Forum Klubu ROVERki.pl :: [216] Klimatyzacja chłodzi od góry, a nogi grzeje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[216] Klimatyzacja chłodzi od góry, a nogi grzeje
Autor Wiadomość
k0l3c 



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 8



Wysłany: Nie Paź 07, 2012 11:13   [216] Klimatyzacja chłodzi od góry, a nogi grzeje
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam, niedawno ktoś mi przekręcił pokrętło od nawiewu i miałem tylko grzanie.
Wczoraj naprawiłem je i linka już chodzi (chyba) jak powinna, w każdym razie jest różnica między ciepłym, a zimnym.

Problem polega natomiast na klimatyzacji, włączam ją i nadal trochę grzeje.
Jak ustawię nawiew na nogi, albo na górę i nogi to z nawiewów idzie zimne powietrze z klimy, a na nogi grzeje jak farelka. ;/

(klima w pełni sprawna, przed przekręceniem było ok)

Jakieś sugestie? może pokrętło rusza linkę, ale ona nie domyka całkiem dopływów? jak to naprawić?
Ostatnio zmieniony przez k0l3c Czw Cze 20, 2013 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 07, 2012 11:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 14:12   

Ktoś tu nie czytał instrukcji :]
Napływ zimnego powietrza z nawiewów środkowych (tzw. "na twarz") jest wyłączany przesunięciem lewego suwaka pod pokrętłami w prawo.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
k0l3c 



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 8



Wysłany: Nie Paź 07, 2012 14:57   

Sprawdzę to jeszcze raz ale z tego co pamiętam jak go przesunę to wtedy dopiero zaczyna grzać, że ho ho.. Na kropce bodajże jak jest.

Także nie wiem czy to dokładnie to.
Ostatnio zmieniony przez k0l3c Czw Cze 20, 2013 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 15:12   

Na "kropce" (suwak w prawo) środkowe nawiewy zachowują się jak wszystkie pozostałe, czyli tak jak ustawiono na pokrętłach. Przy suwaku w lewo ze środkowych nawiewów leci zimniejsze powietrze, niezależnie co ustawiono na pokrętłach.

Jeśli cały czas leci Ci zimne powietrze ze środkowych nawiewów, zainteresowałbym się mechanizmem ww. suwaka.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
k0l3c 



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 8



Wysłany: Nie Paź 07, 2012 15:43   

Zatem mam ustawić wszystko tak jak na czerwono zaznaczyłem na obrazku i powinno wszędzie lecieć zimne powietrze z klimy tak?


Cytat:
Jeśli cały czas leci Ci zimne powietrze ze środkowych nawiewów, zainteresowałbym się mechanizmem ww. suwaka.

Leci ciepłe. Jak ustawię nawiew na same nogi lub na nogi i twarz, to wtedy leci zimne, ale w nogi grzeje.

EDIT: Właśnie testowałem.

Nawiew mam na 2 na twarz, powietrze na zimne (niebieskie), lewy przełącznik na kropce, a prawy bez różnicy ale powiedzmy, że nie na obiegu wewnętrznym.

I nadal grzeje ;/
Dzisiaj nie jest tak ciepło jak wczoraj, więc wyłączyłem klimę i z nawiewów leciało gorące powietrze więc coś pewnie z tą linką jest nie tak.

I teraz pytanie, bo pod schowkiem idzie ta linka, jak ją pociągnę lub popchnę to pokrętło się rusza, ale nic się nie zmienia. Ona powinna się też ruszać po za karoserię? bo tam jakby była przymocowana na stałe.

(i przy włączonej klimie, pod maską rurki od klimy są lodowate, więc ona działa dobrze)
Ostatnio zmieniony przez k0l3c Czw Cze 20, 2013 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 18:39   

Jeśli dasz 3-4 bieg, środkowe pokrętło na niebieski, nawiew na na twarz, lewy suwak na kropkę i włączysz klimę to powinno być naprawdę zimno :)
Jeśli nie jest - coś jest nie tak.
k0l3c napisał/a:
I teraz pytanie, bo pod schowkiem idzie ta linka, jak ją pociągnę lub popchnę to pokrętło się rusza, ale nic się nie zmienia. Ona powinna się też ruszać po za karoserię? bo tam jakby była przymocowana na stałe.

Nic nie ma poza karoserią, wrzucam widok układu z anglika
(u nas lustrzane odbicie, łącznie z pokrętłami)
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
k0l3c 



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 8



Wysłany: Nie Paź 07, 2012 19:09   

Dzięki za rysunek.

Właśnie wróciłem, rozebrałem wszystko i rada na przyszłość, można się tam dostać ściągając schowek.
Problem polegał na tym, że pancerzyki od linek się nie trzymały i dźwignia nie ciągnęła tak na prawdę za linki tylko za linkę z pancerzykiem, przez co stały praktycznie w miejscu.

Przymocowałem je tak na chwilę, bo nie można się tak łatwo dostać do śruby, która to trzyma i działa jak talala. Aż mi zimno od tej klimy :P

Wybiorę prostsze rozwiązanie i przymocuję porządnie trytkami te pancerzyki do siebie i później jak najbliżej pokrętła do czegoś stałego.
Ostatnio zmieniony przez k0l3c Czw Cze 20, 2013 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 19:31   

Możesz też przesmarować linki w pancerzach, dużo tam się nie kurzy, więc syfu nie złapie :) Polecam smary rowerowe.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R216]Wycieraczki pod nogi
cabriolecik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Lut 04, 2009 20:00
cabriolecik
Brak nowych postów [R200Si 1.4 16v 99r.] chłodzi na zimnym
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Kwi 04, 2009 14:10
marcze83
Brak nowych postów [R200] Wentylator chłodnicy nie chłodzi.
leszczu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Wto Lis 05, 2013 11:15
robsson78
Brak nowych postów [R 220SD 86KM 1998r.] - Klima nie chłodzi
zywy30 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Lip 06, 2010 18:23
plemaster
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r25] roverkovy specjalista z okolic zielonej gory? lubuskie
lucas90 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Kwi 06, 2014 15:00
Raptile



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink