Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] 2.0 V6 - brak mocy - obroty ponizej 3tys
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] 2.0 V6 - brak mocy - obroty ponizej 3tys
Autor Wiadomość
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sob Sty 18, 2014 19:22   [R75] 2.0 V6 - brak mocy - obroty ponizej 3tys
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Hej,

To pierwszy post wiec witam Wszystkich. Bardzo ciekawe forum, dużo przydatnych informacji, porad :)

Przechodząc do tematu:

1. Mam wrażenie, że silnik nie ma powera do ok ~3tys, dopiero powyżej, może nawet w okolicach ~4tys silnik zaczyna ciągnąć i czuć przyspieszenie (dotyczy również niższych biegów).

2. W pewnym zakresie obrotów, ok 2.700, 3.200, czasami (losowo) pojawia się takie dziwne lekkie szarpniecie.

Co zostało zrobione:

- wymieniony VIS1 (boczny) wyszło wcześniej, że uszkodzony - P1471- zawór kompensacyjny zawsze zamknięty, ale szczerze mówiąc, to nie zauważyłem jakiejkolwiek poprawy po tej wymianie, oprócz tego że brak błędu na komputerze... dziwne.

Czy ktoś z Was ma może na to jakiś pomysł, albo przerabiał podobny przypadek?

Autko - 2.0 V6, 2002 po lifcie.

Dzięki.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 18, 2014 19:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Sty 18, 2014 22:24   

Prawdopodobnie masz kolektor ssący zawalony syfem z układu przewietrzania silnika.
Może to być przyczyną zacinania się zaworu BALANCE (równoważący),czasem kiedy zadziała z opóżnieniem i jednocześnie ze sterownika silnika( na podstawie uchylenia przepustnicy sygnał z czujnika przepustnicy ) otrzyma odwrotne polecenie występuje szarpnięcie
Odkręć zawór VIS i spradż, czy klapka w kolektorze porusza się bez zacięć,ewentualnie rozruszaj używając preparatu do czyszczenia przepustnic.
Czasem konieczne jest wymontowanie kolektora ssącego i dokładne jego oczyszczenie. Wszelkie opory mechaniczne są przyczyną nieprawidłowego działania kolektora i w konsekwencji spalenia silniczków zaworów VIS.
_________________
rom
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Nie Sty 19, 2014 09:12   

Dzięki bardzo za poradę, sam nie zajmuje się mechaniką, więc będzie mi trudno to sprawdzić, ale zasugeruje mechanikowi to co napisałeś.

W pewnym momencie już myślałem, że może ten silnik jest zbyt slaby albo coś, ale na niższych obrotach raczej też powinien ładnie ciągnąc, jak to u Was wygląda? (nie miałem okazji jeździć innym autkiem z silnikiem 2.0 wiec trudno mi ocenić).

Czy to co napisałeś, to jakaś większa sprawa, czy można w miarę szybko i bezpiecznie sprawdzić/zdiagnozować? :)
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 14:22   

ja miałem walnięty czujnik położenia przepustnicy i żaden komp mi tego nie pokazał, jedynie T4 i u mnie szpanie pojawiało się powyżej 100km/h
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:29   

Właśnie, miałem pytać czy jakieś urządzenie podpowie nam gdzie szukać,
czyli jednak trzeba szukać T4.

Jeszcze pytanie czy w Twoim przypadku miałeś tylko szarpnięcia czy auto
też chodziło jak muł na niższych obrotach?

Z innych zaobserwowanych, to mam wrażenie, że bardzo wolno wraca na
niższe obroty po dodaniu gazu - chyba, że ten typ tak ma, linka itd ok.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:34   

R75, sam możesz sprawdzić odkręcając obydwa siłowniki VIS1 i VIS2, czy klapka zaworu równoważącego porusza się lekko i bez zacięć i czy pręt sterujący klapkami mocy również chodzi lekko i bez oporów.
Jeśli tak nie jest, trzeba je rozruszać i powtarzam, nieraz nie obejdzie się bez demontażu kolektora.
Natomiast do sprawdzenia ,czy siłowniki są sprawne potrzebny jest tester diagnostyczny z możliwością uruchomienia testów siłowników, niekoniecznie T4.
Działanie można sprawdzać zarówno przy zamontowanych VIS-ach,jak i przy odkręconych.
_________________
rom
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sro Lut 05, 2014 23:09   

Co zostało zrobione:

- t4 - brak błędów
- vis1 - nie chodził, t4 nie wykrył błędu, padła wiązka elektryczna, wszystko zostało naprawione, visy chodzą ale wciąż wydaje mi się, ze coś jest nie tak

przykład:

dwójka gaz do dechy, no jedzie, jedzie...ale dopiero jak przekroczy gdzieś 3200 czuć ze autko zaczyna ciągnąc do przodu, tak jakby turbina zadziałała i powyżej tych obrotów idzie jak rakieta - no możne przedziałem z rakieta, ale jest dynamicznie :D

czy to normalne ze tak się zachowuje, jak to u Was jest w 2.0 v6, bo już nie wiem gdzie szukać, moze jakieś dodatkowe sugestie?


dzieki
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 07:13   

Te silniki faktycznie są dynamiczniejsze po przekroczeniu 3200-3400 wynika to z krzywej przebiegu momentu obrotowego.
W Twoim przypadku może pomogłoby wgranie najnowszych map silnika, przykład różnicy w pracy silnika podawał kolega sknerko.
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Brak mocy poniżej 2200obr
0L0 Rover serii 75, MG ZT 39 Nie Wrz 01, 2013 11:16
0L0
Brak nowych postów [r75] szarpanie i utrata mocy przy 3tys obrotów
slim Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Maj 15, 2016 14:49
MaReK
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu, brak ładowania, brak mocy.
Ramzes120 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lip 22, 2019 20:17
Ramzes120
Brak nowych postów [R75] brak mocy
volverin Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lut 10, 2013 22:10
apples
Brak nowych postów [R75] Brak mocy 2,0 cdt
Kalosz25 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Mar 26, 2016 15:52
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink