Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Poradnik - wymiana wkładu anteny elekt.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Poradnik - wymiana wkładu anteny elekt.
Autor Wiadomość
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 20:08   [R600] Poradnik - wymiana wkładu anteny elekt.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Wymiana wkładu anteny elektrycznej + czyszczenie mechanizmu. Poradnik.

1. Rozbieramy delikatnie boczną okładzinę bagażnika. Części połączone są ze sobą metalowymi zszywkami, więc nie obędzie się bez użycia siły ;)



2. Przy pomocy szczypczyków precyzyjnych (lub innego narzędzia) odkręcamy gwintowaną metalową część mocowania anteny. Musimy uważać, aby nie uszkodzić wewnętrznej plastikowej okładziny.





3. Odkręcamy mocowanie anteny i wyciągamy ją na zewnątrz. Włączamy radio i czekamy na wysunięcie anteny. Odpinamy kostkę przy mechanizmie i wyłączamy radio. Teraz nie pozostało nam nic innego jak wciągnąć na zewnątrz mechanizm anteny (z wysuniętym batem).



4. Odkręcamy czarną plastikową osłonę mechanizmu trzymającą się na trzech śrubkach.



5. Teraz delikatnie odpinamy zapinkę z głównego bolca mechanizmu i ściągamy plastikowy bębenek na linkę.



6. Czyścimy w miarę możliwości mechanizm. Pamiętajmy : Nic na siłę ! Proponuję nie przestawiać zębatych kół mechanizmu, nie chcemy przecież, aby antena chowała nam się za płytko, lub za głęboko. Następnie odkręcamy śrubki trzymające obudowę wkładu anteny i wysuwamy stary wkład wraz z linką.



7. Nakładamy niewielką ilość świeżego smaru na koła mechanizmu, wsuwamy nowy wkład, rozkładamy go i przykręcamy obudowę wkładu.



8. Układamy nową linkę, przypasowując ją do mechanizmu. Upewnijmy się, że linka dobrze leży na ząbkach mechanizmu. Nakładamy plastikowy bębenek i wsuwamy do niego końcówkę linki. Nakładamy wcześniej ściągniętą zapinkę, nakładając kilka gram smaru na bolec. Przykręcamy czarną osłonę.





9. Podpinamy kostkę do mechanizmu i włączamy zapłon, bat powinien się samoczynnie schować. Sprawdzamy włączając i wyłączając radio, czy wszystko działa tak jak powinno. Jak tak to przykręcamy wszystko w odwrotnej kolejności, a jak nie to od nowa :D

Podziękowania dla Thef'a i Brt'a :D
_________________
pozdrawiam Skiba
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 26, 2011 20:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 13, 2008 20:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 20:50   

Skibon, ukłony dla Ciebie za poradnik :brawo:
Od siebie dodam, że nie trzeba wysuwać bata anteny przed demontażem obudowy tylko wtedy troszkę inaczej wygląda sprawa umieszczenia taśmy ząbkowanej w bębenku - należy ją po prostu zwinąć do bębenka po włożeniu wkładu ;) . Zapomniałeś Skibon dodać, że przed bębenkiem montujemy plastykową płytkę przepuszczając przez jej otwór taśmę ząbkowaną.
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 20:53   

Przy samej wymianie bata nie ma potrzeby demotażu mechanizmu anteny i zajmuje to raptem 5 minut.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 20:56   

przemo285 napisał/a:
Przy samej wymianie bata nie ma potrzeby demotażu mechanizmu anteny i zajmuje to raptem 5 minut.
To może opiszesz jak to zrobić?
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:03   

Jasne nie ma sprawy muszą być dwie osoby jedna siedzi w aucie włącza i wyłącza radio , odkręcasz nakrętkę z anteny najlepiej szczypcami takimi do segerów o czym była mowa wcześniej następnie osoba siedząca w aucie włącza radio jak bat anteny zacznie się wysuwać ciagniesz za niego aż go wyjmiesz do końca (nie ma się czego obawiać że coś uszkodzisz) następnie wkładasz nowy bat i wyłączasz radio a bat schowa się /wciągnie sam i to wszystko :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:08   

A czy nie trzeba czasem poluzować tego wkręta, trzymającego tą rurkę-obudowę bata?
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:12   

Dokładnie tak jak opisałem trzeba odkręcić nakrętkę z tymi nacięciami / dziurkami :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:14   

przemo285 - oczywiście, że można bez demontażu. Sposób jest nawet opisany w Rave. Jednak ja opisałem, ten sposób, aby mieć możliwość wyczyszczenia mechanizmu ! Mamy możliwość zebrania syfu jaki się tam zebrał przez te kilka lat.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:15   

przemo285 napisał/a:
Dokładnie tak jak opisałem trzeba odkręcić nakrętkę z tymi nacięciami / dziurkami :wink:
Heh, kusi mnie żeby spróbować, bo jak to sam robiłem to mi nie bardzo tak na siłę chciała wyjść z tej rurki, no ale może zbyt ostrożny byłem. Dzięki Przemo :D . Skiba, to chyba przekombinowaliśmy oboje. Ale za to w środku mechanizmu mamy czysto ;) .
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:27   

thef napisał/a:
Skiba, to chyba przekombinowaliśmy oboje. Ale za to w środku mechanizmu mamy czysto ;) .


Ja ten sposób widziałem w Rave ... ale jakoś mnie i Brt'a nie przekonał :|
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:29   

Skiba napisał/a:
Ja ten sposób widziałem w Rave ... ale jakoś mnie i Brt'a nie przekonał :|
Muszę postudiować. Z moją bawiłem się na czuja więc od razu zabrałem się za rozkręcanie, no ale pamiętam, że bez odkręcenia tej rurki to wyjść nie chciała :hmm: No nic zanurkuję w rave :P
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:31   

thef napisał/a:
Muszę postudiować. Z moją bawiłem się na czuja więc od razu zabrałem się za rozkręcanie, no ale pamiętam, że bez odkręcenia tej rurki to wyjść nie chciała :hmm:


Możliwe, bo rant anteny był lekko wywinięty na zewnątrz :|
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:48   

Faktycznie, wg rave pięknie i ładnie można to zrobić w dwie minuty :) Ale z drugiej strony w środku gromadzi się tyle syfu, że wszystko warto wyczyścić przed włożeniem takiego świeżutkiego, prawiczkowatego bata ;) .
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 22:51   

Skiba napisał/a:
Ja ten sposób widziałem w Rave ... ale jakoś mnie i Brt'a nie przekonał

Próbowaliśmy nawet tego sposobu, ale coś niebałdzo chciała wyleźć. Dużo łatwiej wychodzi w dół, a pozatym właśnie idąc w górę przeciez w pewnm miejscu się zatrzymuje. Daliśmy se spokój z kombinacjami i po prostu rozebraliśmy mechanizm ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 13:42   

Skiba, może artykuł na stronę, co? :roll: :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 14:35   

Piter taki jest plan, tylko czasu brak :(
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Sro Paź 22, 2008 14:46   :)

W moim nowo nabytym R620SDi antena wysuwała sie 5cm. Dzieki temu opisowi wszystko ładnie rozebrałem :) Okazało się ze ten wkład pękł. Sklejenie tego nic nie daje bo za mała powierzchnia. Wymyśliłem patent polegający na roztopieniu wkładu ale z tym ostrożnie bo sam sie pali. Tak po obu stronach i sklejamy. Powstaje dosc mocne spoiwo. Nastepnie pilniczek np od paznokci w dłon i trzeba usunąć nadmiar. U mnie to działą juz kilka dni ;) Polecam :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
claudii 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 86
Skąd: Olsztyn

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 15:21   

mój bat od anteny niestety rozleciał się na 2 części ktoś go wyrwał, silniczek słychać że działa, gdzie mogę dostać sam bat bo nie widzę sensu wymiany całego mechanizmu.
Na allegro tylko całe mechanizmy po 100zł :/
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Cze 20, 2011 15:35   

claudii, Z tego co sie orientuje to widzialem za 40 zl :) Takze jak ja bym kupowal to jednak nowy z calym mechanizmem, albo szukal na szrocie
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Cze 26, 2011 23:50   

a jaki dopasowaliście wkład anteny jakis link do sklepu lub aukcji macie może ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620Ti] wymiana wkładu lusterka - jak wyjąć z obudowy
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Gru 20, 2014 16:01
Zubek
Brak nowych postów [R620] Wymiana anteny
encor Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Sty 07, 2011 21:16
tomason
Brak nowych postów [R600] Czy tak wygląda silnik do wysuwania anteny?
Mayson Rover serii 600, Honda Accord 8 Pią Paź 03, 2008 14:49
Mayson
Brak nowych postów [R600] Dziwne zachowanie anteny radiowej
Samoistne chowanie się, po rozgrzaniu
Osamboch Rover serii 600, Honda Accord 7 Sob Lis 15, 2008 11:22
thef
Brak nowych postów [R600] luzna kostka obok kostki anteny
maly2001 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Lut 25, 2015 00:04
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink