciągi bez kolejek itd...
Proste, nie podoba się nie jadę,a jak jadę nie narzekam.


dlatego tam już nie jeżdżę bo mam do wyboru i Włochy i Austrię i Szwajcarię z równię dobrą a nawet lepsza infrastrukturą plus dużo milszą atmosferą :) więc francuzów mam tam gdzie oni przyjezdnych...

magneto napisał/a:

Gdyby Polacy podeszli do tematu jak francuzi, że we własnym kraju mówimy własnym językiem a przyjezdni niech się dostosują to sami doszli by do wniosku że daleko tak nie zajdą i może zmieniliby nastawienie do cudzoziemców u siebie..


tylko u nas ludzie nie mówią w obecnych językach bo nie potrafią a nie ze nie chcą... u na ludzie sa z reguły uczynni i chwalą im za to :)

magneto napisał/a:

Ale polacy to głupi naród i wszystkim dookoła wchodzą do du.. . .


uważasz ze bycie uprzejmy i dobrze wychowanym to wstyd? no nie wiem kiedyś uchodziło to za dobre maniery widać ze kultura się zmienia...

magneto napisał/a:

Widzę jak to wygląda bo pracuję w firmie która ma filie na każdym kontynencie i nie ma tygodnia żeby nie było jakiejś cudzoziemskiej delegacji.I w takiej sytuacji gdy ktoś zadaje mi jakieś pytanie po angielsku odpowiadam po polsku- wtedy następuje szok -a ja wtedy po angielsku- jestem u siebie i mówie po swojemu- jak do was przyjade to będę mówił po angielsku albo wcale nie będę się odzywał- żadnych konsekwencji z tego tytułu jeszcze nie poniosłem, każdy by tak robił to może by się coś zmieniło.


nie rozumiem co chciałeś tym osiągnąć? pewnie te osoby patrzą na Ciebie z politowaniem i raczej wysoko z takim podejściem nie dojdziesz bo twój przełożony nie da Tobie żadnego reprezentatywnego stanowiska bo wystawiasz takim zachowaniem sobie i firmie raczej niepochlebną opinie… no cóż jak nas widza tak nas piszą :(
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów EURO 2012 - typowanie :)
Stacz Offtopic 2 Sro Cze 06, 2012 14:52
farek
Brak nowych postów Euro 2012 - dostaliśmy szansę
emes Offtopic 25 Nie Cze 17, 2007 22:51
sliwka
Brak nowych postów Sposób na wygranie EURO 2012
Czyli polski Dream Team
Viniu Offtopic 3 Sro Wrz 23, 2009 15:13
SeevS
Brak nowych postów EURO 2012 - inny punkt widzenia
Mayson Offtopic 24 Czw Sty 07, 2010 11:41
Mayson
Brak nowych postów Konkurs EURO 2012 dla członków Klubu ROVERki.pl
Typuj wynik i zgarnij nagrodę!
Admin Offtopic 93 Sob Cze 16, 2012 20:11
SyntaX



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink