Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Hamowanie na niższych prędkościach - pukanie na pedale
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Hamowanie na niższych prędkościach - pukanie na pedale
Autor Wiadomość
Mario1988 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 20:46   [R75] Hamowanie na niższych prędkościach - pukanie na pedale
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Rover, którego niedawno zakupiłem nie jest pozbawiony wad, które pomału sobie eliminuje, jednak jest w nim pewien problem na który nie posiadam żadnej koncepcji, a wygląda to tak.

Auto ma bardzo dobre hamulce (na stacji diagnostycznej wszystko bez najmniejszych zastrzeżeń). Podczas hamowania z większych prędkości Roverek hamuje ładnie, nie ściąga na żadną ze stron, zero stukania, pukania, czy jakichkolwiek niepokojących rzeczy. Jednak, gdy prędkość spada (tak od około 45 km/h do zatrzymania) zaczyna się stukanie z przednich kół, a na pedale czuć uderzenia (porównywalne do włączenia ABS). Dodam, że żadna kontrolka nie świeci się, a samochód nadal hamuje prosto i skutecznie. Co najciekawsze, kiedy dojeżdżam powiedzmy do świateł i hamuje tak, że bardzo leciutko muskam pedał hamulca to pukanie nie występuje. Każde mocniejsze dociśnięcie hamulca powoduje takie dziwne zachowanie.

Dodam, że nie miałem nigdy wcześniej aut z ABS (chociaż nie raz takimi jeździłem) i to właśnie tutaj upatruje przyczynę problemów. Tarcze są proste, klocki też jeszcze ok. Najbardziej dziwi mnie jednak fakt, że problem występuje tylko przy niższych prędkościach, a przy wyższych obojętnie jakbym mocno nie docisnął pedału hamulca auto wyhamowuje bardzo poprawnie.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 26, 2014 20:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 21:33   

Mario1988 napisał/a:
gdy prędkość spada (tak od około 45 km/h do zatrzymania) zaczyna się stukanie z przednich kół, a na pedale czuć uderzenia (porównywalne do włączenia ABS)
tak najczęściej się dzieje jak jest uszkodzony lub zanieczyszczony pierścień magnetyczny ABS w łożysku piasty koła (zakładam , że opony są jednakowe i prawidłowe )
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Mario1988 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 21:53   

@SeniorA oczywiście opony są prawidłowe. Dziękuję za odpowiedź przynajmniej wiem gdzie szukać :)
 
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 10:31   

Jeśli masz jakieś wahania prędkościomierza to na pewno jest to związane z pierścieniem na łożysku w przednim prawym kole.
Też mi drgał pedał przy małych prędkościach, przy dużych ok.
Czekałem aż zobaczyłem że prędkościomierz też coś szaleje.
Okazało się że pół roku temu mechanicy wymieniali mi czujnik ABS właśnie w tym kole i widocznie skaleczyli pierścień magnetyczny.
Dziwne tylko że pół roku czekałem na objawy.
Na szczęście wymienione i wszytko hula a niektórzy mechanicy mówili że pompa siada...
 
 
Mario1988 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 20:40   

@Davidovs dziękuje bardzo :) Mam nadzieję, że u mnie też tylko na tym się skończy

edit:

Z tego co widzę ten pierścień siedzi w łożysku tak ? Czyli trzeba wymieniać całość jak rozumiem.
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 21:53   

najczęściej to wina tylnego pierścienia,najszybciej i najprościej można to sprawdzić robiąc przejażdżke z podpiętym komputerem
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 08:41   

sash997, nie zawsze ci wykryje.
Ja byłem w Kraku na dwóch kompach i jeździliśmy sobie chwilę.
Zawsze pokazywało tylko błąd nr. 6 bez opisu. Obu mechaników obstawiało modulator pompy :roll:
Mario1988, tak pierścień magnetyczny jest zintegrowany z łożyskiem.
Z przodu wymieniasz łożysko: koszt ok. 200 zł (oczywiście tylko FAG lub SNR- za innymi nawet nie patrz bo po roku znów będziesz zmieniał :wink: ) a z tyłu wymieniasz całą piastę: koszt ok. 250 zł.
Najpierw jednak zdejmij tylne koła i oczyść z rdzy osłony blaszane i bębny.
Już nie jednemu to pomogło
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 12:43   

Mario1988, szalka ma wtopione 48 elementów magnetycznych wytwarzających podczas obrotu koła przemienne pole we współpracy z czujnikiem, jak któreś punkty/elementy mag. są niewidoczne dla czujnika (zabrudzenie lub uszkodzenie ), to sterownik odczytuje to jako wolniejszy obrót koła ( poślizg ) i uruchamia ABS , a odczuwalne to jest szczególnie przy małych prędkościach.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Mario1988 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 17:34   

Ok. To pozostaje mi tylko jedno pytanie. Piszecie, że po podpięciu do kompa nie zawsze pokaże w którym kole jest problem. Znaczy to, że trzeba sobie strzelać ? Na wyczucie wydaje się lewe przednie, ale jak to można sprawdzić żeby mieć pewność ?
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Maj 29, 2014 21:18   

jeśli pierścień jest uszkodzony lub przybrudzony to niema bata żeby normalny komp tego nie zdiagnozował... pokaże w którym kole sie kaszani
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Mario1988 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Maj 30, 2014 16:01   

Ok, to w takim razie trzeba działać. Dziękuje wszystkim jeszcze raz za podpowiedzi.

edit:

Nie chce pisać 2 postów obok siebie dlatego edytuje ten post. Byłem dziś na diagnostyce komputerowej w sprawie tego ABS. Komputer pokazywał 3 błędy: z lewego przedniego koła, coś z pompą i gdzieś w elektronice. Gość powiedział, że to aż dziwne żeby naraz z tak różnych miejsc były błędy. Co najdziwniejsze, podczas próby jazdy do prędkości 30 km/h komputer pokazywał dobrze prędkości kół, jednak po przekroczeniu odrazu odłączał się od komputera. Następne połączenie można było uzyskać dopiero po zatrzymaniu auta. Czy ktoś posiada jakąś koncepcje na ten temat?

Facet co to diagnozował mówił, że według niego problem leży bardziej po stronie elektroniki lub elektryki ABS, niż po stronie pierścienia magnetycznego. Hmm nie wiem teraz co robić, czy zacząć od tego lewego przedniego koła i zobaczyć czy przykładowo wymiana łożyska cokolwiek da? Czy odstawić go na regeneracje elektroniki (to proponował mi gościu co diagnozował auto) ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Silnik muli na niższych obrotach
adibeat Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Maj 03, 2013 10:46
kruszan
Brak nowych postów [R75] Luz na pedale gazu
jarek73 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Lut 25, 2010 23:07
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Stukanie na pedale sprzęgła
nestor_45 Rover serii 75, MG ZT 26 Pią Lut 05, 2010 18:03
nestor_45
Brak nowych postów [R75] Hamulce - ostre hamowanie i pedał trochę wpadł
dawidd Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Wrz 26, 2012 06:14
dawidd
Brak nowych postów [R75] Plastikowa puszka przy pedale gazu - co to...?
ernesto Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lis 03, 2008 20:29
Dam-Kam



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink