Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] problem z wysprzęglaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] problem z wysprzęglaniem
Autor Wiadomość
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Sob Lip 28, 2012 18:40   [R75] problem z wysprzęglaniem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam Szanownych Klubowiczów

Od niedawna jestem posiadaczem wspaniałego samochodu Rover 75 CDT z roku pańskiego 2000. Po pierwszej awarii jaką przeszedłem ( termostat + napinacz paska wielorowkowego) przyszedł czas na podstawową awarię tego modelu, to znaczy sprzęgło.
Sytuacja ma się tak :
Jakiś czas po zakupie spokojnie jeździłem aż biegi zaczęły coraz trudniej wchodzić. Jednakże sporadycznie. Niestety z braku czasu nie było kiedy się tym zająć ( po za tym całkiem przyzwoicie jeszcze chodziło), aż dnia pewnego wyjeżdżając ze swojego podwórka na biegu wstecznym, chcąc przełączyć już na pierwszy bieg, pedał sprzęgła wpadł w podłogę. Gaszę silnik, podnoszę pedał sprzęgłam, wrzucam jedynkę, odpalam i jadę, reszta biegów chodzi normalnie. Przy powrocie sytuacja zupełnie normalna, jedzie przełącza biegi normalnie.
Po południu stwierdzono :
- brak płynu w pompce sprzęgła
- nieszczelność na łączeniu pompki i wyprzęgnika ( o-ring w szybkozłączce )
OK, płyn dolany, o-ring wymieniony, zabieramy się za odpowietrzenie, i tutaj pierwsze schody...
Jak to się właściwie robi ?
Post : post nr 1
punkt 4 i 8 jest.. taki sam, więc kiedy właściwie mam zakręcić ten odpowietrznik ?
Natomiast tutaj jest inaczej. Ponadto niektóre osoby mające wspólnego coś z mechaniką ( ale głownie duży i mały fiat) twierdzą że tak się nie da odpowietrzyć układu hydraulicznego, i należy :
pedał w dół, odkręcić odpowietrznik, zakręcić odpowietrznik, pedał w gorę.
No i teraz nie wiem jak właściwie mam to zrobić, skoro wszędzie pisze inaczej.
Próbowałem metodą trzecią, metodą drugą, ale ciągle coś jest nie tak. Przechodząc do sedna nie tak jest następująca kwestia :

Jeśli samochód jest odpalony i trzymam go na sprzęgle to po jakimś czasie nie mogę wrzucić biegu, żadnego. Jeżeli jadę chwile do tyłu, zatrzymuje się i nie mogę wyrzucić biegu. Sytuacja nie zdarza się gdy jadę normalnie do przodu i czas jaki pedał sprzęgła nie jest wciśnięty jest dłuższy biegi wchodzą bez większych problemów. Jednym słowem jazda na półsprzęgle powoduje problemy z wyrzuceniem biegu.
Dla mnie problem jest oczywisty, gdzieś jest nieszczelność i spada ciśnienie w łożysku hydraulicznym. Jak zatem stwierdzić co jest popsute ? pompka czy wyprzęgnik ?
Na pompce brak oznak wycieków, pod gumką ( harmonijką sucho), wokół również.
Na łączniku również już sucho. Na wejściu przewodów wyprzęgnika do skrzyni sucho, na tych dwóch otworach pod skrzynią... ciężko stwierdzić czy to mokre czy po prostu brudne
A może to po prostu źle odpowietrzony układ ? Więc jak go odpowietrzyć i kiedy stwierdzić że już jest OK ?

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość jeśli popełniłem jakiś błąd.

Pozdrawiam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 28, 2012 18:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Lip 29, 2012 00:01   

Problem z pompką. U mnie jest podobnie ale jeszcze da się jeździć. Spróbuj ją wymontować, umyć i zamontować ponownie, a może jeszcze trochę pochodzi.

Odpowietrzanie ... ja odpowietrzam wciskając pedał i odkręcając odpowietrznik. Musisz pilnować stanu płynu w zbiorniczku. Jak nalewałem na max to po drugim wciśnięciu pedału dolewałem płynu. Pedał podnosisz ręką do góry. Procedurę powtarzasz kilkakrotnie i musi być OK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kłopot w wysprzęglaniem - odpowietrzanie układu
doktordeep Rover serii 75, MG ZT 34 Pią Cze 18, 2010 11:58
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z ABS
sobol81 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Mar 25, 2009 16:30
Rowan
Brak nowych postów [r75] problem z abs
sejixean Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lut 26, 2017 18:40
abcde
Brak nowych postów [R75] Problem z ABS.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Lis 17, 2016 12:23
mocu
Brak nowych postów [MG ZT-T] LPG - problem
pajda Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lis 11, 2010 12:42
hudy23_1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink