Forum Klubu ROVERki.pl :: [620ti] problem w wrzuceniem biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620ti] problem w wrzuceniem biegów
Autor Wiadomość
antonio3 



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 105
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Maj 10, 2011 22:13   [620ti] problem w wrzuceniem biegów
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam;

Mój problem polega na tym, że w ostatni dość ciepły dzień, kiedy wymieniłem reduktor gazu udałem się po drodze do mechanika i po wizycie wracając do domu zauwazyłem, że coraz trudniej wrzucić biegi. Było to dość uciążliwe. Bieg wchodził, ale musiałem bardziej przycisnąć gałkę.
Gdy stanąłem spróbowałem wrzucić wsteczny i zazgrzytało. Drugim razem to samo. I każdy inny bieg probelm z "wciśnięciem".
Będąc u mechanika pokazywałem mu wyciek oleju. Ocenił na 1 strzał, że to "zimering" z okolic skrzyni i najprawdopodobniej leje olej ze skrzyni.
Co może być powodem takiej sytuacji? Prosze o radę zanim oddam maszyne do mechanika.

P.S. mechanika samochodowa nie jest moją silną stroną :)

Darek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 10, 2011 22:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marshall7 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 124
Skąd: Bytom/Katowice



Wysłany: Wto Maj 10, 2011 22:34   

Wsteczny "tak ma" :) Ja mam tak samo i pewnie grono osób stąd Ci potwierdzi. Może po prostu masz mało oleju a dopiero teraz jest na tyle mało że to odczuwasz.. Polecam wymianę oleju ;) i sam ocenisz po jakim czasie powtórzy sie utrudnione wrzucanie biegu czyli czy warto rozkręcać skrzynię czy po prostu np raz na rok wymienić olej....
_________________
Jestem bo mnie nie ma...
 
 
antonio3 



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 105
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 17:29   

Witam;

Coś w tym jest. Dzisiaj byłem u mechanika, bo mam wycieki. Najprawdopodobniej zimmeringi na wale i w okolicy skrzyni. Olej został dolany, wiec jakoś dojadę.
Generalnie powiedział, że przy okazji naprawy wycieków warto wymienić sprzęgło przy jednej robocie i rozrząd. Czy faktycznie jest taka potrzeba, to sie okaże dopiero gdy wyciagnie "bebechy". Stwierdził, że ze sprzęgłem czy rozrządem jeszcze pojeżdżę, ale jak juz jest robota, to zrobić co trzeba.

Przy okazji zaczynam wertować forum jakie sprzęgło i jaki rozrząd i co do tego wszystkiego jeszcze. Chciałbym tym sprzętem trochę pojeździć, więc nastawiłem sie na naprawę.

Muszę skompletować sobie części i umawiam się na robotę.
Może możesz coś polecić? Chcę kupić dobre i pewne.

Darek
 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 17:59   

Ja mysle że przy takich objawach powodem może być pompka sprzęgła lub wysprzeglik. czy jak wciskasz pedał sprzegła to rusza się dźwignia od sprzęgła?
 
 
klonek 



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: zamość



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 20:02   [620ti] problem w wrzuceniem biegów

Może to też być złamana linka od biegów u mnie tak było na początku ciężko biegi wchodziły z czasem gałka zmiany biegów była coraz bardziej miekka i coraz trudnuiej biegi wchodziły.W moim mieście wymiana plus linka 150 zł.
 
 
kwiatekt11 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 169
Skąd: Jarosław



Wysłany: Czw Maj 12, 2011 16:40   Re: [620ti] problem w wrzuceniem biegów

klonek napisał/a:
Może to też być złamana linka od biegów u mnie tak było na początku ciężko biegi wchodziły z czasem gałka zmiany biegów była coraz bardziej miekka i coraz trudnuiej biegi wchodziły.W moim mieście wymiana plus linka 150 zł.
w tym aucie nie ma linki jest tylko pręt.
 
 
 
klonek 



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: zamość



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 14:22   nie wiem jak w tym modelu ale u mnie fakt był pręt ale było

też plastikowe łączenie które to się zagieło nie złamało całkiem tylko zagieło co w znacznym stopniu utrudniało zmianę biegów.Pręt ten przy próbie wrzucenia biegu zaginał sie i biegi nie chciały wskakiwać.
 
 
EE9 



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 19
Skąd: 034



Wysłany: Wto Lut 14, 2012 21:15   

Witam wszystkich... szukałem i znalazłem temat żeby nie zkładać nowego ,a więc u mnie sytuacja identyczna jedynka cieżko wchodzi dwojka też czasami wsteczny ,to normalka ogólnie czasami jak mam jałowy chce wrzucic jakikolwiek bieg trzeba użyć siły,ostatnio nawet wysprzęglam przed wrzuceniem biegu i tak jakby wchodzi lżej gdyż nie chce na siłe wrzucać biegów bo skrzynia powinna chodzić lekko, mam wrażenie że zaczeło sie to dziać gdy pojawiły sie duże mrozy czy jest ktoś w stanie pomóc co może być nie tak? być może spotkał sie z taka sytuacja czekam na info pozdr

Ps; czasami biegi wchodzą lekko
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lut 14, 2012 21:23   

PG1 tak po prostu czasem ma trzeba "głębiej" wcisnąć sprzęgło...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
woziak 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 55
Skąd: Bartoszyce



Wysłany: Wto Lut 14, 2012 22:57   

Może wystarczy tylko wyregulować pedał sprzęgła, u mnie biegi wchodziły na siłę a wsteczny zgrzytał za każdym razem, po regulacji dwoma palcami biegi można wrzucać :mrgreen:
Regulowałem wg. tego opisu
http://www.samnaprawiam.c...nda-accord.html
_________________
Im szybciej przejedziesz na czerwonym świetle, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś cię stuknie z boku :)
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 12:27   

układ hydrauliczny nie ma regulacji, wyregulowac można jedynie wysokość brania sprzęgła.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 15, 2012 13:19   

Balas87 napisał/a:
układ hydrauliczny nie ma regulacji, wyregulowac można jedynie wysokość brania sprzęgła.


dokładnie... tak jak pisałem tak po prostu musi być czasem łapie idealnie a czasem nie :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
woziak 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 55
Skąd: Bartoszyce



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 14:18   

Balas87 napisał/a:
układ hydrauliczny nie ma regulacji, wyregulowac można jedynie wysokość brania sprzęgła.


Popychacz pompki sprzęgła jest elementem układu hydraulicznego i posiada regulację, czyli jest możliwa regulacja układu hydraulicznego sprzęgła?
_________________
Im szybciej przejedziesz na czerwonym świetle, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś cię stuknie z boku :)
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 16:30   

Popychacz wkręcasz bądź nie w pedał sprzęgła i tym sposobem regulujesz tylko wysokośś sprzęgła, masz też śrubę wyżej którą minimalizujesz luz na pedale.

Układ hydrauliczny nie ma regulacji, że np nie bierze mi sprzęgło to podciągnę na pedale i już jest wszystko ok. Popychacz jest po to że wraz ze zużyciem sprzęgła będzie ono brało wyżej więc ustawiasz pedał sprzęgła popychaczem żeby ci brało niżej ( zauważ że ogólnie skrocisz cały skok sprzęgła miejsce jałowe pedału sprzęgła będzie znacznie niżej) i cała filozofia.
 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



  Wysłany: Sro Lut 15, 2012 21:00   

Polecam sprawdzić drążki biegów lewaki czy jak tam zwał, jeśli nie było nic z tym robione od nowości to na 100% masz rozwalony krzyżak na tym drążku
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620 SDI] Problem z wrzuceniem pierwszego biegu.
R.K Rover serii 600, Honda Accord 9 Sro Kwi 27, 2011 19:23
tomason
Brak nowych postów [620Ti] Nowa skrzynia biegów
BorysOpole Rover serii 600, Honda Accord 0 Wto Mar 29, 2011 22:51
BorysOpole
Brak nowych postów [620Ti] Pojemność wtryskiwaczy Rover 620Ti
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Lis 15, 2013 21:40
greg-si
Brak nowych postów [620Ti]Problem z temperaturą
Chudeck Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Lis 07, 2012 21:32
Chudeck
Brak nowych postów [620ti] Problem z paleniem na benzynie
jaroxx Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Gru 25, 2011 11:57
jaroxx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink