Forum Klubu ROVERki.pl :: [ R 416 ] Przerywacz wycieraczek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ R 416 ] Przerywacz wycieraczek
Autor Wiadomość
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 20:17   [ R 416 ] Przerywacz wycieraczek
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam, mam prośbę bo nie mogę znaleźć takiego tematu na forum. Mianowicie gdzie znajduje się przerywacz wycieraczek w roverku 416si
_________________
tombak
Ostatnio zmieniony przez Adrian Czw Sty 26, 2012 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 24, 2012 20:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 20:40   

zdaje się że cały mechanizm znajduje się w silniczku
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 20:52   

tombak25 napisał/a:
gdzie znajduje się przerywacz wycieraczek

Jeśli chodzi Ci o sterowanie czasowym włączaniem się wycieraczek reguluje to moduł MFU umieszczony za skrzynką bezpieczników nad nogami kierowcy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 16:01   

chodzi mi właśnie o to czasowe ustawienie. Ogólnie wycieraczki chodzą na krotko tzn startują po włączeniu z pozycji 0 a staja w zależności w którym miejscu je wyłączę czyli nie wracają na swoja pozycje. Poza tym byłbym wdzięczny jak by mi któryś z kolegów udostępnił schematy elektryczne tylnej wycieraczki,podgrzewania tylnej szyby,klaksonu,wentylatora chłodnicy,wentylatora chłodnicy klimy,podświetlenia wnętrza auta. Te wymienione rzeczy mi nie działają podświetlenie wnętrza mi nie działa po otworzeniu drzwi. Wiem że jest to w rave ale nie czaje za bardzo które to są te schematy. Ja osobiście nie znam się na elektryce ale do którego elektryka bym się nie wybrał to każdy odmawia naprawy ze względu na brak tych właśnie schematów. Z góry wielkie dzięki
_________________
tombak
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 16:36   

schematy w RAVE są podpisane, tylko, ze po angielsku.
Co do podświetlenia, to sprawdź wszystkie krańcówki. Przede wszystkim, czy Ci się kontrolka zapala na desce po otwarciu drzwi. Jak nie, to krańcówki do czyszczenia.
co do wycieraczek, to poszukaj tematów o blaszce parkowania. najczęściej chyba opisywane w modelu R200, ale działa to dokładnie tak samo :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 18:38   

to raczej nie wina krańcówek ponieważ prawe przednie drzwi jak się otwiera to na desce wyświetla się znak ze są one otwarte ale światło się nie zapala, pozostałe drzwi gdy się otworzy to ani światło się nie zapala ani kontrolka na desce. To tak jakby gdzieś masy nie było
_________________
tombak
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 26, 2012 22:07   

tombak25 napisał/a:
pozostałe drzwi gdy się otworzy to ani światło się nie zapala ani kontrolka na desce
to jakby tamte krancowki nie byly podpiete
Cytat:
światło się nie zapala
to moze wina samej lampki (zarowka)

wentylator sprawdz na krotko "termowlacznikiem" na chlodnicy i sprawdz czy przekaznik od wentylatorow dobrze podpiety, taki duzy kolo akumulatora na dwie wtyczki
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 23:47   

bizon napisał/a:
wentylator sprawdz na krotko "termowlacznikiem" na chlodnicy

w K serii tego nie ma :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 00:13   

Wina będzie na 99% w MFU, miałem podobne problemy u siebie. Sprawdź czy masz wszystkie wtyczki tam podłączone.

Co do podgrzewania tylnej szyby, sprawdź również przekaźniki w czarnej skrzynce pod maską, w moim przypadku okazało się ze zamiast oryginalnego założony był innego typu.

Ogólnie rzecz ujmując u mnie był założony komputer z poldrovera i ktoś odłączył jedną wtyczkę, bo za każdym razem po włączeniu zapłonu immo pikało. Nie działał również sygnał przypominający o włączonych światłach itp. Większość bajerów za które odpowiada MFU. Miałem również poobcinane kabelki przy centralce alarmu i podłączoną nieoryginalną centralkę od zamka centralnego. A na wężu przy chłodnicy założony termo-włącznik. Taka rzeźba w instalacji że szok... :shock:

Teraz wszystko do oryginału przywrócone. Serducho wymienione, komputer, centralka alarmu. I jest ok :mrgreen:
 
 
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 16:53   

nieno glupi nie jestem. Zarowka jest dobra swiatlo sie wlancza po przesunieciu przelacznika natomiast nie wlancza sie po otwarciu drzwi. Co do wentylatora chlodnicy to pisalem juz o tym w poprzednim temacie ze kabelki od kostki ktora jest wpieta do przekaznika tego durzego pod maska po prawej stronie nad akumulatorem zasniedzialy i normalnir powylatywaly z tej kostki. Teraz niewiem gdzie jaki kabelek byl wpiety tzn ktory kolor gdzie idzie. Chodzi mi oczywiscie o ta wieksza wtyke bo sa przy tym przekazniku 2, mala i duza. Przy skrzynce z bezpiecznikami wisza mi jakies wtyki jedna szara podlozna a droga zolta mala z jednym kabelkiem, niewiem czy tak powinno byc
_________________
tombak
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 17:43   

co do lampki to sprawdz sygnal na niebiesko bialym przewodzie ktory idzie od centralki alarmu.
Co do przekaznika wentylatorow to w ravie masz kolorkami i pozycjami we wtyczce rozpisane
 
 
 
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 18:18   

tylko ze ja niewiem ktory to dokladnie schemat :/
a co do centralki alarmu to niewiem czy takowa posiadam poniewaz alarm zostal zdemontowany przez poprzedniego wlasciciela nie mam nawet pilota do tego auta
_________________
tombak
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 19:06   

no to bez centralki nie ruszy lampka, krancowki, cz.uderzeniowy, brzeczyk otwartych drzwi kierowcy i moga byc cyrki z klaksonem
 
 
 
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 19:38   

aha czyli wine za wszystko moze ponosic ta centralka? to znaczy jej brak. Da sie to jakos naprawic? Ale dziwne jest to ze krancowka prawych przednich drzwi dziala :???:

[ Dodano: Pią Sty 27, 2012 19:38 ]
bizon byl bym wdzieczny jakbys mi wkleil linka do tego rave tzn tego schematu gdzie jest ten przekaznik od wentylatora chlodnicy
_________________
tombak
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 27, 2012 22:15   

jak wroce do domu to ci wkleje.
Centralka alarmu ma bardzo duzo funkcji i oddzialuje na wiele urzadzen, nie tylko alarm i centralny.
A ta jedna krancowka dziala bo zapewne jest tylko podpieta do kontrolki, a wszystkie powinny byc do centralki, bo inny sygnal idzie do kontrolki a inny do lampki (powolne gasniecie lampki po zamknieciu drzwi).
Ja bym kupil na twoim miejscu centralke i doprowadzil wszystko do ladu

[ Dodano: Pią Sty 27, 2012 22:15 ]
Rover 400/Electrical Circuit/3rd edition Export/Air Conditioning and cooling fans/k-series
 
 
 
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 15:00   

ok mam juz ten schemacik. Podrzuce go znajomemu elektrykowi to mi podlaczy te kabelki. Dzieki bizon

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 15:00 ]
bizon jeszcze jedno pytanie. Ta centralka gdzie jest zamontowana?
_________________
tombak
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 22:02   

tombak25 napisał/a:
Ta centralka gdzie jest zamontowana?

Tak w skrocie to za popielnioczka. musisz rozebrac panel
 
 
 
tombak25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 14:31   

rozbieralem ostatnio bo wymienialem zarowki od pokretel niema zadnej centralki. Pewnie zostala wymontowana. Czytalem na forum troszke o tej centralce i ogolnie o alarmach w ROVERkach i stwierdzam ze jak mam miec takie problemy z alarmem jak niektorzy forumowicze to wole jezdzic bez klaksonu :/
_________________
tombak
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 29, 2012 14:46   

tombak25 napisał/a:
o tej centralce i ogolnie o alarmach w ROVERkach i stwierdzam ze jak mam miec takie problemy

Ja tam nie mam z nia problemow.
 
 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 29, 2012 15:02   

Centralka alarmu-immo znajduje się pod panelem, ale MFU odpowiedzialne za klakson, światełko w podsufitce, wycieraczki itp. znajduje się po lewej stronie na skrzynce z bezpiecznikami wewnątrz samochodu. Taka czerwone puszeczka.

A co do alarmu i immo, to też nie miałem jeszcze z tym problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 45] Błąd P1300 Przerywacz szkodzący katalizatorowi
Rago Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Sty 17, 2016 10:10
Markzo
Brak nowych postów [R45] Przełącznik wycieraczek
Pablo_kat Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Sie 21, 2018 23:15
sTERYD
Brak nowych postów [R45] Stukanie wycieraczek
Rov45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sob Mar 30, 2019 19:30
Gość
Brak nowych postów [R45]Mechanizm wycieraczek
grzechkrc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Kwi 03, 2013 19:07
andrew0503
Brak nowych postów [R45] Silnik wycieraczek
drooid Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Kwi 12, 2009 12:20
Bordos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink