Forum Klubu ROVERki.pl :: [620DI] Nadmiar oleju w sileniku lub ropa w oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620DI] Nadmiar oleju w sileniku lub ropa w oleju
Autor Wiadomość
kataklysm 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 47



  Wysłany: Pią Mar 07, 2014 00:43   [620DI] Nadmiar oleju w sileniku lub ropa w oleju
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Problem jak w temacie, Zaraz po kupnie czyli kilka dni temu sprawdzałem poziom oleju i był ok, dzisiaj sprawdziłem i nagle jest nadmiar z pól cm na mierniku... Być może ropa dostaje się do oleju ? co może być przyczyną takiego objawu ?

Dodam że auto pracuje normalnie i nie kopci

Dziś wymieniłem olej, zobaczymy co będzie dalej, jakieś sugestie ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 07, 2014 00:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
johnypepelos 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 52
Skąd: POLKOWICE

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 10, 2014 20:16   

1. Ja bym obstawiał lejący wtrysk jak masz znajomego mechanika to wykręć wtryski i niech ci sprawdzi. Ja tak miałem w moim Transicie, tez mi poziom oleju się podnosił i okazało się, że jeden wtrysk lał.
2. Możliwe, że płyn chłodniczy(uszczelka pod głowicą) ale do tego jest charakterystyczna wydzielina na korku oleju.

Tak, że sprawdź najpierw poziom płynu chłodniczego i jeśli masz stan to sprawdź wtryski.
 
 
kataklysm 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 47



Wysłany: Pon Mar 10, 2014 20:48   

Stan płynu sprawdzany co do mm nic nie ubywa. W starym oleju nie było wody mechanik mi sprawdzał, więc może być to wtrysk, można to jakoś samemu sprawdzić ?
 
 
johnypepelos 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 52
Skąd: POLKOWICE

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 11, 2014 18:42   

tu ci kolego nie pomogę bo nie wiem jak samemu można sprawdzić, ja mam kolegę który ma warsztat i mi sprawdzał on. Podłączył do jakiejś pompki wtryskiwacz po pompował i od razu było widać który robi mgiełkę a który ciekł jak z kranu.
Podejrzewam, że każdy mechanik w twoim mieście powinien mieć takie coś do sprawdzania...
 
 
kataklysm 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 47



Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 02:04   

Minęły 3 tygodnie i oleju w silniku trochę ubyło ok 1mm, więc już byłem spokojny, że wszystko jest ok ale niestety dzisiaj rano sprawdzam stan oleju (jak co dzień przez 3 tygodnie) i widzę lekko ponad MAX O_o nie wiem co jest grane ale nagle jednego dnia poziom skoczył jakieś 3mm w górę więc jednak coś się dzieje. Poczytałem po innych forach i podobno filtr cząsteczek stałych może takie coś powodować jak się nie dopali, pytanie tylko czy w tym aucie taki filtr jest i czy może coś podobnego powodować ? Dodam, że całkiem ziemny odpala z 5s i wtedy zaraz pod odpaleniu leci chmura białego dymu ale to chyba przez to, że mam wyciek z pompy i się zapowietrza bo jak postoi kilka godzin to zapala od strzała i nic nie dymi. Co jeszcze prócz wtrysków może powodować nadmiar oleju ? dodam, że cały czas obserwuje zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego i nie ubyło zupełnie nic (namalowałem nawet kreskę i i jest idealnie tak jak było) a co do wtrysków to może jakiś jest do wymiany ale chyba wtedy auto powinno kopcić nie ? a moje nawet przy dużym obciążeniu niewiele kopci (muszę naprawdę dać do pieca żeby jakikolwiek dymek zobaczyć bo o chmurze to w ogóle nie mowy)
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 09:06   

kataklysm napisał/a:
filtr cząsteczek stałych może takie coś powodować jak się nie dopali, pytanie tylko czy w tym aucie taki filtr jest

Na szczęście nie ma.
Co do długiego odpalania i chmury dymu to może jest problem ze złym kątem wtrysku
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Tandemsdi 



Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 47



Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 18:31   

A ja myślę że takie mierzenie oleju na milimetry to lekka nadwrażliwość jest :)
 
 
Matheeo 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 42
Skąd: Stalowa Wola

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 18:40   

Zawsze stawiasz samochód w tym samym miejscu? Bo jeżeli nie to wystarczy nierówność terenu i już masz ileś tam więcej oleju czy mniej. A to że rano masz chmurę to chyba nic dziwnego ja też mam ale sam nie wiem czy białą czy szara ale jest 2 lata mija nie widzę różnicy moc jest, oleju nie bierze, pali ciągle tyle samo zrobione 70tyś km i jeździ nie ma czym się przejmować trzeba jeździć:)
 
 
kataklysm 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 47



Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 02:14   

Matheeo napisał/a:
Zawsze stawiasz samochód w tym samym miejscu? Bo jeżeli nie to wystarczy nierówność terenu i już masz ileś tam więcej oleju czy mniej. A to że rano masz chmurę to chyba nic dziwnego ja też mam ale sam nie wiem czy białą czy szara ale jest 2 lata mija nie widzę różnicy moc jest, oleju nie bierze, pali ciągle tyle samo zrobione 70tyś km i jeździ nie ma czym się przejmować trzeba jeździć:)


Chyba racja, że nadwrażliwość, postawiłem auto kawałek dalej i poziom pokazał się taki jak trzeba, więc to chyba ja panikuje :) dzięki za rady. Roverkiem jeździ mi się super tylko kąt skrętu straszny :D ale brat ma accorda w coupe i jest tak samo lipny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 620Di] Cieknący olej z czujnika ciśnienia oleju
adadamczyk Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Mar 10, 2012 11:54
szoso
Brak nowych postów [R620] Wyciek oleju, czujnik ciśnienia oleju i króciec
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Mar 12, 2008 21:37
Skiba
Brak nowych postów [600 sDI] kontrolka oleju
KJR Rover serii 600, Honda Accord 0 Pią Maj 04, 2018 10:05
KJR
Brak nowych postów [620] wyciek oleju
lukas330 Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Wrz 23, 2014 20:33
szoso
Brak nowych postów [R620] Chłodnica oleju
Dlaczego nie ma?
funfel Rover serii 600, Honda Accord 10 Pon Paź 07, 2013 17:25
mmaarreecckkii



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink