Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416Si LPG 97R] WIELE PROBLEMÓW Z NOWYM NABYTKIEM:((
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416Si LPG 97R] WIELE PROBLEMÓW Z NOWYM NABYTKIEM:((
Autor Wiadomość
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



  Wysłany: Czw Sie 15, 2013 01:16   [R416Si LPG 97R] WIELE PROBLEMÓW Z NOWYM NABYTKIEM:((
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam kolegów.
Jestem nowym użytkownikiem, także prosiłbym o wyrozumiałość.
Od 2 dni jestem posiadaczem Rovera 416Si LPG 97r.

Mam problemy z:

- SZARPANIEM
auto na B oraz G przy ruszaniu jak i stałej jeździe na 2-3tyś. obrotów.

- UKŁADEM CHŁODZENIA
nie działa wskaźnik, nie załącza się wentylator (po przejechaniu przez miasto jakieś 5-6km przewód od chłodnicy jest tak gorący, że nie idzie go dotknąć, a wentylator ani drgnie)

- OŚWIETLENIE
po odpaleniu na B i G podświetlanie, kontrolki i wszystkie światła zewnętrzne oprócz radia(nie jest podpięte pod stacyjkę) "falują" w jednakowym tępie. Dodam, że częstotliwość tego "falowania" jest taka sam na całym zakresie obrotów, na postoju i w trakcie jazdy.

Auto przechodziło jakieś 2-3 miesiące temu wymianę gołego silnika, osprzęt pozostał ten sam. W piątek będę wiedział co dokładnie było robione, ale troche śmierdzi mi to małą fuszerką...

PROSZĘ O POMOC.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 15, 2013 01:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawid257 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 141



Wysłany: Czw Sie 15, 2013 09:50   

ten wskaznik temperatury to bedzie czujnik temperatury raczej. wentylator sobie sprawdz na krotko a jak dziala to drugi czujnik temperatury ktory idzie do komputera i jesli on bedzie niesprawny to sie nie bedzie zalaczal wentylator. a z tym szarpaniem to moze trzeba by wymienic swiece i kable ewentualnie regulacja instalacji lpg i wymiana filtrow tez moze pomoc bo mialem tak w jednym swoim roverze ze na benzynie szarpal troche i po wymianie filtra paliwa ustalo.

a co to tego falowania oswietlenia to sprawdz moze czy masz dobre ladowanie bo moze one tak przygasaja bo ladowanie jest slabe.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:38   

mski1987 napisał/a:
- SZARPANIEM

auto na B oraz G przy ruszaniu jak i stałej jeździe na 2-3tyś. obrotów.

układ WN
mski1987 napisał/a:
- UKŁADEM CHŁODZENIA

nie działa wskaźnik, nie załącza się wentylator (po przejechaniu przez miasto jakieś 5-6km przewód od chłodnicy jest tak gorący, że nie idzie go dotknąć, a wentylator ani drgnie)

Górny, czy dolny przewód?
Pewnie nic mu nie jest, tylko mimo, że jest gorący jeszcze nie osiąga magicznych 104 stopni celsjusza.
mski1987 napisał/a:
- OŚWIETLENIE

coś z alternatorem.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Nie Sie 18, 2013 22:05   

Witam i zarazem przepraszam za tak długą nieobecność.

Niestety niewiele udało mi się ustalić odnośnie faktycznych napraw "remontu" tego silnika. Na pewno był wyjmowany z auta, a co za tym idzie ktoś zdemontował i na nowo zamontował osprzęt LPG, dodam, że warsztat w którym go remontowali nie posiada (uprawnień/zezwoleń) LPG. Podobno wykonała to firma zewnętrzna zajmująca się tylko LPG... w takim momencie pojawia się ALE...
Moje pytanko, czy w związku z demontażem i ponownym montażem tego całego osprzętu:
Firma zewnętrzna powinna wydać dla właściciela jakiś dokument potwierdzający ten fakt?


OŚWIETLENIE:
Ładowanie mam 14,34(Tester EXIDE), mierząc zwykłym miernikiem przy włączeniu świateł, nawiewu na 1, wartości skakały nawet o 0.5V, także jak nic na pierwszy ogień idzie regulator, a potem się okaże.

SZARPANIE:
- Układ WN wymieniany był jakieś 1,5-2 lata temu, także tak jak sTERYD i david257 wspomnieli. Do tego dochodzi pytanie czy LPG i B po złożeniu do kupy zostały odpowiednio wyregulowane.

Odnośnie układu WN co byście doradzali kupić?
>PRZEWODY: JANMOR czy SENTECH ?
>Kopułkę i palec - EPS czy radzilibyście coś innego?
>Swiece: siedzą V-Line 28
(tak wnioskuję po pustym opakowaniu w bagażniku)

UKŁAD CHŁODZENIA:

sTERYD
- górnego przewodu nie idzie nawet na 0,5s złapać w rękę, dolny również gorący(termostat raczej działa) po podniesieniu maski z silnika aż bucha żarem...

-wentylator odpala na krótko, także pierwszy plus.

Postaram się zrobić dzisiaj kilka fotek i wrzucić, ponieważ jest kilka elementów np. układu elektrycznego, które jakoś dziwnie są poprzerabiane/popodpinane itp.

Na koniec coś na poprawę humoru:)
Bagnet od oleju w moim ROVERKU jest sygnowany przez - VW/AUDI :o

Dziękuję za odpowiedzi dla
david257 oraz sTERYD

[ Dodano: Nie Sie 18, 2013 22:05 ]
Tak wygląda bagnet, niestety z powodu awarii telefonu tylko ta fotka dzisiaj.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 18, 2013 22:20   

mski1987 napisał/a:
- górnego przewodu nie idzie nawet na 0,5s złapać w rękę, dolny również gorący(termostat raczej działa) po podniesieniu maski z silnika aż bucha żarem...

Takie sprawdzanie organoleptyczne, to niestety nie za wiele daje. Jak nie wiesz, czy silnik faktycznie osiąga wymaganą temperaturę, to nic konkretnego się nie dowiesz.
A "ssanie" działa, tzn obroty są zwiększone i spadają przy rozgrzewaniu silnika?? jeśli tak, to czujnik temperatury raczej działa.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 02:08   

Jeszcze raz bo nie chce dodać...
Z mojego punktu widzenia jest chyba za długi.
Prosiłbym o pomoc w ocenie.

[ Dodano: Pon Sie 19, 2013 02:08 ]
sTERYD napisał/a:
mski1987 napisał/a:
- górnego przewodu nie idzie nawet na 0,5s złapać w rękę, dolny również gorący(termostat raczej działa) po podniesieniu maski z silnika aż bucha żarem...

Takie sprawdzanie organoleptyczne, to niestety nie za wiele daje. Jak nie wiesz, czy silnik faktycznie osiąga wymaganą temperaturę, to nic konkretnego się nie dowiesz.
A "ssanie" działa, tzn obroty są zwiększone i spadają przy rozgrzewaniu silnika?? jeśli tak, to czujnik temperatury raczej działa.


Nie miałem niestety czym sprawdzić dokładnej temperatury, postaram się ogarnąć to dzisiaj. Ale jadąc dzisiaj przez miasto, nawiew na 4 i maksymalne ogrzewanie, po przejechaniu około 4-5 km w środku aż czuło się i widziało parę(delikatne ala zadymienie) wiem, że mogę przez to rozwalić nagrzewnicę, ale czasami nie ma innego wyjścia.
Odnośnie ssania to wydaje mi się, że działa, po odpaleniu na zimnym mam trochę ponad 1000 i generalnie falują (900-1100).
Zauważyłem, że kabelki od kostek do czujników itp. są jakoś zbyt blisko bloku silnika puszczone.
sTERYD a jak jest z tą sekwencją LPG, ten sam czujnik odpowiada, za podanie temperatury do ECU i przełączenia na gaz? Jeżeli tak to faktycznie czujnik będzie sprawny, a skoro wentylator odpala na krótko problem jest gdzie indziej...
(czyżby sygnał z czujnika ginął gdzieś w drodze do wentylatora?)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 10:27   

To na pewno nie jest fabryczny bagnet.

Co do ogrzewania teraz, to faktycznie jak dasz na max to można się ugotować :
Jeśli chodzi o czujnik, to wygląda faktycznie ok, a to falowanie może wynikać albo z niesprawnego układu WN albo coś jeszcze go boli. Czy ten sam czujnik odpowiada za przełączanie na gaz to musisz spytać tych co go podłączali. Mogli się podpiąć pod ten, a mogli pod ten od deski rozdzielczej. W zasadzie im to nie robi różnicy.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 11:34   

sTERYD napisał/a:
To na pewno nie jest fabryczny bagnet.


Znaczki Audi i VW na rączce mówią same za siebie.
Podstawowe pytanie, czy jego długość jest odpowiednia?

sTERYD napisał/a:
Mogli się podpiąć pod ten, a mogli pod ten od deski rozdzielczej.


Ten z deski rozdzielczej niestety nic nie pokazuje, a najlepsze jest w tym to, że po przekręceniu kluczyka wskazówka od temperatury płynu przesuwa się delikatnie w dół o jakieś 2mm...

sTERYD napisał/a:
A "ssanie" działa, tzn obroty są zwiększone i spadają przy rozgrzewaniu silnika?? jeśli tak, to czujnik temperatury raczej działa.


Jadąc dzisiaj do pracy obroty stałe 1250, gaz załączył się po przejechaniu około 1,5km. na G obroty około 1000.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 14:24   

mski1987 napisał/a:
Ten z deski rozdzielczej niestety nic nie pokazuje, a najlepsze jest w tym to, że po przekręceniu kluczyka wskazówka od temperatury płynu przesuwa się delikatnie w dół o jakieś 2mm...

to wygląda tak, jakby był odłączony. Może jest zły wpięty, a może gaziarze się tam podpięli i odcięli Ci pokazywacz.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 21:10   

sTERYD napisał/a:
to wygląda tak, jakby był odłączony. Może jest zły wpięty, a może gaziarze się tam podpięli i odcięli Ci pokazywacz.


całkiem możliwe, dopiero w piątek pojadę do tego majstra który montował LPG.
Chce dowiedzieć się czy coś zmieniło się od momentu montażu.

Po wypięciu kostki z tego czujnika po odpaleniu załączają się dwa wentylatory.
Drugi czujnik ten czarny który jest niżej ma w kostce tylko jeden kabelek. Tak ma być, czy coś jest nie tak?

Kolejna sprawa.
Kabelek podpięty pod przekaźnik. wchodzi w zwój przewodów, które są w progu kierowcy i nie mam pojęcia w jakim celu mógłby być wyprowadzony...
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 22:46   

mski1987 napisał/a:
Drugi czujnik ten czarny który jest niżej ma w kostce tylko jeden kabelek.
Tak ma być. To jest czujnik od deski rozdzielczej i ma być jeden kabelek, a drugim stykiem czujnika jest masa. Jeśli ten czujnik jest wymieniony na taki sam jak ten drugi, to trzeba ten niepodłączony styk zewrzeć z masą i będzie działać.

Co to za kabelek to nie wiem. Może ktoś sobie chciał prąd pożyczyć do czegoś (tylko czemu stamtąd?), a może jest jakaś kontrolka kiedy się załącza ten przekaźnik, a może coś jest podpięte dodatkowo pod niego... Najlepiej sprawdzić co jest na drugim końcu przewodu, albo co się stanie jak go odłączysz :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Wto Sie 20, 2013 22:51   

Szczęśliwym trafem dorwałem dzisiaj na "złomie" Roverka z takim samym silnikiem, w wersji kombi.
Za 25 zł kupiłem 2 czujniki, przewody, palec, kopułkę, 2 przekaźniki (te żółte) i 2 korki od zbiornika wyrównawczego.
Jak narazie nie będą go demontowali, także mam kilka dni na dobranie innych części.
(o bagnecie oczywiście zapomniałem)...

Mają jeszcze z tego co mówili 214 16v. Dowiem się jutro dokładniej co to za modele i jakie silniki.

JEŚLI KTOŚ CZEGOŚ Z TYCH MODELI POTRZEBUJE, TO JEST OKAZJA!!!
Za kilka dni będą już "wybebeszone".

Prośba do moderatora o przekazanie tej informacji dalej.
(korzystam z internetu w tel. i ciągle mi się wiesza, co utrudnia mi pisanie postów )


>>Laptop odżył, Do jutra do godziny 9 czekam na info odnośnie części.<<

[ Dodano: Wto Sie 20, 2013 22:51 ]
UKŁAD CHŁODZENIA

Musiałem ruszyć autko i zauważyłem kilka nowych niepokojących niepokojących objawów:
> Brak ciśnienia w zbiorniczku wyrównawczym (wina korka?)

>Chłodnica jest mega gorąca przewód górny i dolny również a w zbiorniczku płyn jest tylko ciepły. Wychodzi na to, że nie mam sprawnego obiegu.
Nie wydaje mi się, żeby był zapowietrzony, ponieważ ogrzewanie działa normalnie.

Od czego zacząć? Pompa była wymieniana razem z rozrządem jakieś 3 miesiace temu (takie mam zapewnienie od sprzedawcy...), termostat?
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 00:12   

mski1987 napisał/a:
Chłodnica jest mega gorąca przewód górny i dolny również a w zbiorniczku płyn jest tylko ciepły.

To normalne. To jest zbiorniczek wyrównawczy (rezerwowy), czyli płyn przez niego nie krąży, a tylko jest tam zapas płynu, żeby drobny wyciek nie zapowietrzył układu. to co się tam nagrzeje,to od płynu, który się rozszerzył w pozostałej części układu. Tak to działa w układzie zamkniętym.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 20:32   

Zapaliła się kontrolka ładowania i jak ręką odjął zniknęły problemy z szarpaniem i migotaniem oświetlenia.

Pytanko mam czy od tych silników bagnet pasuje do mojego
Pierwszy to 200 z silnikem 1.4 16V
a drugi to 400 z 1.6 16V.
Nie wiem czy pracownik dobrze określił te silniki...
(autka stoją na hali oddane do złomowania)
Wrzucam ich zdjęcia i proszę o odpowiedź
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sie 22, 2013 21:06   

Z obu tych silników większość części pasuje do Ciebie
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 22:28   

Regulator wymieniony i problemy z szarpaniem na Benzynie i Gazie wyeliminowane.
Dodatkowo wymieniona kopułka i palec od dawcy powyżej, przewody i świece były zmieniane w trakcie remontu silnika także są w dobrym stanie.

Mam jednak problem ponieważ w trakcie wyjmowania alternatora niechcący ruszyłem trochę wężyk od powrotu z chlodnicy do zbiorniczka i zaczęło mi stamtąd ciec.
Po zdjęciu wężyka okazało się, że króciec był już wklejany.
Otwór i rurka które w nim siedzialy były nagwintowane na "6".
Znalazłem rurkę "8" nagwintowałem ten otwór w plastiku, ale nie udało się znaleźć narzynki w tym rozmiarze.
Byłem zmuszony do zaślepienia śróbą otworu w chłodnicy i wężyka. Uzupełniłem płyn.

Jakie jest niebezpieczeństwo w związku z powyższą czynnością? Dodam, że nawiew cieply nie wieje....
Czy chłodnice z modeli powyżej będą pasowały do mojego autka?
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 22:59   

Przy kombinacjach z wężami da się dopasować, ale nowa chłodnica, to koszt ok. 120 zł więc szkoda zachodu, a za nową czystą chłodnicę silnik na pewno będzie Ci wdzięczny :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 23:02   

A czym może grozić zaślepiony powrót do zbiorniczka.
Chlodnicę dopiero na poniedziałek mogę mieć, autko w weekend potrzebne i nie wiem czy taka jazda będzie ryzykowna?
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 23:19   

Trudno powiedzieć, ale przy obecnych temperaturach zwłaszcza przy LPG sprawne chłodzenie silnika to podstawa :/

[ Dodano: Pią Sie 23, 2013 23:19 ]
jeszcze przyjrzyj się chłodnicy w tej 200 tce, bo na allegro piszą, że te same chłodnice są do 400 i 200, więc jak ma tak samo umieszczone wejścia to nie ma co kombinować.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
mski1987 



Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pią Sie 23, 2013 23:25   

Jutro zobaczę, czy mają otwarte i ile krzykną za chlodnicę.
I dodam, że 2 pierwsze biegi wentylatora ogrzewania przestały działać...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Drill i problemy z nowym nabytkiem
doprowadzam do stanu uzywalnosci
Drill Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Cze 28, 2009 19:33
Drill
Brak nowych postów [R416Si] Kilka problemów z autkiem:(
julek140 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Sie 09, 2011 10:21
bibson3
Brak nowych postów [r45 1.8 16v] slabo chlodzi nawiew, i wiele innych
rover45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Wrz 01, 2013 13:53
praktis
Brak nowych postów [R416Si] Problem z odpaleniem silnika R416Si..
egon23 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 25 Pią Lis 04, 2011 00:30
egon23
Brak nowych postów [Rover 45] Problem z nowym sprzęgłem
Marcin92 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Wrz 05, 2014 14:47
Strike



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink