Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Biały dym, szarpiący silnik, nie odpala...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Biały dym, szarpiący silnik, nie odpala...
Autor Wiadomość
Almirith 



Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3



Wysłany: Pon Lip 08, 2013 20:27   [R25] Biały dym, szarpiący silnik, nie odpala...
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witajcie,
Od roku Roverek dzielnie służył mi jako auto codziennego użytku. Jest to R25 z silnikiem 1.8 i automatyczna skrzynią.

Zaczęło się od wycieku płynu chłodniczego, zauważyłem, że trochę go ubywa po czym wlałem jakiś preparat który mi to uszczelnił. Musiałem zrobić pareset kilometrów do domu i to był mój jedyny ratunek w tym momencie.

Później zaczęły się problemy z odpalaniem, biały dym z wydechu i szarpanie silnika.

Wymieniłem świece i kable jednak to nie pomogło.

Po paru dniach auto już w ogóle nie chciało odpalać i jak by w ogóle nie dostawało prądu bo nawet szyby się nie chciały opuścić...

Na celowniku mam teraz diagnozę układu chłodzącego i zapłonowego i silniczek krokowy, z którym mam największy problem. Nie moge znaleźć nowego a ceny używek na allegro to od 20 do 160zł.

Gdzie można kupić NOWY silniczek krokowy lub ostatecznie ile warto dać za używkę.

I proszę, też o jakieś rady, Wy znacie te samochody lepiej niż ja i być może błądzę z wiedzą którą przekazują mi mechanicy...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 08, 2013 20:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Sirk 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Nowa Ruda

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 09, 2013 09:27   

Almirith napisał/a:

Zaczęło się od wycieku płynu chłodniczego, zauważyłem, że trochę go ubywa po czym wlałem jakiś preparat który mi to uszczelnił. Musiałem zrobić pareset kilometrów do domu i to był mój jedyny ratunek w tym momencie.


Oczywiście po powrocie do domu wymieniłeś płyn na nowy i wypłukałeś układ chłodzenia, znalazłeś wyciek i go wyeliminowałeś.

Almirith napisał/a:

Później zaczęły się problemy z odpalaniem, biały dym z wydechu i szarpanie silnika..


Wskazuje na dostawanie się wody do komory spalania, może to być uszczelka kolektora dolotowego (jeśli to występowało zaraz po odpaleniu auta) lub co gorsza może wskazywać na uszczelkę głowicy...

Almirith napisał/a:

Po paru dniach auto już w ogóle nie chciało odpalać i jak by w ogóle nie dostawało prądu bo nawet szyby się nie chciały opuścić...


Sprawdzałeś czy prąd ładowania jest dobry? Może alternator Ci padł. Punkty masy sprawdzałeś? Może się wykruszył kabel masy. Możliwe że akumulator poszedł na emeryturę.

Almirith napisał/a:

Nie moge znaleźć nowego a ceny używek na allegro to od 20 do 160zł.

Gdzie można kupić NOWY silniczek krokowy lub ostatecznie ile warto dać za używkę.


Nie wiem gdzie można dostać nowy, a co do używek, cena nie jest tu odpowiednikiem jakości, bo ten za 20zł może się okazać w lepszym stanie jak ten za 160zł. To jest loteria. Dla mnie to dziwne przekonanie że nim droższy tym lepszy. Wycenę tych części robi handlarz a nie rzeczoznawca.
_________________
Czasami spotkasz na swojej drodze osobę której nie należy wkur***ć. To będę Ja.
http://forum-lines.ru/rez/ab236900.gif
 
 
Almirith 



Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3



Wysłany: Wto Lip 09, 2013 13:22   

Sirk napisał/a:
Wskazuje na dostawanie się wody do komory spalania, może to być uszczelka kolektora dolotowego (jeśli to występowało zaraz po odpaleniu auta) lub co gorsza może wskazywać na uszczelkę głowicy...


Znalazłem troszkę wilgotne miejsca na blaku silnika, być może to uszczelka...

Sirk napisał/a:
Sprawdzałeś czy prąd ładowania jest dobry? Może alternator Ci padł. Punkty masy sprawdzałeś? Może się wykruszył kabel masy. Możliwe że akumulator poszedł na emeryturę.


Alternator był wymieniany, akumulator też, prąd również był w normie. Masy nie sprawdzałem.

Sirk napisał/a:
Nie wiem gdzie można dostać nowy, a co do używek, cena nie jest tu odpowiednikiem jakości, bo ten za 20zł może się okazać w lepszym stanie jak ten za 160zł. To jest loteria. Dla mnie to dziwne przekonanie że nim droższy tym lepszy. Wycenę tych części robi handlarz a nie rzeczoznawca.


Ja nie powiedziałem, że im droższe tym lepsze. Ja po prostu wolę kupić część nową i mieć spokój i gwarancję niż używkę która może za parę dni się poddać...

Naprawde nikt nie wie gdzie można dostać silnik krokowy :roll: ? Ja już większość polskich sklepów przetrzepałem i nic :cry:
 
 
marcin_b 



Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 26



Wysłany: Wto Lip 09, 2013 16:04   

Almirith napisał/a:

Ja nie powiedziałem, że im droższe tym lepsze. Ja po prostu wolę kupić część nową i mieć spokój i gwarancję niż używkę która może za parę dni się poddać...


skąd pewność że ta nowa część nie będzie wadliwa i nie padnie po kilku tygodniach ? :)
 
 
Almirith 



Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3



Wysłany: Wto Lip 09, 2013 17:11   

marcin_b napisał/a:

skąd pewność że ta nowa część nie będzie wadliwa i nie padnie po kilku tygodniach ? :)


Almirith napisał/a:

Ja po prostu wolę kupić część nową i mieć spokój i gwarancję


Proszę nie rozwódźmy się nad jakością części itp. Potrzebuję pomocy i liczę, że ktoś jeszcze coś mądrego poradzi :wink:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 10, 2013 12:01   

Almirith napisał/a:
Gdzie można kupić NOWY silniczek krokowy

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-MDQ100170
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si] Szarpiacy roverek!!!
Justa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Sie 20, 2007 14:07
piter34
Brak nowych postów [R 220 SD] Silnik nie odpala
zywy30 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Sie 19, 2010 09:59
szoso
Brak nowych postów [R214Si] Silnik nie odpala
roccco1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Paź 23, 2016 10:54
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [Rover] 25 1.4 16v Silnik nie odpala
CyganPaolo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Lip 14, 2017 20:23
NoPE
Brak nowych postów [ROVER 200, 97 r.silnik 1.4] Nie odpala
yogi1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Wrz 05, 2011 22:47
FunkyOne



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink