Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Drżenie pedału gazu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Drżenie pedału gazu
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Lut 29, 2012 08:36   [R75] Drżenie pedału gazu
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Jadąc wczoraj w trasie myślałem że mnie cholera weźmie. Jechałem 80-100 km/h i trzymając nogę na gazie miałem wrażenie jakby mi stopę masowało do tego stopni że mi to przeszkadzało bo noga drętwiała trochę. Jak trzymałem lewą nogę obok sprzęgła też czułem drgania. Od czego może pedał gazu tak drżeć? Powiem jeszcze że jak odpalam samochód i trzymam sprzęgło tez czuję drgania na pedale. Podczas jazdy jak wciskam sprzęgło też czuć drgania ale z rana najbardziej jak odpalam. Wszystko jest nowe i nie wiem co chodzi. Wcześniej nie było tego. Ogólnie jak się auto przejedzie dłużej to wszystkie pedały chodzą jakoś ciężej.
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Mar 23, 2012 08:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 29, 2012 08:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 29, 2012 09:20   

Takie drżenie mi by sugerowało poduszki skrzyni/silnika
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Lut 29, 2012 09:45   

sknerko napisał/a:
Takie drżenie mi by sugerowało poduszki skrzyni/silnika

Może coś być z tym bo wcześniej tego nie miałem. Teraz jak mi skrzynie wyciągali to może coś uszkodzili i efekt jest taki. Na dalszą drogę masakra byłoby jechać. Przejechałem ok.180 km i miałem dość.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 29, 2012 12:27   

albo coś źle skręcili
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Lut 29, 2012 13:14   

sknerko napisał/a:
albo coś źle skręcili


Tylko miesiąc czasu po wymianie jeździłem i nic nie było takiego. A czy takie drgania no powiedzmy małe ale wyczuwalne to normalka? Czy kompletnie nic nie powinno się czuć trzymając nogę na gazie albo przy wciśniętym sprzęgle?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 29, 2012 13:19   

u mnie nic nie czuć ale mam benzynę, czuć było jak miałem zerwaną poduszkę silnika ale bardzo delikatnie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 14:39   

No raczej normalne to nie jest. Jak odebrałem auto chodziło super, wszystko leciutko i miękko. Nie mam pojęcia od czego może tak drżeć, w nogach czuć mrowienie podczas trasy i nie jest to zbyt przyjemne :)

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 08:11 ]
Czasem podczas jazdy auto wpada mi w wibracje w ok. 1800 obrotów. Raz w szybie innym razem w drzwiach gdzieś. Dwumasa nowa, czy takie zachowania też mogą być od poduszek?

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 14:39 ]
No nie wytrzymanie z tym jest. Nawet jak trzymam nogę przy sprzęgle to czuję jak drży podłoga. Może to coś z oponami? Będę czekał do wymiany i wtedy zobaczę.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 15:42   

jak by to były opony to drzało by zależnie od prędkości a jak zależy od obrotów to poduszka silnika albo wydech dotyka gdzieś do czegoś
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 19:04   

Te drgania szyb są faktycznie od obrotów zależne. Kiedyś myślałem że to od dwumasy. Natomiast drżenie jest cały czas, nawet mam już schizy jak trzymam nogi jako pasażer wyciągnięte to też mnie denerwuje ten masaż, Wole wtedy nogi ugiąć i trzymać je bliżej ciała. A nie wiesz czy taką poduszkę to łatwo jest zdiagnozować żeby darmo nie wymieniać?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 19:23   

nie wiem jak jest w dieslu ale z reguły widać na oko zniszczoną gumę wkładu. Jedynie ta olejowa w kształcie gruszki to trochę gorzej zdiagnozować ale też się da. Myślę że każdy w miarę ogarnięty mechanik ci to zdiagnozuje a szczególnie jak miał do czynienia z dieslem BMW
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 19:38   

Ok dzięki, postaram się tym zająć. A jeszcze jedno skoro dwumasa jest nowa to w przypadku takich dolegliwości pozostają tylko te poduszki i powiedzmy koła, opony. Czy jest coś jeszcze co ma na to wpływ.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 21:35   

przeguby ew. łożyska w skrzyni ale przy przegubach czy kołach albo tarczach hamulcowych to by występowało przy określonych prędkościach niezależnie od obrotów a łożyska skrzyni czy poduszki będą powodować drgania zależnie od obrotów

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 21:35 ]
Może być jeszcze np. koło pasowe od paska alternatora/klimy choć mało prawdopodobne
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Mar 06, 2012 14:40   

Czy ten wkład będzie dobry? http://moto.allegro.pl/po...2177599751.html
Zdiagnozowali mi wyrobiona w tym miejscu poduszkę i chcę to zrobić. Nie mogę nigdzie indziej znaleźć takich wkładów. Ktoś pisał w innym poście że kupowali wkłady firmy Tedgum ale nie wiem gdzie takie znaleźć.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 06, 2012 14:50   

markozalko napisał/a:
Czy ten wkład będzie dobry? http://moto.allegro.pl/po...2177599751.html
Zdiagnozowali mi wyrobiona w tym miejscu poduszkę i chcę to zrobić. Nie mogę nigdzie indziej znaleźć takich wkładów. Ktoś pisał w innym poście że kupowali wkłady firmy Tedgum ale nie wiem gdzie takie znaleźć.



http://tedgum.pl/sklep/pr...roducts_id=3336
_________________
Pamparampam
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Mar 06, 2012 14:58   

Ok, dzięki bardzo, Boncky a czy jak Ty wymieniałeś ten wkład to miałeś odczuwałeś drgania na pedałach czy tylko na kierownicy. Ja czuję i tu i tu. Mechanik jeździł i mówi że on tam nic nie czuje a tez ma takiego rovera jak ja. Nie wiem czy ja już ześwirowałem czy co ale jak jadę dłużej to nogi mi drętwieją od tych drgań?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 06, 2012 22:14   

markozalko napisał/a:
Ok, dzięki bardzo, Boncky a czy jak Ty wymieniałeś ten wkład to miałeś odczuwałeś drgania na pedałach czy tylko na kierownicy. Ja czuję i tu i tu. Mechanik jeździł i mówi że on tam nic nie czuje a tez ma takiego rovera jak ja. Nie wiem czy ja już ześwirowałem czy co ale jak jadę dłużej to nogi mi drętwieją od tych drgań?


no drgania są albo ich nie ma to ja nie wiem co tam u Ciebie jest:) u mnie lekutko też gaz drgał, po wymianie znikł problem
_________________
Pamparampam
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Mar 07, 2012 07:54   

Teraz gorzej jest trzymać nogę na podstawce obok sprzęgła, wystarczy że przejadę się kawałek np. 2 km i już mnie denerwuje te drżenie. Dziś jak auto prawowało dotknąłem ręką hamulca i też czuć drżenie na tym pedale. Gorzej jak po wymianie będzie jeszcze bardziej drżeć jak niektórym.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 07, 2012 09:38   

zlokalizuj i napraw, tak jak pisaliśmy - pierw poduszki. Takie drgania to nic dobrego dla autka...

może się skończyć to tak : http://www.youtube.com/watch?v=OZJjKenxpp8 w sumie te filmik to cała prawda o roverze :D nawet MG ma na kecie :D
_________________
Pamparampam
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Mar 12, 2012 14:29   

Wymienili mi dziś tę poduszkę i powiem tak, że drżenie które miałem wczesnej raczej znikło (pisze raczej bo dopiero co odebrałem auto) ale za to przy ruszaniu coś pierdzi czy tez warczy jak auto wchodzi na obroty. Potem podczas jazdy już nie no może minimalnie czasem na drugim biegu. Co za ciort, czy taka poduszka tez musi się dotrzeć i wtedy ucichnie?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 12, 2012 15:22   

markozalko napisał/a:
Wymienili mi dziś tę poduszkę i powiem tak, że drżenie które miałem wczesnej raczej znikło (pisze raczej bo dopiero co odebrałem auto) ale za to przy ruszaniu coś pierdzi czy tez warczy jak auto wchodzi na obroty. Potem podczas jazdy już nie no może minimalnie czasem na drugim biegu. Co za ciort, czy taka poduszka tez musi się dotrzeć i wtedy ucichnie?


nic się nie dociera, może tylko guma trzeszczeć ale raczej byś tego nie słyszał... może nie dokręcone i na gwincie trzeszczy
Ty to masz przygody z tym autem...
_________________
Pamparampam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75, 2,0, CDT 2000 r.] drżenie pedału hamulca
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Cze 26, 2014 23:01
jacekmarus
Brak nowych postów [R75] Potencjometr pedału gazu
Czasami nie działa w czasie jazdy sterowanie pedałem gazu
KryDa Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Lis 19, 2009 00:06
sTERYD
Brak nowych postów [ R75 ] Drżenie nadwozia CD.
Gwardian Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 05, 2019 21:29
Gwardian
Brak nowych postów [R75] Drżenie prawego koła
radziuu Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Lis 15, 2010 01:24
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Drżenie kierownicy na postoju
Jolcia Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Cze 12, 2008 13:28
jacekmarus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink