Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 - proszę pomóżcie w ocenie czy warto go kupić
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 - proszę pomóżcie w ocenie czy warto go kupić
Autor Wiadomość
ais-76 




Dołączyła: 19 Gru 2013
Posty: 4



Wysłany: Czw Gru 19, 2013 16:37   Rover 75 - proszę pomóżcie w ocenie czy warto go kupić

Witam! Jestem nowa na forum ale pilnie potrzebuję waszej pomocy. Razem z mężem chcemy kupić tego oto Rover-ka 75. Od razu mówię że nie przeszkadza nam ndpęknięta szyba bo planujemy ją wymienić wraz z uszkodzonym zderzakiem. Jednak po auto musimy dojechać prawie 400km a to są dodatkowe koszty i obawiamy się żeby się nie wtopić. Telefonicznie sprzedawca zapewnia że auto jest (oprócz tych dwóch rzeczy do zrobienia) w idealnym stanie. Proszę pomóżcie bo nie stać nas na takie podróżowanie i wracanie bez niczego. :(
Oto link do ogłoszenia:
http://allegro.pl/rover-7...3801500249.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 19, 2013 16:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Oskar 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 17:03   

ais-76, Nie stać was na podróżowanie a chcecie kupić R75 z silnikiem V6? może być problem. Mogę Ci zagwarantować, że auto jak zapewnia sprzedawca nie jest idealne bo za te pieniądze to już niemal cena anglików. Takie jest moje zdanie.
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 17:21   

Moim zdaniem nie warto pchać się w 75 za taką cenę.Nawet nie ma informacji na temat rocznika :roll: Na rynku motoryzacyjnym nie ma okazji-wszystko jest adekwatne do ceny.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 18:38   

Żeby tym jeździć to trzeba pewnie dołożyć drugie 5 tysięcy.
Jak ktoś za tyle sprzedaje 75 to albo jest chory, albo to zupełny szrot.
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Czw Gru 19, 2013 19:00   

ais-76 napisał/a:
Proszę pomóżcie bo nie stać nas na takie podróżowanie i wracanie bez niczego.

Jeśli macie takie podejście to może zaproponuję wam swój samochód :)

żart

Nie ta cena do tego opisu.
Nie szukajcie najtańszej 75, poszukajcie na forum ile niektórzy z nas wydają na utrzymanie swoich aut i oceńcie czy stać was na 75
Powodzenia
 
 
ais-76 




Dołączyła: 19 Gru 2013
Posty: 4



Wysłany: Czw Gru 19, 2013 22:01   

Zdajemy sobie sprawę ile musimy w niego włożyć do tego jeszcze planujemy założyć gaz. A to są koszta. Chodziło mi o to że nie stać nas na to żeby jeżdzić sobie tak dla samej wycieczki bo to strata czasu a nie tylko pieniędzy. Rocznik tego rover-ka to 2000...dopytałam dzwoniąc. I zdaję sobie sprawę że w tym roczniku nie kupimy ideału bo ich nie ma...ale dzięki za wasze wskazówki. :mrgreen:
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 22:41   

ja kupiłem auto za 11500, a przez 8 miesięcy wpakowałem w niego ponad 7000... wiec to kosztuje. fakt, trafiłem szrota, ale jak bym się chciał go pozbyć to by właśnie pewnie za 5-6tys. poszedł, nie więcej. Także 75 za te pieniadze nie moze byc w rozsądnym stanie.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Gru 21, 2013 12:07   

z "okazjami" trzeba uważać, tutaj przykład R75 za 6 tyś zł.
http://forum.roverki.eu/v...15685&start=340
 
 
ais-76 




Dołączyła: 19 Gru 2013
Posty: 4



Wysłany: Nie Gru 22, 2013 15:18   

Zaryzykowaliśmy, pojechaliśmy i...Rover-ek 75 kupiony. Sprzedawca okazał się bardzo uczciwym człowiekiem, który rzeczywiście chciał się szybko pozbyc auta bo ma jeszcze 2 dodatkowe a do tego spłatę nowego ciągnika nad głową. Oprócz tych dwóch rzeczy do wymiany podanych w ogłoszeniu czyli zderzaka i szyby czołowej reszta to jak określił mój mąż - CUKIERECZEK! :mrgreen: Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Jak więc widać nie wszystkie okazje są podejrzane :wink: No i jesteśmy szczęśliwymi właścicielami pięknego Rover-ka (do małych poprawek) :wink:
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Nie Gru 22, 2013 17:41   

Jeśli faktycznie udało się "wam" kupić auto zgodne z opisem to gratuluję i czekam na wpisy gratulacyjne od wszystkich malkontentów twierdzących, że okazji nie ma na świecie :)

Niech Roverek się sprawuje, wozi bezpiecznie i bezawaryjnie.
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 22, 2013 17:46   

wszystko zweryfikują najbliższe miesiące ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Nie Gru 22, 2013 18:04   

A za tydzień dwa będzie multum tematów co dlaczego i czemu nie działa ale powodzenia . ;)
 
 
 
ais-76 




Dołączyła: 19 Gru 2013
Posty: 4



Wysłany: Nie Gru 22, 2013 19:02   

W takim roczniku wszystko może zacząć siadać za jakiś czas. Nikt niczego nie może zagwarantować. Nawet nowy samochód z salonu potrafi się zepsuć (nasz kolega tak miał) tylko wtedy auto jest na gwarancji i nie ma problemu. Z używanymi autami tak już jest że awarie są nieprzewidziane. Rover-ek był oglądany przez dwóch mechaników i do niczego się nie mogli doczepić więc na razie się cieszymy i nie mamy zamiaru zamartwiać na przyszłość co może się wydarzyć. Wam też życzę tego samego... :wink:
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Gru 22, 2013 22:37   

Oby nasze czarnowidztwo się nie spełniło :)
Szerokiej drogi i bezawaryjności!
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pon Gru 23, 2013 18:36   

ais-76 napisał/a:
W takim roczniku wszystko może zacząć siadać za jakiś czas. Nikt niczego nie może zagwarantować. Nawet nowy samochód z salonu potrafi się zepsuć (nasz kolega tak miał) tylko wtedy auto jest na gwarancji i nie ma problemu. Z używanymi autami tak już jest że awarie są nieprzewidziane. Rover-ek był oglądany przez dwóch mechaników i do niczego się nie mogli doczepić więc na razie się cieszymy i nie mamy zamiaru zamartwiać na przyszłość co może się wydarzyć. Wam też życzę tego samego... :wink:


Co nie zmienia faktu, że do samochodów w tak 'atrakcyjnej' cenie trzeba podejść ze sporym dystansem a jeśli już się takie auto nabędzie to z tym hurraoptymizmem "cukiereczek" trzeba trochę poczekać :)

Oczywiście przyczepności i bezawaryjności życze.
 
 
 
Michu160 




Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 26
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Gru 27, 2013 22:00   

Poczekajcie jeszcze trochę... Sam kupiłem MG ZR'a 160tkę i też sprzedawca okazał się dość uczciwy, ale zawsze coś wyjdzie - u mnie jak na razie drobny problem z elektryką i łożyskiem i jak stwierdził mechanik "na razie nic więcej" :D
Samochodów które dysponują większą mocą nikt nie kupuje po to żeby trzymać je na max 1500 obrotach i jeździć nie więcej niż 60. Z optymizmem radzę poczekać chociaż miesiąc. Sam miałem podobnie - przejechałem 550km niemalże w ciemno i nie zawiodłem się jednak cena była stosunkowo wysoka więc chociaż miałem pretekst żeby spać spokojnie.
A Wam życzę powodzonka i oby maszyna śmigała i się nie psuła, gumowych drzew i szerokich dróg!

Pozdrawiam Michał :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Chcę kupić ROVERka"
piter34 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Lut 08, 2008 14:51
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę o ocenę czy warto kupić ten egzemplarz
BarHanSolo Chcę kupić ROVERka 0 Czw Sty 10, 2019 16:41
BarHanSolo
Brak nowych postów pomózcie proszę,chciąlbym kupic R25?ktoś?coś wie?
tom34 Chcę kupić ROVERka 7 Czw Kwi 10, 2014 11:12
bociannielot
Brak nowych postów [Rover 45] pomóżcie, czy warto?
slavmm Chcę kupić ROVERka 7 Pon Sie 11, 2014 10:02
slavmm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink