Forum Klubu ROVERki.pl :: [Accord 2.0TDi] stukanie w silniku podczas gdy jest zimny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Accord 2.0TDi] stukanie w silniku podczas gdy jest zimny
Autor Wiadomość
Techniczny 



Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 12



  Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 23:01   [Accord 2.0TDi] stukanie w silniku podczas gdy jest zimny
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam od niedawna jestem posiadaczem Hondy Accord 2.0TDi z 2000r. Mam z nią dziwny objaw a w zasadzie z trzy.
1.Pierwszym z nich jest to że, autko n zimnym silniku ciężko pali tzn nie tak strasznie ciężko ale dłużej odpala od poczciwego już Golf III 1.9Tdi, nie wiem czy ten silnik tak już ma czy może coś przestawione ?

2. Drugi problem, to fakt że zaraz po odpaleniu auta gdy jest zimny silnik, to strasznie nim trzęsie na boki, czuć drgania nawet w środku na desce rozdzielczej takie delikatne, a pod maska normalne VibroAction, jak tylko uzyska jakąś temp. to przestaję drgać aż tak mocno i ma normalna kulturę pracy.
3. Trzeci problem, to stuki jakby zaworów, również na zimnym silniczku, normalny klekot któremu towarzyszy stuk, podczas dodawania gazu jest mniej slyszalny (ale może zagłusza go silnik)
4. Czwarty już o Jezu ;D Jest taki że podczas jazdy na bigu tak z prędkością około 60km/h i wzwyż strasznie coś chrebocze. Na luzie z taką saą prędkościa nic takiego nie występuje (odrazu znika ten głośny chrebot). Byłem na kanale i jak łapałem za pół osie to chodzą one góra dół tak jak by na przegubie wewnetrznym (jedna i druga naraz by siadły ?). Na skręconych kołach i ruszaniu nie ma żadngo puku ani nic. Czasem coś puknie przy delikatnym ruszaniu do przodu.


Kochani forumowicze, proszę o pomoc, bo coś boje się że siedze na minie, która zaraz wybuchnie :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 23:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 22:53   

1. Tematów o odpalaniu i możliwych przyczynach jest od groma, począwszy od lekko cofającego się paliwa do zmienionego kąta wyprzedzenia zapłony itp.

2. Może to być np. efekt cofniętego paliwa lub zapowietrzania układu paliwowego, zanim się wyklaruje to trzepie silnikiem bo nie działa na pełnej dawce tego co powinien... to tylko teza, ale możliwa - trzeba szerszego opisu i zależności.

3. Może to zawory?

4. Może luz na drążku zmiany biegów, przy dodawaniu gazy jest charakterystyczne chrebotanie.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Techniczny 



Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 12



Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 20:47   

Jak skontrolować ten luz na drażku zmiany biegów ? Bardzo proszę o pomoc bo dziwne jest to chrobotanie :(

PS:
sprawdzałem i tak wam powiem, że jak wżucę bieg to nie dość że 1,3,5 wygląda jak by była włożone 1 hmm a 2 i 4 (wsteczny nie) wygląda jak wlożone by było dwa. Luz jest straszny na włączonym biegu i czuć jak coś rusza się w skrzyni (słychać) sprawdzałem wgolfie tdi i teo nie ma... Co o tym sądzicie, może to powodować te chrobotanie ?
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 22:35   

Z pewnością masz duże luzy i na krzyżaku i na samym drążku, nic tylko zajrzeć tam od spodu... są na forum opisane sposoby jak zwalczyć problemy tego typu we własnym zakresie, lub można zakupić shortshifter z tulejkami, wtedy raz na zawsze można pozbyć się problemów + krótszy skok drążka zmiany biegów.

użyj szukajki i poczytaj, nie jeden temat to opisuje

np. http://www.roverki.pl/zro...dieslu-sdi.html
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Accord 2.0TDi] Zimny dolny wąz od chłodnicy
lukaswch94 Rover serii 600, Honda Accord 6 Pią Cze 07, 2013 16:54
lukaswch94
Brak nowych postów [Accord 2.0tdi] Ssanie na przełącznik
manhatan Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Cze 12, 2017 10:04
bociannielot
Brak nowych postów [2.0tdi accord] mokra tynia kanapa
malutki106 Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Kwi 04, 2011 22:36
kokoz
Brak nowych postów [Accord VI 2.0TDi]Dobór przeguby wewnętrznego do
Techniczny Rover serii 600, Honda Accord 0 Pon Lip 15, 2013 15:20
Techniczny
Brak nowych postów [Accord 2.0TDi] nie włączająca się sprężarka klimatyzacji :(
Techniczny Rover serii 600, Honda Accord 7 Sob Lip 13, 2013 18:00
thorm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink