Forum Klubu ROVERki.pl :: [620Ti]Problem z temperaturą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620Ti]Problem z temperaturą
Autor Wiadomość
Chudeck 



Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 102

Rover 600

  Wysłany: Pią Paź 26, 2012 12:07   [620Ti]Problem z temperaturą
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam, dzisiaj zawitałem do mojego gazownika, bo samochód szalał, na dwójce powyżej 3tyś jechał jakby ważył jakieś 10 ton, ale tu nie o tym. Gazownik stwierdził, ze reduktor po raz kolejny zamarza(mieli ten sam problem przy montażu) i że cos z układem chłodzenia jest nie tak. po komendzie 'przegazuj' nacisnąłem na pedał gazu kilka razy i zostawiłem go na luzie. Ku mojemu zdziwieniu,pierwszy raz wskazówka temperatury uniosła się powyżej środkowego poziomu,aż wjechala na czerwone pole. Po delikatnym dodaniu gazu(wciąż na luzie) temperatura sie normuje, a pozniej na powrot ma coś nie tak pod sufitem. Uprzedzajac pytania, ktore mechanik mi zadał- układ chlodzenia był nieruszany, rozrząd byl robiony 7-8 miesiecy temu z czego przez 4 samochod stał, bo torsen sie rozleciał, dywaniki, ani pod dywanikami nie ma sladów wilgoci, a w pojemniku płynu chlodzacego jest troche cisnienia, przy odkrecaniu woda(tymczasowo) chce sie wydostać na zewnątrz. Po poluzowaniu odpowietrznika jest sauna parowa, można sobie warzywka gotować. Tu pojawia się pytanie, co do stu tysięcy beczek rumu się dzieje? :) [chciałbym jeszcze z teog miejsca pozdrowić autora postu o kasowaniu błędów - żyje mi się lepiej i zdrowiej bez tego czerwonego cholerstwa z napisem SRS święcącego nieustannie podczas jazdy :mrgreen: ]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 26, 2012 12:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thorm 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 85



Wysłany: Sob Paź 27, 2012 11:51   

masz to samo co ja ta sama sytuacja spaliny uchodzą do układu chłodzenia jak pojezdzisz tak miesiąc to pokarze się olej i będzie coraz gorzej pomogła tylko wymiana uszczelki głowicy uszczelka 150 zł angielska 3 warstwy blachy potrzebny klucz i do roboty 4 godziny i masz sprawny układ chłodzenia ja miałem jeszcze problem z ustawieniem rozrządu bo znaki nie pasowały odpalił dopiero na ustawieniu in-in koła wałka serwisówka nie pomogła mi uszczelka poleciała bo pękł przewód od chłodzenia i 5 km jechałem bez chłodzenia przy 27 st ciepła w lato jezdził na tej uszczelce jeszcze 3 miesiące
 
 
Chudeck 



Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 102

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 28, 2012 00:15   

teraz sie to unormowało : / na postoju stałem jakies 10 minut z odpalonym silnikiem i nic, po przypiłowaniu troche motoru to samo, temperatura stoi. usterka widmo?
 
 
thorm 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 85



Wysłany: Nie Paź 28, 2012 09:48   

na początku tez jak nie gazowałem to było ok nawet jak trzymałem obroty ponizej 3000obr i jezdziłem przez miesiąc ale jak przegazowałe powyzej 3000 to był problem z gazem zapowietrzał sie parownik pisałem ze udało mi się tak przejezdzic 3 miesiące ale ostatni miesiąć to nawet na niskich obrotach nie dało się przejechać 20 km nie łapał czujnik temperatury silnika tez sie zapowietrzał i wskazówka do samej gury a wentylatory stały po wymianie uszczelki ciśnienie w układzie jest koło 0,5 bara nawet na rozgrzanym silniku delikatnie otwierając korek da się odkręcić

[ Dodano: Nie Paź 28, 2012 09:35 ]
śmiało mozesz sam wymienić uszczelkę klucz 15 w głowicy są krutkie śróby w tym silniku rover przewidział na 3 wymiany uszczelki głowicy dopiero wymiana śrób nie planuj to mit po za tym w tych głowicach mozesz splanować max 1mm nie więcej jak jusz musisz zeby skrzywić tą głowicę musiał byś przejechać 50 km bez wody. po za tym w tym silniku uszczeka składa się z 3 warst blachy i dlatego łatwo uwalić uszczelkę po za tym przerobiłem zasilanie wentylatorów jeden od klimy mam przez sterownik a 2 zamontowałem wyłącznik na chłodnicy od opla bo ma dłógi gwint i podłączyłem 2 wentylator niezaleznie i to jest pewniejsze nawet jak zapowietrzy się czujnik temperatury to i tak włączy wentylator chłodnicy

[ Dodano: Nie Paź 28, 2012 09:48 ]
a tak z ciekawości ile ci pali gazu w mieście bo jak ja wsojego kupiłem to palił 20/100 teraz po przeróbkach zeszłem na 11.5 w trasie 8 litrów ten silnik ma bardzo niskie czasy wtrysku nawet spada pb do 1.5 dlatego potrzebuje szubkich wtryskiwaczy jego max czas wtrysku to 12ms przy 7000 obr
 
 
Chudeck 



Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 102

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 21:32   

jak jade ECO czyli 5-ka w mieście to tak potrafie złapać 10-11 litrów. Trasa ok 9, duzej roznicy nie ma.Musze ogarnąć tą uszczelke. Także kolektora dolotowego mam nieco trafioną

[ Dodano: Sro Lis 07, 2012 21:31 ]
Dzisiaj pojawił się kolejny objaw, nie mam grzania w samochodzie. szyby mi parują jak cholera, ręce odpadają, bo zimno w całej kabinie jak w zamrażalniku. Miałeś takie same objawy tej usterki? A i jeszcze przy tym takim szarpnięciu czuje płyn chłodniczy, tzn jego zapach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [620Ti] Pojemność wtryskiwaczy Rover 620Ti
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Lis 15, 2013 21:40
greg-si
Brak nowych postów [620ti] problem w wrzuceniem biegów
antonio3 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sro Lut 15, 2012 21:00
davidlive
Brak nowych postów [Rover 620ti] - problem z przekaźnikiem TRW
dexdry Rover serii 600, Honda Accord 5 Czw Paź 20, 2016 14:19
slax
Brak nowych postów [620ti] Problem z paleniem na benzynie
jaroxx Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Gru 25, 2011 11:57
jaroxx
Brak nowych postów [R620] Problem z temperaturą.........
Delta3131 Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Sty 29, 2011 16:56
Delta3131



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink