Forum Klubu ROVERki.pl :: Artykuły, historia, przeżycia - związane z marką Rover.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuły, historia, przeżycia - związane z marką Rover.
Autor Wiadomość
Fancy 




Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 69
Skąd: Marysin



  Wysłany: Pon Lut 25, 2013 16:52   Artykuły, historia, przeżycia - związane z marką Rover.

Przygotowuję prezentację o marce Rover ( będzie po angielsku, ale to bez znaczenia ) i prosiłbym o wszystko, co macie związanego z jej historią, teraźniejszością, etc.. ;) Własne historie, jakieś ciekawostki aby wzbogacić treść i zainteresować odbiorców. Interesuje mnie naprawdę wszystko, co da się przeczytać i przerobić.

Jestem nowy nie tylko na forum, ale i w ogóle na drodze nie mówiąc już o Roverze moim, który to jest baardzo wymagający ( widać w temacie z problemamy techniczymi ). Może ktoś zna jakieś mity i się z nimi rozprawił? Czekam na jakiekolwiek odpowiedzi. W sumie temat mógłby się trochę rozwinąć, nikt by się nie pogniewał. :grin:
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=861748#861748
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 25, 2013 16:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 16:59   

Zajrzyj na stronę klubową. Tam znajdziesz kilka cennych informacji.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
draax 



Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 10



Wysłany: Pon Lut 25, 2013 18:47   

Kilka "przeżyć" osobistych niżej podpisanego znajdziesz na www.dzochar.tumblr.com :D
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 26, 2013 09:48   

Podstawowy mit z którym ogólnei forum się morduje jest taki, że rover to dziwne auto i śrubkli sie kręcą nei w tą stronę ... okazuje się, że auto jest normalne ( łądniejsze niż inne co prawda, ale to kwestia gustu ;) ale pozatym normalne :)

A co do osobistych przygód z R to jedna z moich historii można przeczytać tutaj:

http://forum.roverki.eu/v...p=419763#419763

A druga z cyklu "roverek zawsze wraca o własnych siłach do domu" była taka, że na wypadzie na roverkowe narty napinacz paska wieloklinowego sie rozsypał, ale w tak ciekawy sposób, że pasek dalej działał. W takim stanie wróciłem autem do domu (ponad 300km jazdy) ... Po powrocie następnego dnia rano w drodze do pracy całośc wytrzymała 1km jazdy i pasek spadł a napinacz zbierałem z ulicy ;)

No i najważniejsza sprawa ... dzięki roverkowi poznałem mnóstwo fajnych ludzi na forum i poszwędałem się po wielu ciekawych miejscach w Polsce :)

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 09:48 ]
PS. nie wiedziałem, że w kanciaku kabrio była opcja składania dachu elektrohydraulicznie :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 10:37   

http://www.youtube.com/watch?v=sihMgQQWLGE moja historia do 2004, bo potem troche za duzo kisegowosci, a za malo pasji :)


a reszta opowiedziana na filmach i zdjeciach ze zlotow i spotow :D Wlasnie zajrzalem do filmu z zyczeniami swiatecznymi :D Chyba czas jakas nowa produkcje zrealizowac :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 10:50   

maniaq, z Tobą w roli głównej najbardziej lubie Szumirad ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 13:44   

Szumiradu za wiele nie mialem, bo przyjezdzalem pozno, ale na pewno zostal zapamietany :D

Powrot 300km i spalanie 0 l :D Tego nawet Markzo nie pobije ;)

Choc ja milej wspominam Bieszczady - pojezdzawki, krecenie filmow, impreza, spacer prezesa, powrot w kolumnie i mandat za podwojna z kamera na aucie - jedyny zaplacony dobrowolnie na poczcie, bo zrzutkowy roverkowy :D esh... wesolo bylo :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 13:54   

ano, wesoło wszędzie ;)
a ja ten filmik z Szumiradu tak pamiętam, bo muzyczkę z filmu mam ustawioną jako budzik poranny i czasem nawet orson wrzeszczy o poranku..."wylacz tego maniaka" ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 14:13   

Milo mi, ze cie budze kazdego ranka :D Nie dziwie sie irytacji Orsona, ze mu maniak po domu muzyke puszcza ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 14:51   

i to co rano budząc go ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Fancy 




Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 69
Skąd: Marysin



Wysłany: Wto Lut 26, 2013 18:06   

Dzięki, zabieram się za obróbkę tego. :D

Sam miałem przygodę z tym nieszczęsnym IMMO. Było na forum pisanie,jak to było. I kluczyki robione, i czyszczone - aż elektrycy zaśpiewali 400 złotych! A pomogło odpięcie akumulatora.. Jak dla mnie to był szok. Spotkałem się z ludźmi, którzy właśnie psioczą na markę Rover, ale to krzywdzące jest.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=861748#861748
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 09:27   

Jak to sie mowi najwiecej maja do powiedzenia ci, ktorzy tych aut nigdy nie posiadali.

Niestety obserwuje, ze i u nas na forum ci z IDT psiocza na HGF, choc benzyny nigdy nie mieli. A ci od benzyny mowia o padajacych wtyrskach, pompach... choc tylko gdzies kiedys cos slyszeli :D Niestety na forum zawsze to co czyta sie, trzeba dzielic przez pol. Chyba ze pisze osoba, ktora ma wiedze i mozna do niej miec zaufanie, ale nowa osoba nie odrozni, bo nie zna jeszcze "kto jest kto"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 10:55   

maniaq napisał/a:
ze i u nas na forum ci z IDT psiocza na HGF, choc benzyny nigdy nie mieli.
mam w rodzinie, obecnie po HGF, szit straszny ta k+seria jesli chodzi o awaryjnosc wg wujka a od wielu lat go uzywają teraz po hgf-ie miał w koncu pod motek iść ;-)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 11:43   

A ja znam uzytkownikow, ktorzy chwala, bo HGF to koszt 800 pln powiedzmy raz na 60-100 tysiecy km. Porownac to nalezy do kosztow napraw innych aut i wyjdzie, ze nie jest zle. Problemem jest tez to, ze nasi mechanicy nie wiedza jak te auta naprawiac, albo z oszczednosci np nie wymienia srub, i hgf na pewno pojawi sie znowu.

czy serwis 800 pln - licze na okraglo- to az tak duzo na 60-100 k km ? IMHO nie :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 11:45   

maniaq, realnie HGF z planowaniem to min koło 1000 ;-) mi w volvo żadna uszczelka nie padła, w subaru też, a k-serię z reguły kupujesz juz min po jednym hgf-ie :)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 11:49   

ale jakie koszty serwisu volvo i subaru :D Nie porownujmy tak aut, bo ja moge zapytac ile kosztuje skrzynia do S :D

Wiadomo, ze HGF jest bolaczka K serii, ale nie ma co demonizowac. Tak samo niektorzy pisza ze padaja pompy i wtryski w dieslu - mialem dwa ZR-y i w zadnym pompy ani wtryskow nie robilem :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 12:06   

to ja moge napisac ze w 45 padaja tarcze sprzegla, w obydwu sie zmowily i na zawolanie padly jedna po drugiej
;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 12:08   

A ja napisze, ze w R600 korodują przewody hamulcowe.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 12:18   

maniaq napisał/a:
Nie porownujmy tak aut, bo ja moge zapytac ile kosztuje skrzynia do S
do tego co miałem, 360 złociszy :)
http://moto.allegro.pl/si...2995212510.html
maniaq napisał/a:
. Tak samo niektorzy pisza ze padaja pompy i wtryski w dieslu - mialem dwa ZR-y i w zadnym pompy ani wtryskow nie robilem

pompy padają, temat przerobiłem nie tylko ja ale pompa i tak padnie raz góra na 150-200kkm a nie co 80kkm jak uszczelka :)
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 12:22   

Jesli wezmiemy bezwzgledny koszt naprawy uszczelki to 1K zl to nie jest jakas kosmiczna kwota jesli natomiast uwzglednimu, ze wartosc R 200 czy 400 z k-seria to w srednio porywach 5K zl to juz dla kogos kto kupil sobie 200 za 4K zl do bujania sie po miescie wydanie 25% wartosci auta na naprawe nie jest ani tani ani przyjemne. Juz nie wspomne o tym, ze czesto zdazaja sie przypadki, ze nowa uszczelka nie wytrzymala nawet 50K km, a co dopiero 100k. Dadatkowo wymiana uszczelki to nie to samo co zmiana oleju i zwykly Pan Zenek z warsztatu obok moze to zrobic tak, ze padnie za kilka miesiecy znowu co z reszta juz na tym forum sie zdarzalo. To samo tyczy sie np. 75 sa ludzie ktorrzy kupili i sa zadowoleni, a sa tacy co kupili i zaczelo sie never ending story z naprawami. Ostatnio co raz wiecej widac takich osob ktore pokusily sie o tania "limuzyne", a koszty napraw ich pograzyly bo ludzie zapominaja, ze oprocz tego, ze te auta sa co raz tansze to sa co raz starsze i beda sie co raz czesciej psuly, a ich naprawy beda bardzo drogie w stosunku do ceny zakupu.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Wszystkie] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Offtopic 0 Nie Kwi 10, 2011 22:56
kasjopea
Brak nowych postów Pożegnanie z marką Rover
rafal506 Offtopic 7 Wto Mar 20, 2012 11:17
Rom
Brak nowych postów Rozstanie z marką Rover po ponad dekadzie.
Pawkaz Offtopic 2 Sro Cze 12, 2019 21:52
siemion_
Brak nowych postów Artykuły o R200??
strala1 Offtopic 3 Czw Sty 08, 2009 19:46
Brt
Brak nowych postów alkohol i dyskusje zwiazane z wszystkim co ma %
Valander_wwa Offtopic 17 Pią Kwi 13, 2007 10:03
ezy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink