Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujniki parkowania z Allegro
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujniki parkowania z Allegro
Autor Wiadomość
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:04   [R75] Czujniki parkowania z Allegro
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Hej chłopaki :) Zakupiłem czujniki parkowania z Allegro - przewodowe z wyświetlaczem. Pomalowalem i chciałbym przystąpić do montażu w związku z czym mam kilka pytań.

Z tego co sie doczytalem w innym poscie w tylnym zderzaku od wewnatrz powinny byc pozaznaczane punkty gdzie wystepuja czujniki fabrycznie. W kazdym zderzaku czy tylko wybranych? Jesli w kazdym to czy spokojnie moge w tych miejsach wywiercic otwory na niefabryczne czujniki?

Drugie pytanie - ktoredy puscic kable zeby zaoszczedzic sobie niepotrzebnej pracy? sa gdzies otwory przez ktore wprowadze je do bagaznika?

I ostatnie pytanie - z ktorej strony puscic przewod do wyswietlacza? :) Tzn gdzie sa otworzy umozliwiajace wprowadzenie kabli do kabiny.

Postaram się zrobic fotorelacje z montazu, a noz sie komus przyda :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:23   

zerknij do komory koła zapasowego. w jej tylnej ściance masz zaślepkę nieco po prawej stronie. Na niej jest chyba nawet napisane małymi literkami PDI albo Parking Distance Information. Stamtąd do prawej strony pod tapicerką i dalej z fabryczną wiązką do przodu

Co do zderzaka, to nie wiem, czy we wszystkich jest zaznaczone, ale jak jest, to pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tam wiercić :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:28   

A sciagales moze zderzak?:) czy wystarczy odkrecic srubki po otwarciu bagaznika i zderzak zejdzie? czy sa jeszcze jakies dodatkowe srubki/zatrzaski po bokach? pytam bo nie chce czegos urwac:)
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:33   

Dokładnie tak jak pisał sTERYD :-)
Ja tak zakładałem:

















Kabel z bagażnika prawą stroną, później za schowek i wychodzisz przy lewym słupku kierowcy :-)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:33   

ściągałem, bo miałem jeden czujnik padnięty. Nie wiem dokładnie jak jest w sedanie, ale pewnie też są śrubki od spodu za nadkolami i zatrzaski po bokach. i chyba od spodu dwa kołki rozporowe. Generalnie poza zatrzaskami wszystko tak jak widać :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Lis 09, 2013 12:18   

Eeee no chlopaki :) dzieki bardzo :) teraz z pewnoscia sobie poradze :) Mam tylko nadzieje ze czujniki nie zglupieja po tym jak je pomalowalem ;) chociaz teraz mysle ze moglem zostawic normalnie ladne czarne a nie malowac... ale coz :)
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 12:27   

He he - one są stworzone do malowania - tylko najlepiej to zrobić po założeniu ;-)
Ja od razu je ze zderzakiem dałem do polakierowania jako całość i wygląda to super :-)
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Lis 09, 2013 13:05   

Ja niestety pomalowalem pedzelkiem bardzo delikatnie :) nie jest zle... mam nadzieje ze z daleka nie bedzie widac:)
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 21:08   

A ja u siebie zakładałem bez zrzucania zderzaka i ogólnie nic nie demontowałem, też jest ok ;)
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Lis 10, 2013 15:25   

Hej chlopaki :) Po 4 godzinach niedzielnego dlubania wszystko zalozone :) kable sa juz pociagniete do bagaznika i teraz moje pytania... jak podlaczyc pod zasilanie? Widzialem ze jest jakas wtyczka luzna... to jest do fabrycznych czujnikow?czy mozna sie podpiac do niej? kabelek od czujnikow jest czerwono czarny :) mozecie mi napisac ktory do czego podpiac zeby dzialalo?:) bede dzwieczny :)
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 16:44   

Kabelki od czujników i wyswietlacza w sterownik - to wiadomo. A zasilanie wpiąć w przewód światła wstecznego i powinno byc ok
 
 
kmisiowy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lis 10, 2013 16:51   

ja dzisiaj zakładałem czujniki. montaż łatwizna - całość zajęła mi 56 minut. kable zasilające od centralki podpiąłem do kostki lewej lampy - PIN nr3 MASA, PIN nr6 żarówka cofania. wymieniłem bezpiecznik pod schowkiem pasażera z 10 na 15 bo ten słabszy mi się przepalał. wsio gra i śmiga
pozdro
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Lis 10, 2013 18:00   

Ja sie w innym watku doczyalem ze masa to 6 a za wsteczny odpowiada 12. tak tez podlaczylem i wszystko smiga. ale mam pewien problem. stoje w miejscu a czujniki lekko swiruja... czy przyczyna moze byc to ze kable sa zbyt blisko siebie? kolejnym problem ze przy centralce jak porusze kablami to czasem jeden z czujnikow pokazuje jakby byl przy samej przeszkodzie. wina chinskiej centralki? cos moze byc nie tak z gniazdami gdzie wchodza kable?
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 17:18   

Odświeżę temat, bo może się komuś przyda. Wczoraj założyłem parktronika. Jeśli urządzenie wariuje i piszczy cały czas to może któraś czujka jest odwrotnie zamontowana. Wystarczy zlokalizować która to (poprzez kolejne wypinanie z centralki), a następnie przekręcić czujkę (powinna z tyłu mieć zaznaczoną górę-UP). U mnie był inny problem. Na zgaszonym silniku, przy wrzuconym wstecznym urządzenie pracowało bez zarzutów. Ale po zapaleniu silnika zakłócenia powodowały ciągły pisk z głośniczka. Rozwiazanie było proste. Filtr indukcyjny. Wykorzystałem pierścień ferrytowy (najlepiej jakiś w miarę duży, zeby przewlec przez niego kilkakrotnie oba kabelki zasilania) pierścień można wymontować ze starego zasilacza komputerowego, lub nawet jakiegoś kabla zasilacza, czy usb który posiada taki filterek Ważne aby oba przewody + i - były przewleczone razem. Im więcej razy tym lepiej. U mnie pomogło.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania
yenko87 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 25, 2009 23:32
yenko87
Brak nowych postów [R75] Przednie czujniki parkowania
Kris Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Gru 06, 2007 11:13
greg_szczytno
Brak nowych postów [ZT-T] parktronik czujniki parkowania
maniekRCJ Rover serii 75, MG ZT 14 Sro Maj 21, 2014 15:44
sknerko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Czujniki parkowania z przodu
Mr_G Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 07, 2013 20:36
apples
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania z przodu
jfkrzyf Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Wrz 13, 2011 21:46
jfkrzyf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink