Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 416Si] Kilka pytań i wątpliowści
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 416Si] Kilka pytań i wątpliowści
Autor Wiadomość
grzes999 



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 12

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 11:20   [Rover 416Si] Kilka pytań i wątpliowści
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam
Mam dwa pytania odnośnie mojego modelu. Ostatnio dopierałem się do bezpieczników i zauważyłem, że kabel od poduszki kierowcy jest odpięty. Dlatego też kontrolka na kierownicy się nie świeci. I tak patrzyłem i szukałem gdzie to wpiąć; ale nigdzie nie widziałem miejsca :/

Kolejna sprawa zdarza mi się, że samochód szarpie. Dzieje się tak głównie przy nagłym przyśpieszaniu czyli przy wyprzedzaniu głównie. Co może być tego przyczyną silniczek krokowy już czyściłem bo mi się czasami obroty zawieszały i mniej więcej od tamtej pory mam to szarpanie :/

I jeszcze jedno małe pytanie chce u siebie zamontować moduł domykania szyb bo czasami zapomnę zamknąć i muszę przekręcać kluczyk i zamykać. Jednym słowem leniwy trochę jestem :p i może ktoś jakiś już u siebie montował i może polecić.

No i tyle moich pytań :) Za wszystkie odpowiedzi,podpowiedzi będę bardzo wdzięczny :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 29, 2012 11:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 11:41   

grzes999 napisał/a:
Ostatnio dopierałem się do bezpieczników i zauważyłem, że kabel od poduszki kierowcy jest odpięty. Dlatego też kontrolka na kierownicy się nie świeci. I tak patrzyłem i szukałem gdzie to wpiąć; ale nigdzie nie widziałem miejsca

bo to jest przewód do diagnostyki srs i musi sobie tam leżeć, jeśli mówisz o kablu przy bezpiecznikach
 
 
grzes999 



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 12

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 13:43   

szoso napisał/a:
grzes999 napisał/a:
Ostatnio dopierałem się do bezpieczników i zauważyłem, że kabel od poduszki kierowcy jest odpięty. Dlatego też kontrolka na kierownicy się nie świeci. I tak patrzyłem i szukałem gdzie to wpiąć; ale nigdzie nie widziałem miejsca

bo to jest przewód do diagnostyki srs i musi sobie tam leżeć, jeśli mówisz o kablu przy bezpiecznikach


I wygląda tak samo jak ten od poduszki pasażera?? I w takim razie jak sprawdzić czy w ogóle mam tam poduszkę lub czy jest odłączona gdzieś (w domowym zaciszu najlepiej). Bo normalnie chyba powinna przy zapłonie zaświecić się kontrolka na kierownicy a u mnie się nie świeci. Możliwe, że dioda jest spalona ale też trzeba by to jakoś sprawdzić.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 13:49   

nie wszystkie 400 miały poduszkę pasażera
jeśli jest tylko w kierownicy to tam powinien zapalać się i gasnąć napis SRS a jeśli masz dwie poduszki to kontrolka w zegarach powinna się zapalać
 
 
grzes999 



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 12

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 16:32   

Mam dwie poduszki i kontrolka w zegara się zapala i gaśnie czyli wszystko ok. Tylko zastanawia mnie ta kontrolka w kierownicy...
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 19:03   

grzes999 napisał/a:
Tylko zastanawia mnie ta kontrolka w kierownicy...

Kontrolka na kierownicy :???:
grzes999 napisał/a:
Kolejna sprawa zdarza mi się, że samochód szarpie. Dzieje się tak głównie przy nagłym przyśpieszaniu czyli przy wyprzedzaniu głównie. Co może być tego przyczyną silniczek krokowy już czyściłem bo mi się czasami obroty zawieszały i mniej więcej od tamtej pory mam to szarpanie :/

Musisz przejrzeć/wymienić cały układ zapłonowy.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
grzes999 



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 12

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 20:00   

[quote="leszczu"]
grzes999 napisał/a:
Tylko zastanawia mnie ta kontrolka w kierownicy...

Kontrolka na kierownicy :???:

Nie chciało już mi się już iść do garażu żeby zrobić zdjęcie :p daltego wziałem pierwsze lepsze z google.



Może to nie jest kontrolka ale wiem, że gdzieś widziałem, że to się świeciło tylko już nie pamiętam gdzie :/
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 20:05   

To nie jest żadna kontrolka, tylko zwykły znaczek.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sie 29, 2012 22:14   

chyba, że masz tylko jedną poduszkę. wtedy to jest kontrolka, za to nie świeci ta na zegarach
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
grzes999 



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 12

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 14:10   

To już wszystko wiem. Dziękuję za pomoc. Jeszcze tylko to zostało bez odpowiedzi :/

Cytat:
I jeszcze jedno małe pytanie chce u siebie zamontować moduł domykania szyb bo czasami zapomnę zamknąć i muszę przekręcać kluczyk i zamykać. Jednym słowem leniwy trochę jestem :p i może ktoś jakiś już u siebie montował i może polecić.
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Sie 31, 2012 15:17   

grzes999 napisał/a:
To już wszystko wiem. Dziękuję za pomoc. Jeszcze tylko to zostało bez odpowiedzi :/

Cytat:
I jeszcze jedno małe pytanie chce u siebie zamontować moduł domykania szyb bo czasami zapomnę zamknąć i muszę przekręcać kluczyk i zamykać. Jednym słowem leniwy trochę jestem :p i może ktoś jakiś już u siebie montował i może polecić.


Moduł domykania szyb możesz zamontować tak naprawdę dowolny choć warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak zamykanie szyb pojedynczo lub parami - wtedy akumulator nie jest tak bardzo obciążony (ważne szczególnie w zimie), druga rzecz to regulacja wyłącznika przeciążeniowego szyb - lepiej jeśli jest potencjometr niż tylko zwora bo daje to większy zakres regulacji i mniej problemów z mechanizmami szyb w konsekwencji. Kolejna sprawa to sterowanie zewnętrzne modułu - musisz je dopasować do układu wykonawczego którym będziesz aktywował moduł - czy to będzie sygnał z zamka, centralnego zamka, stacyjki (po jej wyłączeniu i np otwarciu drzwi) czy z niezależnego pilota itd.
A na koniec najciekawsze - trzeba przemyśleć sterowanie szybą kierowcy - nie jest ona podłączona wewnątrz samochodu i ma osobny moduł sterujący dlatego też musi być sterowana niezależnym przekaźnikiem z modułu domykania i trzeba dociągnąć do drzwi kierowcy osobną instalację do sterowania tą szybą.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dr.Stein 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 159
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 14:59   

No to ja sie zapytam tak? Mam 2 Poduszki,
i nie świeci mi sie kontrolka na desce rozdzielczej i co teraz?
po za tym jak to ? na kierownicy ma sie niby też palić?
Niby jest na kierownicy na dole logo SRS ale czy to ma sie świecić?
Podejzewam że spaliła mi się zaróka ale nie chce sie dobierać do deski rozdzielczej bo nie wiem jak ją rozkręcić

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 14:59 ]
Zgłupiałem totalnie,
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 15:07   

Dr.Stein napisał/a:
No to ja sie zapytam tak? Mam 2 Poduszki,
i nie świeci mi sie kontrolka na desce rozdzielczej i co teraz?
po za tym jak to ? na kierownicy ma sie niby też palić?
Niby jest na kierownicy na dole logo SRS ale czy to ma sie świecić?
Podejzewam że spaliła mi się zaróka ale nie chce sie dobierać do deski rozdzielczej bo nie wiem jak ją rozkręcić

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 14:59 ]
Zgłupiałem totalnie,

W takim przypadku na początek sprawdzamy sama żarówkę, jeśli będzie sprawna to szukamy dalej, więc Dr.Stein na forum powinna być jakaś rozpiska jak zdemontować licznik, bo ja to tylko mogę opisać ci demontaż licznika w R200. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 15:12   

Dr.Stein napisał/a:
bo nie wiem jak ją rozkręcić

dwie sruby u gory, dwie pod zaslepkami i czarna ramka zdjeta. zegary na trzech widocznych srubach
 
 
 
Dr.Stein 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 159
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 15:17   

a wiecie może jak zdjąć kratki od nawiewów drewniane? one maja jakieś zatrzaski bo kurde mam tyle syfu za nimi że chciałbym to przeczyścić :/ , robiłem badanie cienkim śrubokterem i niczebo nie wyczuwam a głębiej nie wpychałem bo brzydko odciski wygladają :/

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 15:17 ]
Bizon znaczy się trzeba wyciągnac przyciski tzn światła tylnie / przeciwmgielne i trakcji tak ?
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 15:26   

Dr.Stein napisał/a:
a wiecie może jak zdjąć kratki od nawiewów drewniane? one maja jakieś zatrzaski bo kurde mam tyle syfu za nimi że chciałbym to przeczyścić :/

one sa na zatrzaski, trzeba wyciagac na chama i pamietac o lince w centralnym nawiewie. no i jest ryzyko polamania

Dr.Stein napisał/a:
Bizon znaczy się trzeba wyciągnac przyciski tzn światła tylnie / przeciwmgielne i trakcji tak ?

tak, tam masz po jednej srubie
 
 
 
Dr.Stein 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 159
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 15:26   

Znalazłem cośtakiego
http://forum.roverki.eu/v...+kratek+nawiewy

to tak samo jest w r 416 ?
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 15:29   

Dr.Stein napisał/a:
to tak samo jest w r 416 ?

no raczyi
 
 
 
Dr.Stein 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 159
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 15:42   

Bóg zapłać za pomoc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [ Rover 400 ] kilka pytań
kirin88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Maj 07, 2014 21:46
Adrian
Brak nowych postów [416Si] dobity Rover 416 si 1.6 - pare pytań
kacpextreme Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 49 Wto Lut 28, 2012 20:45
pablo773
Brak nowych postów [R400] Rover 420 kilka pytań problemów
mariusz66 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Gru 31, 2008 19:44
BetJar
Brak nowych postów [R45] rover 45 po lifcie 2004- po wypadku, kilka pytań
dawid257 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Lis 20, 2015 19:58
dawid257



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink