Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem przy odpaleniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem przy odpaleniu
Autor Wiadomość
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Mar 29, 2014 01:22   [R75] Problem przy odpaleniu
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witajcie koledzy. Od jakiegos czasu mam problem ktory wystepuja dosc czesto.

Otoz...

Rano gdy wpadam do garazu, probuje odpalic auto.. slychac cykanie (kiedys juz o tym pisalem). Kilka razy pokrece kluczykiem - w koncu odpali. Ale do tego doszly jeszcze inne objawy. Szczegolnie gdy jest wilgotno na dworze, potrafie przekrecic kluczyk - kontrolki mrugaja, slychac cykanie, cykanie tez slychac jakby z bezpiecznikow, zapalaja sie przednie swiatla i czasem otwieraja sie drzwi (centralny zaskakuje). Dodam ze klemy od aku sa przesmarowane miedzia i mozna nimi poruszyc (uwalily sie sruby od krecenia ;/ ).

Czy moze to tez byc spowodowane tym ze pseudo-elektryk podpinajac swiatla do jazdy dziennej (z lewej strony juz sie przejaraly zarowki bo migaja) do skrzynki bezpiecznikow zrobil cos nie tak i przez to ze swiatla migaja to idzie zwarcie i komputer glupieje? Czy to nie ma nic do tego?

Prosze o wszelkie sugestie, porady... bo juz naprawde nie mam sily ;/

Ps. DOdam jeszcze ze czasem po przekrecniu kluczyka wszystkie kontrolki gasna w aucie, lacznie ze swiatlem a kontrolka aku i oleju przygasa. Resetuja sie ustawienia radia.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 29, 2014 01:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 29, 2014 03:00   

Rozrusznik jest do roboty. I pewnie trzeba wymienić akumulator. No chyba, że jest takie przebić, że to jest no takie cyrki odstawia. Ja bym zaczął od rozrusznika.
A jak już zacznie kręcić to ma siłę?? Czy ledwo ledwo?? Doladowujesz aku, jak nie chce zapalić??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Sob Mar 29, 2014 04:53   

1. Klemy muszą być dobrze dokręcone
tazOR napisał/a:
mozna nimi poruszyc
:!:
2. Dyskoteka na zegarach i inne cuda: u mnie winna masa pod bezpiecznikami-do sprawdzenia.
3. Tylko cykanie rozrusznika: u mnie zaoksydowany przewód na rozruszniku. Dodam że luźny nie był ale się nagrzewał.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Mar 29, 2014 07:04   

Potwierdzam to co powiedzieli przedmówcy. Przerabiałem temat i zacząłem od sprawdzenia napięcia na akumulatorze w stanie spoczynku i w trakcie rozruchu. Dolne granice były już wielokrotnie podawane na Forum. Proponuję też sprawdzić to na pożyczonym i sprawnym akumulatorze. Jeśli wyeliminujesz aku i masy jako przyczynę, to zmień zwory w rozruszniku, bo nie sądzę żeby to była wina stacyjki.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Maj 25, 2014 20:53   

Dziekuje wam. Jutro zamierzam wlasnie poswiecic czas i rozebrac auto. Mysle tez zeby odpiac swiatla do jazdy dziennej... czy to w ogole nie ma nic do rzeczy jezeli jedna z diodek miga?:)

SPrawdze czy jakis kabel nie jest przetarty czy cos w tym rodzaju. Rozrusznik swoja droga... Gdzies juz pytalem o to w innym temacie :) I nawet dostalem instrukcje jak go zrobic. Mysle tylko czy sobie poradze :) I najpierw musialbym go wyjac a tego sie chyba boje najbardziej ;/

Ps. Rozrusznik od razu odpali jak tylko zalapie. Nic sie nie dlawi.

[ Dodano: Nie Maj 25, 2014 16:30 ]
Hej.

Dobralem sie w koncu do rozrusznika ;/ Przeczyscilem go i wyglada tak jak na zdjeciach. co polecacie zeby z nim zrobic? zamowilem zestaw naprawczy: trzpien i blaszki jakies... ale nie wiem czy trzeba to wymienic. Jak odlaczyc kabel ktory idzie do rozrusznika?;/ Na zdjeciach aktualny stan. Prosze o info co dalej zrobic ;(

Dodam jeszcze ze uszczelka co jest od pokrywy rozrusznika sparciala ;/ jaka to musi byc? rozrusznik bez niej moze chodzic czy to nie wskazane?

Delikatnie podlalem go niechcacy plynem chlodniczym ;/ czekam az wyschnie ;-)

[ Dodano: Nie Maj 25, 2014 20:53 ]
Ok. Nie wazne juz ;) Nie odkrecilem dolnej czesci ktora wymagala regeneracji. wszystkie czesci wymienione lacznie z trzpieniem. Auto pali na dotyk jak nowka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nierówna praca przy pierwszym odpaleniu.
titanum2b Rover serii 75, MG ZT 15 Wto Cze 10, 2014 13:40
domel101
Brak nowych postów [R75] Problem po odpaleniu
wojtek_br Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Sie 26, 2009 08:01
Rowan
Brak nowych postów [R75] Coś nie tak po odpaleniu
Boncky Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lip 08, 2009 13:49
Boncky
Brak nowych postów [R75] Dziwne dźwięki po odpaleniu
reniatka266 Rover serii 75, MG ZT 36 Sob Cze 05, 2010 11:28
apples
Brak nowych postów [r75]Problemy z odpaleniem i po odpaleniu
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Wrz 29, 2016 22:23
sebol11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink