Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupiłem R 75 i okazał się po czasie złomem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupiłem R 75 i okazał się po czasie złomem.
Autor Wiadomość
Mateusz843 



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Płock



  Wysłany: Pon Sie 25, 2014 19:14   Kupiłem R 75 i okazał się po czasie złomem.

Witam Wszystkich ,a wiec jak wyżej.
Kupiłem Auto R 75 z 2001 r 2.0 CDT ,przy kupnie ok, wszystko ładnie pięknie, lecz po czasie, gdy autko umyłem już kilka razy ,okazało się ze prawe drzwi, i prawy błotnik nie są w kolorze ... co więcej, auto jest cale porysowane po próbach polerowania! Przy kupnie nic takiego nie widziałem,żadnej z rys. co więcej po miesiącu z skrzyni zaczął uciekać olej, jest nie szczelna,lecz była ewidentnie myta... , pompa wspomagania zaczęła szumieć i ucieka z niej płyn.. czy mam prawo do jakich kol wiek roszczeń ? z góry dzięki za odpowiedz.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 25, 2014 19:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 19:26   

Mateusz843, możesz mieć roszczenia tylko do siebie, że nie sprawdziłeś dokładnie auta.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Mateusz843 



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Płock



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 19:41   ...

no tak, ale jeżeli owe nie było widoczne,bo nie były, był pochmurny dzień ,i samochód był woskowany i polerowany a sprzedający wiedział o tym, lecz twierdził ze auto było nie malowane? czy to nic nie zmienia?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 20:20   

Moim zdaniem nalakier a tym bardziej rożne odcienie nikt Ci nic nie zwroci. To Twoj błąd że nie sprawdziłeś dokładnie auta. Co do wycieków i ustsrek mechanicznych może być przykry zbieg okoliczności a jeśli zostałeś colowo wprowadzony w błąd. Cos było zatajone to moze byß coś ugrał ale raczej marne szanse. Duże znaczenie tez ms to od kogo auto kupiłeś.
_________________
75 Red Edition
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 20:35   

Mateusz843 napisał/a:
no tak, ale jeżeli owe nie było widoczne,bo nie były, był pochmurny dzień ,i samochód był woskowany i polerowany a sprzedający wiedział o tym, lecz twierdził ze auto było nie malowane? czy to nic nie zmienia?

A sprzedający przyznał się, że wiedział? Pogoda nie ma tu nic do rzeczy(chociaż nie kupuje się aut z niewiadomego źródła w pochmurne/deszczowe dni bez miernika grubości lakieru, bo jak sam się przekonałem przy dobrym oświetleniu wychodzą na jaw niedoróbki). Jeśli sprzedający to firma(komis) to masz chyba dwa miesiące na reklamację i największe szanse na upust/naprawę, jeśli to osoba prywatna wtedy teoretycznie miesiąc, ale osoba sprzedająca wcale nie musi znać się na mechanice, może stwierdzić, że o naprawie lakierniczej nie miała pojęcia a tym bardziej o wyciekach. Kupując od osoby prywatnej to na nabywcy należy największy ciężar aby skontrolować auto w jego interesie. A co do woskowania, dobre "oszukacze", nawet zwykłe tempo przetrwają parę myć. Najlepiej udając się na inspekcję auta przetrzeć zmywaczem silikonowym/IPĄ lakier a nie będziemy rozczarowani po kupnie :|
_________________
Andrzej
 
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 22:41   

Na umowie jest takie bardzo ważne zdanie o którym niektórzy kompletnie zapominają a brzi ono mniej więcej tak (Sprzedający poinformował a kupujący zaznajomił się z stanem faktycznym samochodu i nie będzie miał rozszczeń do sprzedającego w wyniku wykrycia usterki) podpisałem czyli marne szanse sam bym powiedział że że zgodziłes sie na takie auto i gitara a że teraz masz problem bo zepsuł się na drodze to twoja sprawa
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 05:55   

komoss napisał/a:
Na umowie jest takie bardzo ważne zdanie o którym niektórzy kompletnie zapominają a brzi ono mniej więcej tak (Sprzedający poinformował a kupujący zaznajomił się z stanem faktycznym samochodu i nie będzie miał rozszczeń do sprzedającego w wyniku wykrycia usterki) podpisałem czyli marne szanse sam bym powiedział że że zgodziłes sie na takie auto i gitara a że teraz masz problem bo zepsuł się na drodze to twoja sprawa


Na umowie również znajduje się zapis, że auto jest wolne od wad ukrytych. Więc nie pretensje do siebie, tylko do oszusta. Nie każdy nosi w kieszeni szklaną kulę, w której widzi co boli dany model, to raz, druga sprawa to nie każdy jest mechanikiem i znawcom, żeby zwrócić uwagę na takie rzeczy jak umyta skrzynia w 75, gdzie przy bardzo dobrej zabudowie pampersem od spodu silnik i skrzynia brudzą się dużo mniej niż np w 200 czy 400.

Rzeczoznawca, pokazać co i jak, musi ustalić czy faktycznie to mogła być wada ukryta i wtedy do sprzedającego auto, a potem pewnie do sądu.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 07:09   

Markzo napisał/a:
Na umowie również znajduje się zapis, że auto jest wolne od wad ukrytych.
"Sprzedający oświadcza, że auto jest wolne od wad ukrytych, które są mu znane."
Teraz wystarczy tylko udowodnić, że były mu znane co w praktyce oznacza marne szanse na jakiekolwiek roszczenia.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Rover 45 1.6 16V]po wypadku, co zrobić ze złomem?
Adam_s21 Prawo i ubezpieczenia 18 Nie Lip 11, 2010 11:54
Adam_s21
Brak nowych postów [Prawo gospodarcze] Oszukany na allegro, Kupiłem aukcję 1.6
prosze o pomoc bo pierwszy raz mnie oszukano na allegro sprzedawca nie chce odac kasy i wziac silnik
hvil Prawo i ubezpieczenia 49 Wto Cze 01, 2010 17:39
Gość
Brak nowych postów Kolizja -refleksje po czasie
gustav.pl Prawo i ubezpieczenia 31 Pon Sty 11, 2010 19:55
gustav.pl
Brak nowych postów [OC] Kara za brak OC w czasie kontroli
Ciufa Prawo i ubezpieczenia 15 Sro Cze 23, 2010 14:42
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink