Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zamiennik czujnika wałka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zamiennik czujnika wałka
Autor Wiadomość
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 20, 2014 09:36   [R75] Zamiennik czujnika wałka
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam,

Czy ktoś może mi potwierdzić, że zamiennik od BMW 13627794646 ( http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65908 ) będzie poprawnie działał w R75 ? Te zamienniki są dostępne poniżej 400pln, a Landroverowskie po o ok 240pln drożej.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sie 06, 2013 17:05 ]
Dzwoniłem dziś do hurtowni, mają zamiennik tego czujnika od BMW "marki" Febi Bilstein w cenie ok 255pln ?! Jest to element do silnika M47 204 D1. Cena rewelacyjna ale zapewne nie będzie chciał działać z kompem R75 ?

[ Dodano: Wto Sie 06, 2013 23:07 ]
A może cena zamiennika od BMW nie jest wcale przesadzona "w dół" skoro ... http://www.tomateam.pl/sk..._dzial=-&c=1675 .. jest za 264pln

[ Dodano: Pon Sie 12, 2013 17:01 ]
Sam napisałem tego posta i sam sobie na niego odpowiem, a co, nie będę ukrywał informacji i podzielę się z innymi :)

Otóż z braku odpowiedzi, postanowiłem zaryzykować i zakupić zamiennik, od ręki we Wrocku w sobotę miałem do wyboru: salon BMW - czujnik za 430pln lub inter cars czujnik za 230, a że chciałem przyżydzić, to wybrałem inter cars, drugim powodem było to że tam zgodzili się mi czujnik wydać na sprawdzenie czy będzie pasował. Przyjechałem na mocno rozgrzanym silniku, włożyłem czujnik auto odpaliło od strzału, tak się podnieciłem że poleciałem zapłacić. Wracam robię kilka testów i lipa auto nie za każdym razem pali, jest co prawda nieco lepiej niż na uwalonym oryginale bo czasami zarzęzi i po 2-3 sek kręcenia załapie ale mimo to na gorącym także i zamiennik sprawia problemy. Pojechałem do BMW podpytać, pokazałem im co kupiłem, powiedziano mi że ich zamiennik wygląda identycznie ale nie ma opcji że go kupię i zwrócę gdy na gorącym będą problemy z zapłonem, na elektronikę nie przyjmują zwrotów.

Zatem reasumując możliwe że zamiennik BMW jest lepszy, nie dane było mi tego sprawdzić, to co kupiłem to nawet nie jest Febi Bilstein tylko jakaś inna "niemiecka" marka zamiennikowa, od ręki Febiego nie było.

Ku przestrodze, jeśli ktoś będzie szukał zamiennika to radzę próbować droższych produktów lub szukać szczęścia w używkach których do CDT jest bardzo mało ...

[ Dodano: Sro Sie 20, 2014 09:36 ]
Dalsza część mojej przygody z czujnikiem była taka że kupiłem używkę, która podziałała ok 10-11 miesięcy i zaczęły się podobne problemy. Oryginał obecnie na allegro kosztuje 740pln, znalazłem najtańszy zamiennik BMW za 420pln.

http://sklep.auto-voll.pl...27794646-4.html

Czy ktoś z Was już z takowego korzysta ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 20, 2014 09:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Instalacja czujnika położenia wałka rozrządu
TomStedd Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Gru 28, 2015 10:53
sknerko
Brak nowych postów [R75] Płytka sterująca webasto - zamiennik czujnika
edward25 Rover serii 75, MG ZT 22 Sro Sty 12, 2011 15:06
VMatas
Brak nowych postów [R75] Brak odzewu po wymianie czujnika wałka rozrządu
skorsky Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Lut 05, 2011 14:05
skorsky
Brak nowych postów [R75] Czujnik położenia wałka?
krzycho124 Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Kwi 29, 2009 23:06
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Ile zaślepek wałka rozrządu?
Gość Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Sty 15, 2009 02:50
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink