Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 416] Alarm wariuje. !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 416] Alarm wariuje. !
Autor Wiadomość
edek21 




Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 10



  Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:20   [Rover 416] Alarm wariuje. !
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam. szukałem na forum ale to co u mnie jest z alarmem nic pasowało.

Mój pilot raz reaguje raz nie pewnego dnia wróciłem z pracy i zamknąłem auto pilotem zamknął się mrugną (3 kronie migaczami).
Po 2 dniach próbuje go otworzyć i nic zero reakcji to otworzyłem ręcznie i się otworzył potem nie chciał się zamknąć , świrował nawet przy zamykaniu kluczem raz się uzbrajał raz nie.
Pomyślałem ze pilot trzeba ze synchronizować z autem zrobiłem jak w instrukcji. (zamknąłem kluczykiem 4x kliknąłem otwarcie i się otworzył) i przez dzień chodził. Następnego dnia podchodzę otworzył się pojechałem wróciłem i nie chciał się zamknąć , wiedz zamknąłem kluczem ale się nie uzbroił, jak go otworzyłem kluczem to WYŁ. kręciłem kluczykiem i zaskoczył i potem pilot go otwiera , ale nie chce go zamknąć ( świruje po prostu) proszę o jakąś poradę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:30   

Dużo wilgoci teraz, więc może woda się gdzieś dostaje i stąd te wariacje. Posprawdzaj wszystkie krańcówki (drzwi, maska, bagażnik), kup nową baterię i ją wymień (będziesz musiał zsynchronizować pilota). Synchronizację robi się na otwartym samochodzie, wciskając minimum czterokrotnie przycisk zamykania ;) Problemów z odpalaniem nie masz? Immo zachowuje się normalnie?
 
 
 
edek21 




Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 10



Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:43   

Baterie wymieniłem. :) Nie nie mam problemu z odpalaniem samochodu pali normalnie , immo tez zachowuje sie normalnie.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:47   

na 99% któraś krańcówka, stąd problemy z uzbrajaniem alarmu. działanie pilota też moze mieć z tym związek, albo też przy okazji możesz mieć słabą masę.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:48   

No to czuję, że to coś z instalacją centralnego zamka. Pewnie wilgoć gdzieś się dostaje. Na początek rozbierz boczek drzwi kierowcy i zobacz jak tam się sprawy mają.
 
 
 
edek21 




Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 10



Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:52   

Boczek miałem od strony kierowcy rozebrany przed wczoraj i nie przykuło mi nic mojej uwagi , chyba ze to naprawdę wilgoć , bo nie mam FOLI z boku drzwi .
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:55   

W górnej części drzwi, w okolicach lusterka jest sterownik (srebrne pudełko). Jego dobrze obejrzyj.
 
 
 
edek21 




Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 10



Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 22:00   

Tego nie sprawdzałem (ale widziałem), jutro sobie to obejrzę i napiszę czy coś z tym jest . :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 23:28   

ten sterownik jest od elektrycznych szyb. Sterownik alarmu jest za radiem.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 06:43   

Racja! Nie wiem co mi się ubzdurało. Sorki za zamieszanie. :oops: W okolice sterownika alarmu woda raczej nie powinna się dostawać. Ale i tak zajmij się drzwiami kierowcy w pierwszej kolejności. Posprawdzaj przewody i dużą kostkę (przejście przewodów drzwi - reszta nadwozia).
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 08:37   

mi jak alarm wariowal to wilgoc dostala sie do skrzynki bezpiecznikow pod kierownica.
 
 
 
edek21 




Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 10



Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 16:51   

Sprawdziłem dzisiaj bok drzwi kierowcy i nie widzę żeby było tam coś nie tak sprawdziłem kostki. jeszcze wczoraj mogłem go zamknąć przez klucz a otworzyć na pilocie ale zamknąć na pilocie już nie gdy naciskałem przycisk zamykania to ,A dzisiaj nawet nie chce się uzbroić kluczem , i tak za 3-4 razem zamykania i otwierania kluczem w końcu się uzbroi... :|
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 22:36   

sprawdź te krancówki. Jak się ma alarm uzbroić jak myśli, ze drzwi są otwarte? ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 08:44   

sTERYD napisał/a:
Jak się ma alarm uzbroić jak myśli, ze drzwi są otwarte? ;)

ale na otwartych drzwiach (lub uszkodzonej krancowce) centralny dziala, tylko jak otwarte drzwi kierowcy to zamyka i odbija od razu. a u kolegi zero reakcji
 
 
 
staffer 



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 94



Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 13:00   

A ja dorzuciłbym sprawdzenie pilota - w moim przypadku bateria była słaba, ale po rozmontowaniu okazało się, że ten "koszyczek" trzymający baterię się poluzował (1 styk się wylutował) i nie było docisku, stąd nie zawsze pilot łapał..
_________________
Był R400
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 10:16   

Kolego, rozbierz krańcówki dla pewności (będziesz miał co czyścić) ;)
Otwórz też pilota i jeśli lutownica nie jest Ci obca, to posprawdzaj elektronikę na obecność zimnych lutów. Przy odrobinie wprawy można też otworzyć styczniki (tam też będzie co czyścić).
Proponuję zrobić taką próbę. Jak zamkniesz autko pilotem, to podejdź do drzwi pasażera, wsadź kluczyk i otwórz, później zamknij i tak się pobaw. Jeśli auto będzie reagować poprawnie, tzn. mają się otworzyć tylko drzwi pasażera i zdezaktywować alarm (mrugnie kierunkami). Jeśli będzie ładnie to działać, to znaczy że może szwankować wiązka drzwi kierowcy... :hm:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 11:10   

truten23 napisał/a:
Kolego, rozbierz krańcówki dla pewności (będziesz miał co czyścić) ;)
Na probe to krancowki latwiej wypiac i zaizolowac konektory. ale jestem pewien ze brak jakiejkolwiek reakcji nie jest wynikiem brudnych krancowek. Krancowki sprawne sa potrzebne do aktywacji alarmu (3krotne mrugniecie) ale nie do zamykania centralnego
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 11:58   

Cytat:
Krancowki sprawne sa potrzebne do aktywacji alarmu (3krotne mrugniecie) ale nie do zamykania centralnego

to czemu nie można zamknąć auto z pilota z np otwartymi jednymi drzwiami, rygle się chowają i wyskakują z powrotem :hm:
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 12:25   

szoso napisał/a:
to czemu nie można zamknąć auto z pilota z np otwartymi jednymi drzwiami, rygle się chowają i wyskakują z powrotem

bo centralka widzi takze ruch w zamku. na uszkodzonych krancowkach centralny zamyka ale nie zalacza alarmu. a uszkodzona krancowka a otwarte drzwi to dwie rozne sprawy. ponadto podane przez Ciebie odbijanie rygli u mnie dziala tylko na drzwiach kierowcy.
apropo tego wykrywania ruchu w zamku taki przyklad: krancowki odlaczone, komputer mysli ze drzwi sa pozamykane. zalaczam alarm z otwartymi drzwiami pasazera. alarm sie zalacza, ladnie miga 3 razy. w momencie zamkniecia drzwi alarm sie zalacza. czujnik ruchu odlaczony.
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 23:16   

szoso napisał/a:
to czemu nie można zamknąć auto z pilota z np otwartymi jednymi drzwiami, rygle się chowają i wyskakują z powrotem

Szoso, Bo taka jest konstrukcja zamków drzwi przednich.
Spróbuj tak, otwórz drzwi, weź srubokręt, albo nawet kluczyk i przesuń nim w ryglu (tym co trzyma ten pręt na słupku "b")
Kiedy rygiel zaskoczy na 2 pozycję, wtedy centralny zamek poprawnie zadziała :P

Natomiast, w tylnych drzwiach można wcisnąć bolce na otwartych drzwiach.

[ Dodano: Czw Kwi 11, 2013 23:16 ]
bizon napisał/a:
apropo tego wykrywania ruchu w zamku taki przyklad: krancowki odlaczone, komputer mysli ze drzwi sa pozamykane. zalaczam alarm z otwartymi drzwiami pasazera. alarm sie zalacza, ladnie miga 3 razy. w momencie zamkniecia drzwi alarm sie zalacza. czujnik ruchu odlaczony.

Bo w tym przypadku nie ma krańcówek, które powiedziałyby kompowi że otworzyłeś drzwi.
Ale nadal działają czujniki krańcowe w zamku pasażera, które mówią kompowi że kręcisz kluczykiem. :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [R416] Alarm wariuje
Robertt Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 26 Pią Gru 23, 2011 12:15
Robertt
Brak nowych postów [R420] Wariuje alarm i centralny zamek
karamen Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Lip 16, 2008 06:43
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 416 Si wariuje wskaźnik temperatury]
asiu13lka Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Cze 23, 2013 17:24
pawelo416
Brak nowych postów [R45] Wentylator chłodnicy wariuje
snake0908 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Sty 07, 2009 09:49
truten23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink