Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220] Problem z ręcznym po wymianie linek itp.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220] Problem z ręcznym po wymianie linek itp.
Autor Wiadomość
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 20:33   [R220] Problem z ręcznym po wymianie linek itp.
Typ: SD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam

Mam problem z hamulcami z tyłu (bębny) - zeszłej zimy strzeliły mi linki od ręcznego i od tego czasu nie używałem ręcznego. Wczoraj zabrałem się za naprawę - kupiłem nowe linki, szczeki, tłoczki, sprężynki itp. Ogólnie wszystko co szło, bo od 4 lat nikt tam nie zaglądał. Ładnie rozebrałem, złożyłem, odpowietrzyłem. Wszystko niby działa, tylko ręczny jak zaciągnę to słabo trzyma - z górki auto się stacza :sad:

Co tu zrobić ??
Ostatnio zmieniony przez Paul Sob Lip 16, 2011 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 16, 2011 20:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 20:41   

Na pewno wszystko dobrze po składałeś.... Jak regulacja linek od ręcznego mocno naciągnięte. Ja u siebie też walczyłem z ręcznym. Problem był w tych zapadkach czy jak to się tam nazywa co jest do rozszerzania i zwężania okładzin, trzeba to dobrze wyregulować.
 
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 20:53   

kamax_19 napisał/a:
Jak regulacja linek od ręcznego mocno naciągnięte.

Chodzi o samoregulatory ?? Jak odpowietrzaliśmy hamulce to ładnie sobie strzelały, czyli powinny być szczęki dobrze ustawione - poskładane wszystko dobrze było. Może szczeki trzeba by nasmarować gdzie stykają się z obudowa... sam już nie wiem..
 
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 21:02   

Nie o tę śrubkę co masz koło dźwigni od ręcznego, może ja tam trochę podciągnąć..??

Co do smaru to raczej odpada. A jak zakładałeś bęben to lekko wszedł czy z jakimiś oporami....????
 
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 21:10   

kamax_19 napisał/a:
Nie o tę śrubkę co masz koło dźwigni od ręcznego, może ja tam trochę podciągnąć..??


To samo by dało zaciągnięcie wyżej ręcznego, a już ciężko idzie od 3 ząbka..

kamax_19 napisał/a:
Co do smaru to raczej odpada. A jak zakładałeś bęben to lekko wszedł czy z jakimiś oporami....????


Za pierwszym razem nie mogłem włożyć, musaiłem samoregulatory wyzerować i wtedy ładnie weszły i jak piałem ładnie się ustawiły podczas odpowietrzania
 
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 21:27   

Ja jak ustawiałem te regulatory to chyba na styk żeby szczęki nie tarły o bęben. Jeszcze może być taki problem iż jak zaciągniesz ręczny do końca to te cięgna co ciągną linke opierają się już o piastę czy obudowę łożyska, spróbuj poluzować tą śrubkę od naciągu linek, ręczny nie będzie brał od 2 ząbka ale powinno być dobrze.
 
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 21:28   

kamax_19 napisał/a:
spróbuj poluzować tą śrubkę od naciągu linek, ręczny nie będzie brał od 2 ząbka ale powinno być dobrze.


Spróbujemy
 
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 21:32   

A jak to nie pomoże to pokombinuj z tymi niby samo regulatorami. Jak sobie nie dasz rady to przyjedź coś zaradzę a daleko nie masz..... :grin: :grin:
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Lip 16, 2011 21:36   

Ostatnio bawiłem się u siebie z regulacją ręcznego i tez miałem problem z samoregulatorami. Sprawa wygląda tak, że dałem :dupa: , bo po złożeniu hampli wyzerowałem samoregulatoy i założyłem bębny, następnie zacząłem napinać linkę ( i to był mój błąd ). Powinno się zrobić to w takiej kolejności:
-popuszczamy linkę ręcznego
-samoregulatory ustawiamy na zero
-zakładamy bębny
-i naciskamy na pedał hamulca ( usłyszymy jak samoregulatory terkotają- same się ustawiają i dopasowują do bębnów
- i na zakończenie po kawałku napinamy linkę, kontrolując stan ręcznego

[ Dodano: Sob Lip 16, 2011 21:36 ]
Objaw miałem podobny jak u Ciebie Mortal, niby rećzny zaciągnięty, a auto się staczało, po ponownym, poprawnym ustawieniu wszystkiego ręczny żyleta, 08.07 byłem na przeglądzie i ok.
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 18, 2011 12:50   

Ręczny naprawiony!! Tak jak pisał Jugol - też najpierw naciągnąłem linki od ręcznego, a potem dopiero pompowałem pedałem. Wystarczyło poluzować linki, pod pompować pedałem, napiąć linki i ręczny jak żyleta.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 
 
 
grzegorz1652 



Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 128
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 06, 2013 19:42   

Witam. Zrobiłem jak pisał kolega Jugol wtedy i ręczny miałem jak żyleta ale po pewnym czasie coś się stało i znowu niby ręczny jest na ciągnięty tylko że strasznie słabo trzyma i chwyta na jedno koło(lewe). Wczoraj popuściłem linkę ręcznego na zero, odkręciłem z obydwu stron bębny i samo regulatory ustawiłem również na zero. Po skręceniu po naciskałem pedał hamulca i było słychać że samo regulatory się ustawiły więc zabrałem się za podciąganie linki ręcznego ;) i tu się załamałem ponieważ podciągłem fajnie linkę a tu dupa ręczny trzyma tak samo jak przedtem. Dodam że jeszcze przed wczorajszą naprawą tam gdzie się naciąga linkę to nie naciąga się równo miernie tylko tak jak ukośnik / jest ta blaszka do której założone są linki po prostu naciąga się krzywo i wygląda mi to jakby linka z prawego koło była chyba walnięta albo uciągnięta a wy jak myślicie? Pomóżcie bo 19.10.2013 mam przegląd ;p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SD] Problem z hamulcem ręcznym
kaczmar Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pon Paź 17, 2011 10:11
Chester
Brak nowych postów [R220 SD] Problem po wymianie rozrządu........
alexkret Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Sie 07, 2011 15:37
alexkret
Brak nowych postów [MG ZR 160] - problem z recznym
Jabolrnk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Gru 05, 2012 18:15
leszczu
Brak nowych postów [r200] problem z recznym
lewa strona nie dziala jak nalezy
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Maj 10, 2009 11:26
azor77
Brak nowych postów [R214] Problem z hamulcem ręcznym
adylth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Lis 29, 2010 14:52
colin1983



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink