Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620SDi] Nie mam czujnika temperatury oleju?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620SDi] Nie mam czujnika temperatury oleju?
Autor Wiadomość
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



  Wysłany: Nie Cze 15, 2014 13:58   [R620SDi] Nie mam czujnika temperatury oleju?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam, byłem z nabiciem klimatyzacji i działa na krótko lecz coś jest teraz z elektryką.
Po poczytaniu trochę na ten temat na forum wiem że muszę wymienić przekaźnik klimatyzacji (ten duży na 12V) lub sprawdzić zwierając styki czujnik temperatury oleju.
I tutaj jest pies pogrzebany iż ja owego czujnika chyba nie posiadam albo znaleźć go nie mogę...
Wiele osób opisuje go że jest za prawym kołem obok filtra oleju lecz u mnie nic tam nie ma z wiązką elektryczną, tylko same twarde rurki :(

Wie ktoś czy taki czujnik występuje w moim Roverku czy może źle szukam?
Pozdrawiam!


Rover 620 SDi, 1995r
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 15, 2014 13:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Matheeo 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 42
Skąd: Stalowa Wola

Rover 600

Wysłany: Nie Cze 15, 2014 18:31   

Jak wejdziesz pod autko to po lewej masz filtr oleju i tuż nad nim jest czujnik temperatury oleju :) idą do niego dwa czerwone kabelki.
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Cze 15, 2014 18:38   mati

Kolego, niestety w okolicach filtra oleju nie mam żadnych przewodów elektrycznych, same rurki nieco grubsze od długopisa...
 
 
BODZIO-gol 



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 42



Wysłany: Nie Cze 15, 2014 21:15   

to prawda co pisze Matheeo oglądałem pompy na allegro i jest wkręcony czujnik nad filtrem ale u mnie jest wkręcona rurka która idzie do turbiny i za groma nie możemy zlokalizować czujnika oleju od strony rozrządu i od strony grodziowej brak jakichkolwiek czujników i przewodów

[ Dodano: Nie Cze 15, 2014 21:15 ]
gdzie jest czujnik oleju w r 620
_________________
bodzio
 
 
Matheeo 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 42
Skąd: Stalowa Wola

Rover 600

Wysłany: Nie Cze 15, 2014 21:47   

Powinien być tutaj jak na załączonych obrazkach. Jutro zrobię zdjęcie i wstawię może to wam pomoże w lokalizacji :)
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Cze 15, 2014 23:36   hehe

Kolego u mnie wychodzi jeden wąż do turbo ale czujnika nie widać.
Proszę zdjęcia, ostatnio padało więc jest wszystko zachlapane i ciężkie dojście by dokładnie zrobić zdjęcie.. :roll:










 
 
Matheeo 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 42
Skąd: Stalowa Wola

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 16, 2014 00:16   

O widzisz to wszystko jasne jeśli mnie pamięć nie myli to ja mam tam dwa czujniki a ty nie masz żadnego właśnie w tych miejscach połączonych rurką jutro zrobię zdjęcia by być pewnym na 100%.

A co do wtyczki która szła do czujnika to patrząc na pierwsze zdjęcie masz wiązkę kabli i w tym miejscu co zaznaczyłem wychodzi u mnie no może troszkę bardziej pod plastikową pokrywą kabelek z wtyczką który jest podłączony do tego czujnika.
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 16, 2014 01:22   

No właśnie szukałem dwóch czerwonych kabelków, bo doczytałem się że koledzy z forum mają taki kolor tych kabelków prowadzących od wiązki do czujnika. U mnie zdejmując plastikową obudowę można doszukując się dostrzec dwa brązowe.
Jakby mi ktoś mógł powiedzieć czy od tego czujnika idzie jakiś bezpiecznik lub czy mogę dotrzeć do jego wiązki gdzieś indziej żeby móc zewrzeć te przewody.
 
 
Matheeo 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 42
Skąd: Stalowa Wola

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 16, 2014 10:19   

Proszę u mnie wygląda to tak. Na żółto zaznaczyłem czujnik i miejsce wyjścia kabelków do niego. Ogólnie u mnie jest ich tam dwa jeden z boku drugi z góry, ale ten górny nie wiem do czego służy :)
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 16, 2014 11:14   

No niestety u mnie w tamtych rejonach jak widać nie ma nic elektrycznego xd
W SDi podobno występuje i jest jakoś powiązany z klimatyzacją ale no niestety nie mogę go zlokalizować ;x

Dzięki Matheeo za fatygę robienia zdjęć, masz piwo u mnie :)
Masz może jakieś pomysły gdzie to może być?
 
 
SEGE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 94



Wysłany: Pon Cze 16, 2014 11:26   

Aż normalnie dzisiaj chyba wjadę na kanał i zobaczę jak to jest u mnie i gdzie ewentualnie można tego szukać ;) Sprawdzałeś czy prąd dochodzi do przekaźnika?
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 16, 2014 11:57   

Heh, no do przekaźników prąd dochodzi tak jak powinien sądzę.
Mam nowy przekaźnik i nowy czujnik ciśnienia, tylko na jednym styku gdy sprawdzam neonówką 12V to żarówka lekko bździ, tak powinno być?

Dziś przyszedł przekaźnik i chwilę temu sprawdzałem czy klima załączy i elektromagnes sprężarki załączył się chwilę po podniesieniu obrotów silnika lecz zaraz się wyłączył. Sądzę że czynnik mógł uciec iż jakaś mała nieszczelność była po zamontowaniu nowego węża klimy, co dali radę to dokręcili ale nic więcej nie zrobili...

Obawiam się że nie ma dobrych fachowców od klimy w moim regionie..
 
 
SEGE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 94



Wysłany: Pon Cze 16, 2014 16:25   

Powiedz skąd Ty dokładnie jesteś?

Klima się załączyła i wyłączyła a sprawdzałeś na dłuższą metę?

Mówisz że kontrolka 12v ledwo bździ, podłącz miernik elektroniczny i zobacz jakie napięcie idzie
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 16, 2014 17:19   

Okolice Ostródy, jeden styk z tych chyba sześciu świeci słabiej przy włączonym silniku i klimatyzacji. Przy pierwszym uruchomieniu silnika po włożeniu nowego stycznika klima załączyła na chwilę i zaraz się wyłączyła. Jutro rano jadę na sprawdzanie szczelności (nie liczę który raz z rzędu) ale też nie przewiduję cudu że mi to naprawi, przez telefon mechanik zapytał który to rocznik i powiedział że stara instalacja to to, to sramto...
 
 
kataklysm 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 47



Wysłany: Wto Cze 17, 2014 01:07   

Mattheo napisał/a:
Okolice Ostródy, jeden styk z tych chyba sześciu świeci słabiej przy włączonym silniku i klimatyzacji. Przy pierwszym uruchomieniu silnika po włożeniu nowego stycznika klima załączyła na chwilę i zaraz się wyłączyła. Jutro rano jadę na sprawdzanie szczelności (nie liczę który raz z rzędu) ale też nie przewiduję cudu że mi to naprawi, przez telefon mechanik zapytał który to rocznik i powiedział że stara instalacja to to, to sramto...


Ja chyba też nic tam nie mam :) model DI może to jakaś różnica jest ?
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 17, 2014 17:55   

kataklysm napisał/a:
Ja chyba też nic tam nie mam :) model DI może to jakaś różnica jest ?


Ja również mam na karoserii napisane 620Di lecz w dowodzie mam SDi...
Mam pod maską wtyczkę przyczepioną plastikową zszywką do karoserii i idą w niej 2 czerwone przewody, jeden cały czerwony drugi jest czerwony z siwym paskiem. Może to mój czujnik? :D

[ Dodano: Wto Cze 17, 2014 17:55 ]
Hehe, powiem Wam tak, że nie wiem po co ktoś wymyślił że czujnik temperatury oleju jest potrzebny w klimatyzacji ale u mnie najważniejsze są dwa: ciśnienia w osuszaczu i czujnik oblodzenia w parowniku (taka mała kostka z pokrętełkiem na dwa piny i drucikiem wchodzącym do parownika-podkreślam że koszt takiego czegoś w serwisie to 100-150zł a w środku zasada działania prosta jak budowa cepa :P ) ustawiłem tym czujnikiem oblodzenia odpowiednią temperaturę co przekładało się na cykle pracy sprężarki które były częstsze i dłuższe lub odwrotnie adekwatnie do położenia pokrętła :)
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Cze 18, 2014 06:39   

Ja też miałem problem z tym czujnikiem. Po odłączeniu go od wiązki klima znów działa.
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Cze 18, 2014 12:59   

zaq napisał/a:
Ja też miałem problem z tym czujnikiem. Po odłączeniu go od wiązki klima znów działa.


Ale odłączyłeś i zwarłeś przewody? Czy po odłączeniu tego całkiem klima Ci działa - choć nie powinna bo układ jest wtedy otwarty.

Te cacuszko ze schowka do klimy kosztuje w serwisie klimatyzacji HVAC w Gliwicach 75zł + koszty wysyłki dla obeznanych, w ogóle w tym serwisie można zamówić przekaźniki i czujniki do klimy dla naszych Roverków, polecam naprawdę ten zakład. :grin:
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Cze 18, 2014 16:22   

Nie są zwarte, zaizolowałem oddzielnie i tyle. Nic złego się nie dzieje bez tego czujnika.
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Cze 18, 2014 20:17   

U mnie klima bez tego "czujnika" nie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wymiana czujnika temperatury oleju
Ziemian Rover serii 600, Honda Accord 4 Pią Lip 11, 2008 11:21
Brt
Brak nowych postów [620Ti] Jak rozebrać kostkę od czujnika temperatury
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 3 Czw Kwi 10, 2014 22:51
tomii620si
Brak nowych postów [R 620si] Wymiana czujnika Temperatury silnika
arkadius176 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Lip 27, 2011 16:22
arkadius176
Brak nowych postów [R600] Wymiana czujnika temperatury paliwa
karolkos Rover serii 600, Honda Accord 9 Sob Lis 20, 2010 14:20
TrAViShOn
Brak nowych postów [Honda Accord] Problem z mocowaniem czujnika oleju
baniaczek136 Rover serii 600, Honda Accord 4 Wto Paź 20, 2009 20:31
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink