Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Gaśnie podczas jazdy po dziurach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Gaśnie podczas jazdy po dziurach
Autor Wiadomość
maciej.s 



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sob Lip 21, 2012 14:07   [R75] Gaśnie podczas jazdy po dziurach
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam,
przekopałem forum wzdłuż i w szerz i nie znalazłem odpowiedzi na mój dziwny problem a mianowicie:
Wszystko działa wkręca się na obroty, nie traci mocy, nie dławi się pod obciążeniem lux torpeda ale jak jadę dziurawą drogą czy przy wyłączaniu silnika (ogólnie jak mi miotnie silnikiem) to silnik się wyłącza zapala się na chwilę ChekEngin i nie da się go odpalić. Zażyło mi się że jadąc dziurawą drogą wyskakiwała kontrola ChekEngin (1sec) silnik gasł po chwili na następnej dziurze moc wracała i tak 3- 4 razy aż zgasł i już się nie włączył. Jak padnie można kręcić i kręcić i nic. Doraźnie ruszałem wszystkimi wtyczkami i kablami w okolicach czujnika EGR pod kolektorem i to pomagało.
Jak już zaskoczy działa normalnie nie traci mocy i nie muli wygląda to tak jakby coś się rozwierało i silnik gasł jak się zewrze to działa ( tak zero-jedynkowo działa albo nie działa żadnego pośredniego stanu lub objawów)

Może być to jakiś czujnik (położenia wału?) albo na jakiś przekaźnik :?:
Macie jakieś pomysły :?:
W przyszłym tygodniu czeka mnie trasa 1000km po polskich drogach więc wizja postoju po każdej dziurze mnie przeraza.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 21, 2012 14:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Lip 21, 2012 17:53   

pierwsze kroki skierować w kierunku diagnostyki komputerowej bo 1000km polskich dróg to jakieś 700km dróg dziurawych :mrgreen:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
chdn 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 45

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 23, 2012 00:28   

Miałem podobny problem. Podczas jazdy po dziurach, podczas ostrego hamowania i ruszania zapalała się kontrolka błędu silnika, na chwilę, na sekundę, nieraz na dłużej. Nieraz też nie chciał odpalić. Też ruszałem kablami ale to niby pomagało a problem leżał gdzie indziej. Rozrusznik kręcił jak szalony ale pompy paliwa nie działały. U mnie powodem była woda na podszybiu (tam gdzie filtr przeciwpyłkowy i komputer)
Po wyjęciu kompa, odetkaniu odpływu okazało się że autko w ogóle nie odpaliło: EP na wyświetlaczu. Rozebrałem kompa i okazało się że była w nim woda! MASAKRA! Jak wyciągałem kompa zalała się cała elektronika. Wyczyściłem jakimś sprejem do elektroniki, wysuszyłem suszarką i autko odżyło :) Było to ponad miesiąc temu i wszystko gra.

Powodzenia w szukaniu usterki, oby to nie było nic poważnego
Pozdrowionka przesyłam :)
 
 
maciej.s 



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Gliwice



Wysłany: Pon Lip 23, 2012 21:18   

Wielkie dzięki za odpowiedz sprawdzę to jutro.
Ja tropem podobnych problemów opisanych na forum i po godzinach spędzonych nad RAVE stwierdziłem z całą rodziną :D że może to być czujnik położenia wału. Przeczyściłem go dzisiaj (był usyfiony jakby olejem ale niewiele a do blaszki tej na końcu czujnika była przy klejona/ciągnięta rdza). Wyczyściłem wszystko ładnie przedmuchałem i złożyłem z powrotem. Byłem na przejażdżce po naprawdę srogo dziurawej drodze i nic się nie stało... narzazie. Dam jeszcze znać czy coś się nie zmieniło.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Jak na razie wszystko dobrze problem się nie powtórzył za godzinkę wsiadam i jadę do Bydgoszczy, zobaczymy co będzie. Życzcie mi szczęścia.

No i dojechałem szczęśliwie nic się nie stało, wiec mogę powiedzieć ze problemem był przyklejony kawałek rdzy do końcówki czujnika położenia wału.
Powodzenia w naprawianiu swoich Roverków.

Temat do zamknięcia...

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] gaśnie podczas jazdy
Arturo75 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Sie 25, 2018 11:19
MaReK
Brak nowych postów [R75]Gasnie podczas jazdy
waski1975 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Gru 28, 2013 12:43
waski1975
Brak nowych postów [ZT] Gasnie podczas jazdy
Przemas666 Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Sty 31, 2017 01:56
dzelo23
Brak nowych postów [R75] Gaśnie podczas jazdy
gl1200 Rover serii 75, MG ZT 25 Wto Mar 21, 2017 02:51
MaReK
Brak nowych postów [R75] gaśnie podczas jazdy i nie odpala
kamilovski Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Cze 10, 2014 14:52
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink