Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75]Nie mozna otworzyć/zamknąć tylnej klapy sedan
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 75]Nie mozna otworzyć/zamknąć tylnej klapy sedan
Autor Wiadomość
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 20:16   [R 75]Nie mozna otworzyć/zamknąć tylnej klapy sedan
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2005

Witam Serdecznie! Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem rover'ka 75 w poliftingowej wersji z 2005r. Auto jest w bardzo ładnym stanie wizualnym, technicznie też nie jest źle, jedynie na wiosnę sprzęgło zmienie bo docisk chyba już swoje wypracował. Tzn autko już od dolnej pozycji pedału już bierze, to chyba docisk.

Ale przechodzac do mojego głównego problemu...
W autku zamek bagażnika otwiera się elektrycznie(nie wiem jak jest w starszych wersjach). Jak wcisnę przycisk do otwierania to słychać jak kilka razy otwiera zamek, ale mało kiedy sie on naprawdę otworzy. A jeśli już się otworzy to nie zawsze chce się później zamknąć i trzeba jeszcze raz guzik wcisnąć.

Z godzinę temu popryskałem do środka zamka WD40. Otwierałem z pilota zamek i zamykałem bagażnik kilkukrotnie i było chwię ok, ale za kilka minut znów to samo. Wtedy jak otwierał się ładnie po popryskaniu WD40 to jak wciaskałem przycisk na pilocie to tylko było słychać jak raz otwiera zamek, a później już znów było słychać jak kilka razy otwiera.

Nie wiem czy zrozumieliście mój bełkot, ale jestem wykonczony od nauki.
Mam 20 Lat i jestem studentem, autka kupuję za swoje ciężko zarobione pieniądze. Co mogę to chcę naprawić sam, czego nie mogę to wymieniam. Przyznam że spłukałem się z kilkunastu ładnych tysięcy i chciałbym naprawić ten zamek, bez wymiany go na nowy. Pewnie koszt nowego byłby spory. Co prawda mi to nie przeszkadza, ale nie lubie jak moi rówieśnicy jeździć autami co nic nie działa, z resztą dla tego kupuję autka luksusowe jak za te pieniądze :)

A tak przy okazji i nie dla mnie ;) . Czy w roverku z 2004 ale też po lifcie już, można przestawić lampy , to znaczy czy jest ta dzwigienka? Auto jest bez ksenonów
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 04, 2012 20:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 20:42   

klapę trzeba wyregulować na odbojach po boku i będzie działać, co do sprzęgła sprawdź poziom płynu w zbiorniczku pompki nad pedałem bo pewnie za mało i dlatego sprzęgło nie chodzi jak trzeba, jak nie pomoże to wysprzęglik do wymiany prawdopodobnie i myślę ze do wiosny nie doczekasz
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 20:49   

To ten zbiorniczek pod pod szybiem czy jak to sie nazywa? Jest tam siteczko i po wyjeciu go widziałem płyn, lecz nie wiem czy był do odpowiedniego poziomu. Był tam taki plastin na środku i go nie zakrywał płyn. Rozumiem ze ten czarny zbiorniczek jest od wspomagania :)
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 21:42   

Adsik, czytaj ze zrozumieniem to co piszesknerko, .
Zbiorniczek na podszybiu to zbiorniczek płynu hamulcowego pompki hamulcowej.

[ Dodano: Wto Gru 04, 2012 21:42 ]
nad pedałem sprzęgła jest zbiorniczek płynu układu wysprzęglania (też hamulcowy DOT4)
_________________
rom
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Wto Gru 04, 2012 21:53   

Okej, dzięki bardzo. Jestem zakręcony dziś. Czyli to w środku auta :)
_________________
:)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 05, 2012 07:03   

Adsik, problem z zamkiem masz tylko przy ujemnym temperaturach ?
 
 
Sintram 




Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Skąd: Garwolin

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 05, 2012 19:36   

Miałem podobny problem z zamkiem .Po któryms razie już się nie otworzył i sporo kombinacji miałem żeby go wyjąć wchodząc do bagażnika przez rozłożoną kanapę :) . Wymieniłem na uzywany ze szrotu, działa bez problemu . Koszt 30 zł
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Sro Gru 05, 2012 20:41   

haszczyc, mam go od 3 dni i teraz są temperatury jakie są. Wyregulowałem go trochę na tych odbojach, i jest prawie idealnie. Ale jeszcze chyba musze lepiej wyregulować.

Mam jeszcze pytanko odnośnie pojemnika z płynem sprzęgła. Czy tam można się dostać jedynie od dołu, czyli od strony pedałów? Czy jest jeszcze jakieś inne dojście, bo jakoś ciężko to widze.

I jest jeszcze problem z tylnymi dzwiami prawymi, nie otwierają się z centralnego, ani nie zamykają jak je otworzę ręcznie. Nie wiem gdzie rozpocząć poszukiwania? Ale pierw zacznę od przeszukania forum :) . Lecz jeśli ktos będzie tu zaglądał i miał chwilkę to proszę o pomoc, bo na obecną chwilę nie dam rady forum przeszukać.
_________________
:)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 05, 2012 20:47   

Adsik, po części to wina temperatury ja tak mam w zimie w lecie jest ok, by dostać się do zbiorniczka musisz odkręcić plastik pod kierownicą i najlepiej też wymontować moduł świateł wtedy dostęp jest idealny, co do drzwi to do wymiany masz zamek bo padły silniczki
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 20:05   

Potrzeba mi jeszcze pomocy jak zdemontować lampy przednie w 75 po lifcie? Mam strasznie zasyfione lampy w środku i w dodatku jeszcze muszę je oddać do polerki. Szukałem na internecie ale nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu. Czy jest je łatwo zdemontować czy dużo zabawy przy tym?
_________________
:)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 06, 2012 20:28   

Adsik, demontujesz zderzak odkręcasz reflektor i wyciągasz :) problem pojawia się przy demontażu klosza :)
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Czw Gru 06, 2012 20:48   

Dla czego przy demontażu klosza pojawia się problem? Chodzi o to że jest sklejony?
Kurde miałem nadzieje że bez demontażu zderzaka się obejdzie.
_________________
:)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 06, 2012 20:50   

trzeba zdemontować zderzak inaczej lampa nie wyjdzie:) bo na dole też trzeba ją odkręcić :) tak klosz jest klejony :) ja już chciałem też klosz zdemontować ale odpuściłem sobie gdyż bałem się że potem źle go spasuje i będzie non stop zaparowany :)
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Sob Gru 08, 2012 12:17   

No ja niestety muszę zaryzykować. Żebyś kolego zobaczył jak wylgąda lampa w środku to też byś ryzykował. Jest tam pełno piasku i błota no ale cóż. Domyślam się ze z powodu iż kupiłem autko bez długiej żarówki, i tej gumowej zaślepki, dla tego pewnie nawaliło tam błota. A zaślepka leżała w bagażniku...

Takie lampy wyglądają okropnie, szpecą autko. No i słabo świecą, bo klosze swoja drogą są jeszcze zmatowione.

[ Dodano: Sob Gru 08, 2012 12:17 ]
Zebrałem się wczoraj i wypolerowałem lampy. Wygląda o wiele lepiej, choć jeszcze na wiosnę poprawię. W jednej z lamp było tyle piasku że napełnił bym nim ponad jedno pudełko od zapałek i dla tego się tochę w środku porysowała.
_________________
:)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 09, 2012 18:23   

Adsik, zdjęcia masz jeśli tak to wrzuć na forum efekt polerki :) bo jestem ciekaw
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Sob Gru 15, 2012 20:23   

Więc jak obiecałem, są nowe zdjęcia:

Pierwsze zdjęcie przedstawia lampę od 75 po zmatowieniu, ale nim zacząłem prace była w niewiele lepszym stanie, słabo świeciła. Niestety tylko jedno zdjęcie zrobiłem podczas prac.



Drugie zdjęcie przedstawia wypolerowaną już lampę. Zdjęcie robione dziś, a polerka tydzien temu. Co prawda wcześniej jest przedstawiona lampa prawa, ale obie były polerowane, bo były tak samo zniszczone. Lampy były rozklejane i czyszczone od środka.



Trzecie zdjęcie przedstawia lampę od A6 znajomego, przed rozpoczęciem prac. Mam więcej zdjeć z tej pracy, jeśli ktoś chce to podeślę



Czwarte zdjęcie przedstawia już prawie gotową lampę. Jeszcze po świętach zostaną rozklejone i wyczyszczone od środka, bo są bardzo brudne, lecz na zdjęciu tego aż tak nie widać. Zdjęcia robione w garażu przy złym świetle.




Do moich lamp się bardziej przykładałem, bo miałem je zdjęte i polerowałem w ciepłym domu. Niestety lampy od A6 robiłem w zimnym garażu. Zdjęcia nie wyszły ładnie, ale na prawdę super wyglądają w rzeczywistości.
_________________
:)
Ostatnio zmieniony przez Adsik Sob Gru 15, 2012 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 15, 2012 20:28   

Adsik, zdj nie działaja
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Sob Gru 15, 2012 21:04   

Działają teraz?
_________________
:)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 15, 2012 21:16   

tak działają
ps. ale mi się twój R podoba !! :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Adsik 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 244



Wysłany: Sob Gru 15, 2012 21:19   

Fajnie że działają :)
rafalmis1, z czym tak Ci się podoba :grin: :?:
_________________
:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nie można otworzyć auta
Lesnik985 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Sie 09, 2018 18:10
BetJar
Brak nowych postów [R75] Otwieranie tylnej klapy
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Gru 29, 2008 18:01
Rowan
Brak nowych postów [MG ZT] wymiary tylnej klapy
daniello Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lis 02, 2014 10:30
daniello
Brak nowych postów [R75] Wymiana blendy tylnej klapy
szpynior Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Paź 14, 2012 13:06
chdn
Brak nowych postów [R75] Teleskopy klapy tylnej i przedniej
bys Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lis 23, 2010 12:15
jfkrzyf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink