Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] rozrusznik nie kręci, nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] rozrusznik nie kręci, nie odpala
Autor Wiadomość
Jarcun 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Prabuty



  Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 18:51   [r75] rozrusznik nie kręci, nie odpala
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam.... mam problem z utem. przeczytałem już 20 postów ale albo nie ma w nim dokładnego wyjasnienia i zakonczenia tematu jak tu
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=844498#844498
sprawa bardzo podobna ale zacznijmy od początku mianowicie:
dziś poprawiałem klemy czyściłem słupki taka zabawa z nudów i po załozęniu klem zero reakcji. zapłon sie włacza vis chodzi kontrolki ok ale rozrusznika nie słychać pojawiły sie dziwne objawy
1.. czasami jak już na chama krece tym kluczykiem z pozycji I na II właczą sie wycieraczki..
2. auto sie nie zamyka z pilota ale sie otwiera
3 strasznie duze spadki napięcia przy próbach odpalenia . aku ok ale jak go dłuzej pomęcze pokazuje 9 i mnie i wtedy już cyka przekażnik ze mało mocy

dodam ze nigdy nie miałem problemu z odpaleniem... stawiam na immo albo bcu... wątpie zebym miał coś zaśniedziałe albo z rozrusznikiem 1 raz i od razu zonk. pozdrawiam kolegów
_________________
Gawor
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 18:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 21:16   

posprawdzałeś bezpieczniki?

zwłaszcza jak dobrze pamiętam bezpiecznik 23 pod schowkiem pasażera (5A) może być odpowiedzialny za zamykanie auta z pilota, choć jeśli masz słabe aku to z tego co pamiętam też nie zamkniesz
_________________
75 Red Edition
 
 
Jarcun 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Prabuty



Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 21:50   

bezpieczniki ok...
na radio wyskoczył mi jeszcze jakiś błąd er02 f coś tam
_________________
Gawor
 
 
 
kirk50 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 00:25   

Jarcun...u mnie objawy były takie jak opisałem w swoim temacie....może faktycznie opisanie rozwiązania mojego problemu nie jest satysfakcjonujące :P ...ale jak napisałem nie znam się na tym :( ...robił to ktoś kto zajmuje się marką Rover na codzień (były dealer Rovera) więc jakoś doszedł do tego że mógł to byc immobiliser (no i był)...a jak wiemy... żebym nie był za mądry na przyszłośc... Pan ten był bardzo tajemniczy i nie bardzo chciał powiedziec co dokładnie zrobił :( ...w kazdym bądź razie żeby dostac się do kostki immobilisera trzeba odkrecic osłonę pod kierownicą która jest w całości gdzie jest przełącznik świateł i na słupku przednim biegnie cały zwój kabli a pośrodku jest ta kostka...nie wiem co trzeba zrobic...może wystarczy poruszyc łączenia z kostką aby zadziałało.. (jak tam wsadził rękę to zajęło to 5 sekund i samochód odpalił - kluczyk był na pozycji II zapłon)...tak to przynajmniej wyglądało...nie widziałem co robi bo samochód stał w garażu i tylko jedna osoba mogła byc z tamtej strony...węcej nie pomogę...sorry :(
 
 
Jarcun 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Prabuty



Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 08:45   

spoko kirk... coś poradze. napisze rozwiazanie problemu jak cośuda sie zrobić .. mam nadzieje ze szybko uda mi sie coś wykombinować bo auto stoina sprzedaż...... podejrzewam u siebie jeszcze rozrusznik

[ Dodano: Wto Kwi 08, 2014 10:02 ]
bezpieczniki sprawdone ... kable rozrusznika i mała wtyka wyczyszczone.... kostki pod kierownicą sprawdzone... po włączeniu kluczyka na II słychac tylko pompke i vis ... był jeszcze jeden dziwiek zawsze ktorego nie slysze jakiś dzwiek sterownika.......
podejrzewam immo. mam pytanie gdzie znajduje sie czytnik immobilaisera>>> to tak krateczka w czarnym plastiku na przeciw stacyjki?????

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2014 08:45 ]
temat zakończony. wyczyściłem immobilaiser i wymieniłem przkażnik.... poza tym poruszałem autem na biegu i potem na luzie rozruch... coś tam sie zawiesza ale poszło
_________________
Gawor
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] rozrusznik kręci, ale nie odpala
Leny25 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Gru 01, 2013 18:54
zedziczek
Brak nowych postów [R75] Nie odpala, nie kręci rozrusznik
Miras31 Rover serii 75, MG ZT 15 Wto Maj 13, 2008 14:12
Miras31
Brak nowych postów [R75 v6 2.5][Rozrusznik kreci auto nie odpala]
nukabobi Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Lip 22, 2017 06:33
tmk752
Brak nowych postów [R75] Engine Disabled, rozrusznik nie kreci, nie odpala
proartur Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Lut 25, 2018 00:03
MaReK
Brak nowych postów [R75] Rozrusznik nie kręci...
krzysztof_kann Rover serii 75, MG ZT 14 Sob Mar 21, 2009 16:57
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink