Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander TD4 2003] kontrolka silnika i zacinanie gazu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander TD4 2003] kontrolka silnika i zacinanie gazu
Autor Wiadomość
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Wto Mar 06, 2012 15:04   [Freelander TD4 2003] kontrolka silnika i zacinanie gazu
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam. Mam problem z Freelanderem TD4 2003r, poniewaz zapala mi sie kontrolka silnika zolta z wykrzyknikiem i w tym momencie auto traci gaz i nie reaguje (silnik pracuje), jezeli poruszam kilka razy gazem zaczyna dzaialac normalnie. Czasami jest ok, a czasami po prostu nie da sie jechac. Silnik poza tym pracuje normalnie, ma normalna dynamike. Podpialem pod komputer Bosh i pokazalo mi blad czujnika pedalu 2. Co to jest za czujnik i gdzie on jest? To jest ten od hamulca, czy potencjometr na pedale gazu?

Kolejny problem to padlo mi opuszczanie tylnej szyby, ogrzewanie szyby, wycieraczka, spryskiwacze, oswietlenie deski i pozycje prawe. Z tego co wyczytalem na forach za niektore objawy odpowiada modul komfortu i to on moze byc przyczyna tego. Co mozna z tym zrobic, wymienic, zresetowac? Przekazniki na prawym nadkolu w bagazniku zamienialem miejscami, alenic to nie pomoglo.
Moze ktos bedzie mogl jednoznacznie odpowiedziec co z tymi problemami mozna zrobic?
Z gory dziekuje.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 06, 2012 15:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Mar 06, 2012 15:38   

Jestem teraz do 21 w pracy.
wieczorem prze-edytuje posta i ładnie Tobie opisze co sprawdzić.
Auto to europejczyk czy przekładka ??
Jeśli przekładka to czy przenosiłeś puszkę bezpieczników.
Sprawdzałeś przekaźniki pod bezpiecznikami ?? Bo wydaje mi się ze tam leży problem, o ile pamiętam to 3 przekaźnik od lewej za to odpowiada, ale nie jestem pewien.
Po 21 sprawdzę Tobie dokładnie.
 
 
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Wto Mar 06, 2012 21:40   

Dzieki za zainteresowanie. Wybebeszalem dzisiaj cala skrzynke bezpiecznikow zeby dostac sie do modulu komfortu. Z przekaznikami zrobilem roszade, tzn. pozamienialem je kolejnoscia. Dziwne bo na bezpiecznikach od swiatel pozycyjnych i mijania nie bylo napiecia, a swiatla wszystkie sa oprocz prawych pozycyjnych przod i tyl.
W tylnej klapie dziala tylko klamka chyba pomimo, ze 1 z 2 przekaznikow dziala przy probie opuszczania szyby tylnych drzwi. Slychac tykanie przekaznika przy probie opuszczenia szyby. Przekazniki w bagazniku zamienialem miejscami, ale nic to nie dalo. Z klamki nie opuszcza szyby, z kluczyka rowniez, a z przycisku slychac beeper.
Wszelkie sugestie bardzo mile widziane.
Dzieki i pozdrawiam.

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 21:40 ]
Auto przekladka, skrzynka bezpiecznikow zostala po prawej stronie, przedluzane byly przewody elektryczne do deski rozdzielczej.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Mar 06, 2012 22:42   

Sprawdzałeś przekaźniki w skrzynce bezpieczników ??
Kolejna kwestia to odłącz akumulator i odczekaj 15 minut.
Następnie odepnij kostki od od puszki bezpieczników i pryśnij każdą preparatem do styków (Nie WD-40 !! ! tylko do styków)
Następnie przeczyść punkty masy w aucie.


Ewidentnie wygląda mi to na brak styku w aucie.
Za dużo tych objawów na raz.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 12:19   

Miałem podobna sytuację jak kupiłem freela i u mnie też zero ogrzewania szyby wycieraczki tylnej szyby i spryskiwacza i miałem wyjęty bezpiecznik nr23 odpowiedzialny za grzanie szyby. u mnie działało otwieranie klamka i działo opuszczanie tylko kawałek po włożeniu bezpiecznika wszystko ożyło. Może masz podwójny bubel czyli brak bezpiecznika lub spalony i zerwaną/zablokowaną linkę od szyby z tyłu.

[ Dodano: Sro Mar 07, 2012 12:19 ]
odepnij i zapnik akumulator jak szyba zjedzie to podnośnik sprawny
Jak przekręcisz w prawo i przytrzymasz kluczyk w zamku tylnej klapy powinna szyba iść do góry a jak przytrzymasz przycisk otwierania drzwi na pilocie dłużej to też powinna szyba zjechać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 14:22   

U mnie tak jakby wszystko umarlo w tylnej klapie. Z szyba kombinowalem na rozne sposoby. Linki wygladaja na cale, poza tym szyba szyba, ale wycieraczka i spryskiwacz w klapie tez nie dzialaja. Szyba nie byla opuszczana przez zime i nawet klapy nie otwieralem. Bardzo realna wydaje mi sie podpowiedz Syntax'a, sprobuje dzisiaj sprawdzic mase i napiecia na elektryce w klapie. Dam znac jak cos ustale.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 14:27   

no u mnie też wszystko nie działało i po wymianie bezpiecznika odpowiadającego za ogrzewanie wszystko wstało, z tą różnica ze dało sie klamka otworzyć drzwi. A sprawdzałeś jak odepniesz i zapniesz akumulator czy szyba reaguje?

[ Dodano: Sro Mar 07, 2012 14:27 ]
po tej operacji szyba powinna samoczynnie zjechać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 14:36   

Sprawdzalem, odpinalem akumulator, wypinalem modul komfortu, sprawdzalem bezpieczniki, zamienialem miejscami przekazniki. Z klamki szyba nie rusza, z kluczyka rowniez, z konsoli slychac tylko beeper, po odpieciu aku tez nie zjezdza.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 15:35   

To masz zwalony podnośnik nie ma co gdybać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 16:28   

Niekoniecznie zwalony.
Spotkałem się z przypadkiem że silnik się po prostu zastał na ślimaku bo długo nikt nie otwierał klapy.
Zdejmij plastik na klapie, ostrożnie najlepiej skalpelem, albo nożykiem do tapet odklej w rogu ekran wodny i podaj na silnik napięcie bezpośrednio z akumulatora.
Możesz dla bezpieczeństwa podać to przez jakiś bezpiecznik 30A.
U kolegi było tak że auto stało 2 lata.
Landek z Danii z HGF stał i czekał.
Linki były ok a szyba nic.
Dostał silnik parę razy kopa z akumulatora, linki przesmarował i wszystko działa.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 19:52   

SyntaX, tyle że wtedy inne rzeczy powinny działać. Kiepska masa też mało prawdopodobna bo na tym punkcie masy jest jeszcze kupę innych rzeczy z światłami cofania, stopu i pompą paliwa włącznie i jeszcze kilkoma rzeczami, obstawiam brak napięcia podobnie jak u mnie, był wyjęty bezpiecznik i w życiu bym nie wpadł, że ma tam być żebym nie przyjrzał się że w jego gnieździe są blaszki (styki). dlatego tez obstawiam mechaniczne uszkodzenie bo u mnie mimo braku bezpiecznika szyba zjechała po odpięciu akumulatora.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 20:25   

SyntaX ma racje. Uszkodzony silnik podnoszenia szyby nie eliminuje innych rzeczy.
Sprawdzilem napiecie na kostkach. Doprowadzilem mase bezposrednio z aku. Nie ma tam napiecia. Na bezpiecznikach rowniez brak napiecia, np. od wycieraczki tylnej szyby. Czyli problem jest przed bezpiecznikami. Byc moze w kostkach do skrzynki bezpiecznikow lub wczesniej albo w CCU. Dysponuje ktos moze schematem instalacji?
Nie zdazylem juz dzisiaj, ale jutro wypne skrzynke bezpiecznikow i sprawdze kostki do skrzynki. Cos moze stac sie, jezeli podepne aku z wypieta skrzynka bezpiecznikow? Jakos musze sprawdzic napiecie na kostkach.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 20:45   

pobierz Rave sobie tam jest wszystko. To ja ci napisałem że nie masz tam napięcia a Syntax pisał o braku masy. Powtórzę: ja nie miałem napięcia w tylnych drzwiach bo był wyjęty bezpiecznik od ogrzewania szyby i nie działało nic oprócz otwierania z klamki, dlatego sugeruję że masz tam jeszcze mechanicznie uwalony podnośnik oprócz braku zasilania i dlatego szyba nie jeździ w żadnym wypadku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 20:57   

sorki, ze zmeczenia pomylilem osoby. Zmienialem dzisiaj bezpieczniki. Nie mam napiecia na niektorych bezpiecznikach wiec wydaje mi sie, ze problem jest w innym miejscu. Poszperam jeszcze w Rave, moze na cos wpadne.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 21:03   

Na niektórych bezpiecznikach pojawi się napięcie jak np. przekrecisz kluczyk albo włączysz daną rzecz jak np. szyba ogrzewana (napisałem przykładowo bo nie wiem na 100% czy akurat szyba) więc trzeba sprawdzić za co odpowiada i włączyć to coś i wtedy sprawdzać czy jest napięcie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 21:32   

Sprawdzalem na wlaczonym silniku wiec tu napewno bylo ok. Sprawdze jutro jeszcze raz, czy bedzie napiecie bo wyczytalem w Rave, ze aby zadzialala wycieraczka i ogrzewanie, musi byc szyba w gorze (oczywiscie jest i nie chce sie z tamtad ruszyc ;) ) oraz zamkniete drzwi tylne. Sprawdzajac bezpieczniki mialem otwarte.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 21:41   

Pytanie czy auto wie o tym ze szyba w górze jest bo może nie wie i tu jest przyczyna. A to jest 5cio drzwiowy Freel? bo w 3 drzwiowym jest czujnik dachu i jak będzie uwalony mechanizm w drzwiach a czujnik będzie meldował brak dachu to może nic nie działać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
person76 



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: google



Wysłany: Czw Mar 15, 2012 13:50   

5 drzwiowy. Nie wiem czy wie o polozeniu szyby...nic mi nie mowi ;) Przy probie opuszczenia z przycisku slychac beeper, poza tym nie reaguje na nic.

[ Dodano: Czw Mar 15, 2012 13:50 ]
Witam kolegów ponownie po krótkiej nieobecności. Poradziłem sobie z zacinającym się gazem i kontrolką silnika oraz świtłami pozycyjnymi, oświetleniem tablicy wskaźników.
Nie mogę natomiast poradzić sobie z tylną klapą. W dalszym ciągu nie działa wycieraczka, spryskiwacz, ogrzewanie i opuszczanie szyby.
Masa sprawdzona i jest. Wszystkie kostki spryskane kontaktem. Napiecie na wszystkich bezpiecznikach oprocz 23 (ogrzewanie tylnej szyby) jest. Elektryk nie poradził sobie z problemem, elektronik poki co nie ma czasu.
Nie świeci sie włącznik ogrzewania tylnej szyby i nie ma napiecia na bezpieczniku 23. Na kablach zasilających do skrzynki bezpieczników jest napięcie. Przekaźnik zamieniłem miejscami.
Przycisk wydaje się być ok, bo na krótko podłaczony świeci. CCU sprawdzone pod względem przejść (nie ma możliwości sprawdzić procesor i przekaźniki w środku).
Kolega opisywał, że jak miał spalony bezpiecznik 23 to też mu nic nie działało...
Może silnik szyby? Sygnał idzie na silnik, nie wiem jak z napięciem...jak próbuję otworzyć z kluczyka slychać przekaźnik w silniku, może linka z rolki spadła? Ale czy wtedy bezpiecznik 23 nie miał by napięcia?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Mar 16, 2012 09:47   

Bezpiecznik 23 ma napięcie dopiero jak załączy się przekaźnik szyby ogrzewanej i wtedy tez zaświeci dioda w przycisku szyby. Przekaźnik sterowany jest z CCU. W rave masz schematy elektryczne. Widzę na schemacie czujnik ciśnienia oleju który powoduje ze szyba nie będzie działać bez ciśnienia oleju, tak ze sprawdzanie napięcia bezpiecznika 23 powinno się odbywać przy odpalonym aucie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Pią Mar 16, 2012 11:29   

Raczej jest to problem czujnika położenia szyby w silniku (czujnik halla). Rzecz nie wymienialna oddzielnie :(
. Brak informacji o szybie odetnie wszystkie akcesoria z nią związane.

W silniku nie ma przekaźników, te są nad prawym tylnym nadkolem pod tapicerką bagażnika (sprawdzłeś ?)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Land Rover Freelander 2003] bral reakcji pedału gazu
janeczek63 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sro Sty 23, 2013 09:40
janeczek63
Brak nowych postów [Freelander] pomarańczowa kontrolka silnika.
emilo Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Pon Sty 18, 2016 17:50
emilo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink