Forum Klubu ROVERki.pl :: [214Si] Nie grzeje ciepłym powietrzem w środku / aparat zapl
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214Si] Nie grzeje ciepłym powietrzem w środku / aparat zapl
Autor Wiadomość
smalternative 



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 43



Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:38   [214Si] Nie grzeje ciepłym powietrzem w środku / aparat zapl
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich
Mam pytanie, chciałbym w niedługim czasie sprzedać rovera, ponieważ wyjeżdzam za granice, jednak chce zrobić w nim kilka rzeczy które go dopadły, mianowicie w roverze nie wieje ciepłym powietrzem w środku.
Brakuje także płynu chłodniczego, który dolewam co okolo 2-3 tygodnie, by był normalny poziom. Dziwna sprawa, ponieważ auto nie dymi jakoś specjalnie (dymi jak każde z 97...) ma jeszcze gaz więc ciężko mi powiedzieć, pewnie bierze trochę oleju więc ciężko powiedzieć z tym dymieniem, jednak ani w zbiorniczku płynu ani pod korkiem oleju nie ma majonezu ani żadnej kawy, w komorze silnika też nie widać na oko żadnych wycieków. Jedynie węże od zbiorniczka wspomagania są jakby tłuste i obsmarowane, ale nie wiadomo czym, bo stan płynu wspomagania się nie zmienia.
Byłem w serwisie i zaproponowali mi test na uszczelke pod głowicą za 50 zł, ciężko mi wydać taką kase na coś co może okazać się bzdurą, skoro nie widać objawów jej wady...
Ostatnio jak zrobiło się ciepło, zauważyłem, że w samochodzie jest trochę cieplejsze powietrze, ale jeszcze nie takie jak powinno, gdy jest zimno to juz jest tragedia. Nie zauwazylem niczego mokrego w srodku pod deska rozdzielcza, chociaz gdy jest zimno w srodku szyby marzną jak głupie (u was też?)

Mam zakupiony termostat, jednak samemu nie mam możliwości jego wymiany a mechanicy nie chcą się tego podjąć bo twierdzą że dostęp jest ciężki i nie mają czasu. Chociaż nie wiem czy to jego wina, może to z okolic rozrządu ? Z poziomu kanału widać "mokre" okolice alternatora chociaż nigdzie nie mogę zlokalizować wycieku :(

AAA i jeszcze jedno, czy wiecie może dlaczego występują jakieś przebicia na kablach ? Ostatnio jak odkrecałem korek od oleju niechący dotknąłem kopułki albo kabla i jak mnie pieprzło to z Margaret Thatcher się przywitałem, falują trochę obroty i czasami zgaśnie przy redukcji biegów i panowie od gazu mówili, że może jakieś lewe powietrze zasysa albo układ zapłonowy czy przepustnica do wyczyszczenia, wiecie cos o tym może ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez smalternative Wto Kwi 09, 2013 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:51   

Czy w czasie jazdy silnik jest niedogrzany ?
Jaką masz temperaturę na wskaźniku tzn. gdzie mniej więcej jest wskazówka ?
Możesz wrzucić filmik z wskazaniami temperatury.
Wymiana termostatu nie jest trudna choć jest trochę zabawy. Jak chcesz to mogę Ci udostępnić instrukcję wymiany.
A może po prostu nagrzewnica jest zapowietrzona lub jest za mało płynu ?

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2013 22:51 ]
smalternative napisał/a:
czy wiecie może dlaczego występują jakieś przebicia na kablach ?

Dla tego że kable do wymiany :wink:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
smalternative 



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 43



Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:58   

Dziękuję za odpowiedź, płynu dolewam na bieżąco i zwykle po tym cieplej się nie robi, temperatura po chwili jazdy wskazuję ciut mniej niż połowa skali.
Raz była sytuacja gdzie podczas stania w korku się unosiła, ale dolałem płynu i już jest spokój jak pilnuje dolewania co 2-3 tygodnie.
Do nagrzewnicy nie ma jak się dostać, jest w tej grodzi a ja nie jestem aż takim mechanikiem by działać samodzielnie, z tym termostatem to nie mogłem dostać się do jednej śruby, nie było jak jej odkręcić, robiłem wg. poradnika na forum, ale jeśli masz coś jeszcze to chętnie spojrzę : - )
 
 
Danio2020 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 62
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 23:02   

Tez mam Roverka z 97r. Mysle ze powinieneś odpowietrzyć układ zeby leciało cieplejsze powietrze z nawiewow, gdy miałem wyciek po dolaniu płynu nie wiało od razu ciepłe powietrze. Jak to nie pomoze chyba termostat ;/
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 13:11   

smalternative, sprawdź jeszcze czy zaworek od nagrzewnicy otwiera się do końca.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
smalternative 



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 43



Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 15:16   

Leszczu, a gdzie znajduje się ten zaworek i jak mogę zdiagnozować czy to jego wina i ew. to naprawić ?
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 16:25   

Możesz jeszcze taki trick zrobić na panelu środkowym ustaw sobie : bieg na 3 albo 4, grzanie na full, nawiew tylko na szybę, ten suwak po lewej od zamykania kratek przesuń na maxa w prawo do tej kropki, i ten z prawej strony suwak ustaw na powietrze z zewnątrz. Zobacz po jakim czasie zacznie lecieć ciepłe powietrze na szybę przednią ( w kratkach raczej nie będzie lecieć nic albo lekko zimne).
 
 
smalternative 



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 43



Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 17:25   

Mam tak ustawione praktycznie cały czas, z tym że na biegu drugim i ten suwam z prawej strony mam tak ustawiony na zewnatrz chyba, bo w innym wypadku mi szyby szybko parują ?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 18:26   

smalternative napisał/a:
temperatura po chwili jazdy wskazuję ciut mniej niż połowa skali.

Raczej termostat jest w porządku. Wydaje mi się że wymiana nic nie zmieni ale jeśli już kupiłeś nowy to na pewno nie zaszkodzi.
Z którą dokładnie śrubą się męczyłeś ? Znam ten poradnik bo sam go robiłem.
Sprawdź jeszcze ten zaworek o którym leszczu pisał ale jak to zrobić to nie wiem, nie znam dokładnie tematu więc nie chcę wprowadzić Cię w błąd.
Jak to nie pomoże, poczekaj aż zrobi się cieplej a to już za kilka dni i weź się za tą wymianę termostatu a przy okazji przepłucz układ może jakiś syf zatkał nagrzewnicę.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 18:57   

smalternative napisał/a:
Leszczu, a gdzie znajduje się ten zaworek i jak mogę zdiagnozować czy to jego wina i ew. to naprawić ?

Zaworek znajduje się przy ścianie grodziowej tak mniej więcej po środku taki plastikowy element z blaszka i do niej dochodzi jeden kabelek z różową oprawką.
Do sprawdzenia potrzebujesz dwie osoby która jedna kreci pokrętłem, a druga obserwuje zaworek czy się otwiera i zamyka.
A i jeszcze dla jasności ten suwak (nr.6) ma być dokładnie ustawiony jak na tej fotce.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
smalternative 



Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 43



Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 19:01   

leszczu, o jakim zdjęciu mówisz, bo mi się nic nie wyświetliło ?
Lecę do garażu sprawdzić co z tym płynem, powiedzcie mi jeszcze które węże powinny być zimne a które gorące lub ciepłe ?
Nagram filmik może pomoże w diagnozie
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 19:05   

smalternative napisał/a:
leszczu, o jakim zdjęciu mówisz, bo mi się nic nie wyświetliło ?

_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover200 1.6 99r] Problem z ciepłym powietrzem.
ran2001 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Sob Paź 23, 2010 18:59
ran2001
Brak nowych postów [214Si +LPG] Ubywa płynu chłodniczego, zimno w środku
smalternative Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Sty 15, 2013 16:04
0916
Brak nowych postów [214si] Grzeje się
zipen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Kwi 26, 2015 22:09
AndrewS
Brak nowych postów [R220] Problem z powietrzem w układzie paliwowym. Pomocy!!
Stasiek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Kwi 04, 2012 21:02
Stasiek
Brak nowych postów [R25] w środku coś skrzypi..
HuMaX Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 45 Sob Lip 25, 2009 20:17
kharry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink