Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416si] gaśnięcie na LPG
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416si] gaśnięcie na LPG
Autor Wiadomość
kuleer 



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Gru 07, 2012 20:51   [R416si] gaśnięcie na LPG
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1995

Witam wszystkich. Od tygodnia jestem posiadaczem Rovera 416 si benzyna/lpg 1.6 1995r.
cały tydzień śmigałem sobie nim po mieście. Każdego dnia zdażało się tak, że raz dziennie kiedy przychamowałem auto zgasło. Po ponownym odpaleniu mogłem jeździć do woli i wszystko było ok. Dziś zaczęło dziać się coś dziwnego. Stojąc w korku, po delikatnym ruszeniu, przejechaniu 2 metrów i zatrzymaniu się (jak to w korku bywa) w aucie na ułamek sekundy spadały obroty do tego stopnia, że prawie gasnął i momentalnie wracał do normalności. I tak za każdym razem kiedy ruszyłem i zwolniłem. Po 20 minutach takiej jazdy auto zaczęło całkowicie gasnąć za każdym razem kiedy tylko zdjąłem nogę z gazu. Kiedy po dłuższym postoju auta odpale wszystko jest ok, ale gdy samochód się rozgrzeje to znów zaczyna gasnąć za każdym razem kiedy tylko zwolnię. Na benzynie wszystko jest ok więc domyślam się, że to coś z instalacją gazową. Czy to może być kwestia filtra gazu czy to objaw czegoś poważniejszego? Zakupiłem to auto głównie ze względu na LPG a póki co nie nadaje się ono do jazdy na gazie. Proszę o jakieś porady
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 07, 2012 20:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 22:08   

Jedź do gaziarzy i niech to sprawdzą. Kupiłeś niedawno samochód i nie wiesz pewnie w jakim stanie jest instalacja. Przegląd w takiej sytuacji jest wskazany.
 
 
 
kuleer 



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Gru 07, 2012 22:19   

miałem nadzieję, że ktoś mi powie, że to błachostka :) , ale masz rację. Lepiej zostawić to specjalistom.

Dzwoniłem do firmy "Domański" Serwisant powiedział, że muszę najpierw znać nazwę firmy komputera instalacji gazowej gdyż nie mają programów do wszystkich producentów instalacji. Niestety nie potrafił też powiedzieć gdzie taki komputer w moim aucie może się znajdować. Oczywiście stwierdził, że mogę przyjechać, ale wtedy płacę za usługę bez względu na to czy będą potrafili obsłużyć moją instalację czy nie. ?Ja wiem tylko tyle, że instalacja jest firmy Tomasetto. Czy ktoś potrafi powiedzieć lub ma może fotke takiego komputera? ?Gdzie on się znajduje?
 
 
diegoD 



Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 7



Wysłany: Pią Gru 14, 2012 05:41   

U mnie były podobne objawy... autko gasło przy dojeżdżaniu do świateł... obroty szalały... Okazało się, że parownik jest do wymiany (mam BRC starego typu - nie są podatne na regenerację) no i silnik krokowy. Jeśli to reduktor to możliwe, że jeszcze wtryski będą do wymiany...
Tak czy inaczej wizyta na dobrej stacji diagnostycznej gazu na początek :)
 
 
kuleer 



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:39   

o kurcze, czuję, że czeka mnie spory wydatek. Znalazłem komputerek instalacji. Jest firmy Zenit. Okazało się, że "Domański" nie obsługuje tego. Właśnie szukam jakiś dobrych gazowników. Jak się dowiem co jest nie tak to dam znać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416Si] Problem z odpaleniem silnika R416Si..
egon23 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 25 Pią Lis 04, 2011 00:30
egon23
Brak nowych postów [R45] Gaśnięcie podczas jazdy na LPG
radekg32 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Czw Paź 25, 2012 10:46
sobrus
Brak nowych postów [414i] Drgania, wahania obrotów, gaśnięcie
Ari Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Mar 13, 2014 18:15
Ari
Brak nowych postów [r400 1.4 16v 99'] dziwne odgłosy i gaśnięcie silnika
mattipoz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Cze 23, 2011 11:20
baksik28
Brak nowych postów [ROVER 416 1.6 SI 95r.] Problem z pracą silnika (Gaśnięcie)
ZaronyS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Kwi 28, 2022 19:04
ZaronyS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink